HOROSKOP

Horoskopi për datën 20 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 20 janar nga Russell Grant

Dashi

Një episod zhgënjyes do t'ju bëjë të ndiheni të tensionuar dhe të shqetësuar. Një situatë po bëhet e patolerueshme. Jepini vetes një shans për të menduar përpara se të vendosni se çfarë doni të bëni më pas.

Demi

Ju dëshironi që një person i dashur të dallojë ndryshimin midis të qenit mbështetës dhe mbytës. Ju duhet më shumë hapësirë dhe ata duhet të tërhiqen. Ju keni vendosmërinë për të përballuar një situatë të vështirë të brendshme. Rregullimet do të bëhen me mbështetjen e të afërmve.

Binjakët

Dikush do t'ju mashtrojë që t'ju duhet të bëni më shumë sesa ju takon. Ju mund ta bëni këtë nga dashamirësia, por ata do të përfitojnë dhe mungesa e mirënjohjes i bën ata të padenjë për miqësinë tuaj.

Gaforrja

Edhe pse i thatë vetes se do të filloni të bëni disa ndryshime për ta bërë jetën më të lehtë , orari juaj vazhdon të jetë i ngarkuar. Ndonjëherë të duket sikur po tërhiqesh në një milion drejtime të ndryshme. Nëse keni nevojë për një pushim, flisni. Kërkojini dikujt tjetër të marrë përsipër disa nga përgjegjësitë tuaja. Luani

Ju thjesht dëshironi që jeta të jetë e lirë dhe e lehtë. Ju dëshironi të shpenzoni pa menduar, të kënaqeni me interesa të reja dhe të bëni miq të rinj. Nuk ka asgjë të keqe të dëshironi ta bëni jetën më të rehatshme për veten dhe familjen tuaj. Është koha për të vepruar në vend që të kaloni kohë duke ëndërruar pafund.

Virgjëresha

Jeni serioz në dëshirën për të bërë ndryshime për mirë. Ju e dini se si mund të arrihet kjo, por mund të duhet pak kohë para se të jeni në gjendje të vini në veprim planet.

Peshorja

Sado që i urreni debatet, ato duhen për të pastruar ajrin. Ajo që mund t'ju habisë është se si njerëzit e respektojnë pikëpamjen tuaj të ekuilibruar. Kur bisedat nxehen, të tjerët do të afrohen tek ju për të gjetur optimizmin. Bëhuni vullnetar për një kauzë të denjë dhe jini një forcë për të arritur më të mirën.

Akrepi

Paratë janë të cunguara. Të punosh deri në rraskapitje nuk është zgjidhja. Sa më shumë që dëshironi të kaloni në orë shtesë, aq më jeni në prag të rraskapitjes. Shëndeti juaj është i rëndësishëm prandaj duhet të bëni një pushim kur keni nevojë.

Shigjetari

Nuk jeni të sigurt se mund t'i besoni intuitës suaj kur bëhet fjalë për çështjet e biznesit ose financave. Ju mendoni se gjykimi juaj nuk është aq i besueshëm sa zakonisht. Për këtë arsye bëni pauzë përpara se të shpenzoni, investoni ose merrni çdo lloj rreziku financiar. Për momentin, rezistojini tundimit për të drejtuar një marrëdhënie platonike në ujëra pasionante.

Bricjapi

Mund të gjeni disa mënyra për të kursyer. Shikoni mirë shpenzimet që keni, pasi diçka nuk po shkon ashtu siç duhet.

Ujori

Mundësi të reja po ju vijnë për të zgjeruar horizontet tuaja. Energjia juaj ka filluar të kthehet dhe me këtë vjen një dëshirë për të pasur një argëtim shumë të nevojshëm. Kjo është një kohë ideale për t'u rikuperuar dhe për të mbledhur forcat.

Peshqit

Mos i shfaqni emocionet kur e gjeni veten përballë një personazhi të neveritshëm. Komentet kritike të një kolegu të ashpër do t'ju shqetësojnë dhe hutojnë. Është zilia e tyre për suksesin tuaj që po i bën ata të sillen kaq keq. Vazhdoni ashtu siç jeni.