HOROSKOP

Horoskopi për datën 2 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 2 tetor nga Russell Grant

Dashi

Rutina juaj normale nuk do të ketë asnjë tërheqje. Kjo sepse angazhimet tuaja të zakonshme kanë filluar t'ju mërzitin. Një hobi i ri ose një sfidë krijuese është thjesht lloji i devijimit që ju nevojitet tani. Stimulimi i mendjes suaj do të jetë mënyra më e shpejtë për të shpëtuar nga mërzia.

Demi

Nëse pranoni të merrni një rol të ri, përgjegjësi shtesë ose një detyrë të re, do të dëshironi ta bëni këtë në mënyrën tuaj. Do ta bëni mirë çdo gjë sepse i merrni seriozisht angazhimet tuaja. Gjëja e fundit që dëshironi është një mbikëqyrës.

Binjakët

Kolegët do të jenë mirënjohës për mënyrën se si reagoni me shpejtësi në situatat që kanë nevojë për të menduar shpejt. Aftësia juaj për të menduar shpejt ju bën një anëtar të çmuar të grupit. Ndërsa të tjerët mund të hezitojnë, ju tashmë po punoni për të gjetur një zgjidhje.

Gaforrja

Mund të jetë zhgënjyese kur nuk jeni në gjendje të vazhdoni me atë që dëshironi të bëni sepse gjëra të tjera dhe njerëz të tjerë ju pengojnë. Dikush duket se synon t'ju pengojë të vazhdoni me punët e filluara tashmë.

Luani

Familjarët dhe kolegët duken jashtëzakonisht jo bashkëpunues. Mos e komentoni sjelljen e tyre. Në vend të kësaj, thjesht lërini të mbyten. Heshtjet e zymta të një partneri nuk po ju ndihmojnë të përballeni me një çështje që po shkakton njëfarë rivaliteti mes jush. Qëndrimi prapa skenave dhe larg njerëzve të tjerë duhet t'ju sigurojë që të keni një ditë mjaft të kënaqshme.

Virgjëresha

Nuk ka asnjë moment për të qëndruar me veten. Të tjerët vrapojnë si pula pa kokë, por të paktën do të qëndroni të qetë dhe të ftohtë. Në këtë mënyrë, të gjithë mund të mbështeten tek ju për t'i rivënë gjërat nën kontroll. Ju jeni i vetmi person tek i cili të tjerët mund të mbështeten në një moment krize.

Peshorja

Këshillat e dhëna nga një koleg ose i afërm më i vjetër do të bazohen në atë që gratë në moshë tregojnë. Nëse pyetja juaj ka të bëjë me një çështje financiare, ligjore ose biznesi, mënyra më e mirë do të jetë të konsultoheni me një profesionist.

Akrepi

Një projekti i vonuar tashmë do të marrë dritën jeshile. Kjo është diçka që e kishit parashikuar me padurim vetëm se tani keni përgjegjësi të tjera dhe nuk jeni në gjendje t'i jepni kohën dhe vëmendjen që meriton. Të paktën problemet që ju kanë munduar në të kaluarën kanë filluar të zhduken.

Shigjetari

Mundësia për të qenë të shoqërueshëm dhe për t'u bashkuar me çfarëdolloj shoqërie do t'ju ngrejë humorin. Prezantimet e bëra përmes një biznesi mund të jenë të dobishme për të ardhmen. Sigurohuni që të ktheni çdo telefonatë që mund të keni humbur gjatë kohës që ishit jashtë. Dikush do t'ju bëjë një ofertë interesante.

Bricjapi

Po ju kujtohet vazhdimisht një ngjarje shqetësuese që është më mirë të harrohet. Ju mësoni nga gabimet tuaja dhe nuk keni ndërmend që kjo të përsëritet në të ardhmen. Mbajeni mendjen të zënë me mënyra krijuese për të larguar mendimet negative nga koka juaj.

Ujori

Shqetësimet dhe shpërqendrimet do t'ju pengojnë përqendrimin. Për shkak të kësaj, përparimi do të jetë më i ngadaltë. Prapëseprapë, do të jeni të vendosur të bëni disa përparime dhe deri në fund të ditës duhet të ketë diçka për të treguar për përpjekjet tuaja. Do të jetë më e lehtë për të përballuar detyrën më vonë, kur do të ketë më pak shpërqendrime.

Peshqit

Nuk doni të humbisni një mundësi të re pune apo krijuese. Në ngazëllimin tuaj mund të hidheni pa marrë parasysh pasojat. Edhe pse nuk doni të humbisni, duhet të ndaloni dhe të merrni parasysh pasojat afatgjata të sjelljes suaj.