HOROSKOP

Horoskopi për datën 20 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 20 janar nga Russell Grant

Dashi

çdo gjë duket se po shkon mjeshtërisht në vend tani. Në çështjet kur do keni nevojë për miratimin e të tjerëve para se të ecni përpara, do të jeni të kënaqur me përgjigjen e atyre që kanë rëndësi për ju. Diskutimet do të jenë të thella, produktive dhe kuptimplota. Ndiheni sikur më në fund keni filluar të bëni përparim. 

Demi

Ju jeni të ngazëllyer për të rejat që do të krijoni. Gjithçka do të lulëzojë shumë shpejt. Një partner është po aq i etur sa ju për të filluar një projekt të ri. Disa njerëz duket se ende enden pa qëllim dhe pa ndonjë plan për të ardhmen. Ju nuk bëni pjesë në këtë grup.

Binjakët

Kolegët janë të dobishëm dhe shefi juaj do t'ju japë disa këshilla të mira. Ndonjëherë mund të duket se fjalët e tyre janë tepër kritike, por jo. Ata përreth jush ju duan më të mirën ndaj duhet t`ia vini veshin.

Gaforrja

Nuk është kurrë e lehtë të ndahesh nga dikush që zë një cep të veçantë në zemrën tuaj. Lajmet e marra sot herët do t'ju kënaqin. Për të bëni një udhëtim për t`u ribashkuar me dikë.

Luani

është koha të kujdeseni për shëndetin. Filloni të mendoni për të shtuar më shumë stërvitje, shëtitje në ajër të pastër dhe relaksim gjatë ditëve tuaja. Një i afërm i moshuar po ju jep këshilla që duhet t`ua vini veshin.

Virgjëresha

Edhe nëse nuk ishte planifikuar, nuk duhet të hiqni dorë nga perspektiva për të punuar në prapaskenë. Ka raste kur ju kënaqeni duke punuar në grup, por ka një numër mendimesh të kundërta. Ju do të preferoni të mos përfshiheni në debat.

Peshorja

Ju mund të mos keni qenë kaq shumë të kërkuar sa e gjeni veten sot. Miqtë do të përpiqen t'ju bëjnë që të bashkoheni me ta në planet që po bëjnë për të ardhmen. Kjo do të përfshijë aktivitete në grup dhe ekip dhe mund të jetë shumë argëtuese. 

Akrepi

Çështjet juridike dhe financiare kanë nevojë për një qasje të kujdesshme. Prisni derisa të flisni me një avokat përpara se të angazhoheni për ndonjë çështje me natyrë afatgjatë. Jepjani një profesionisti ta lexojë kontratën para se ta firmosni.

Shigjetari

Kontributi juaj në një ngjarje bamirësie do të sjellë një ndryshim të madh për të tjerët. Njerëzit do të përfitojnë nga aftësitë tuaja dhe mbështetja juaj. Ju dëshironi të shfrytëzoni në mënyrë produktive kohën tuaj dhe kjo është mundësia të shkëlqeni. Puna që po bëni tani do të jetë shpërblyese emocionalisht dhe shpirtërisht. 

Bricjapi

Zakonisht nuk jeni aq të shqetësuar sa ndiheni sot. Kjo paaftësi për të përmbushur secilën detyrë mund të shkaktojë probleme në punë dhe në familje. Njoftojini të tjerët që nuk jeni në gjendje të bëni asgjë që kërkon përqendrim. 

Ujori 

Një i afërm ose një fqinj do të përfitonte shumë nga ndihma juaj. Një i ri në familje do të dëshirojë të marrë mendimin tuaj. Edhe pse pyetjet mund të kenë lidhje me shkollën, do t`ju duken çuditërisht zbavitëse. 

Peshqit 

Kjo është një kohë e mirë për zbehjen e tensioneve aty ku ka pasur. Nuk ju pëlqen që debatet të zvarriten dhe do të ndiheni më të lumtur sapo të gjendet një kompromis. Një surprizë do të ketë të bëjë me një marrëdhënie të ngushtë dhe një festë e vogël familjare është gati.