HOROSKOP

Horoskopi për datën 20 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 20 korrik nga Russell Grant

Dashi

Nuk mund të vazhdoni të jepni kredi apo borxhe që nuk mund t'i përballoni ose të paguani pjesën e partnerit në shpenzimet e përbashkëta. Qëndrimi i pakujdesshëm i dikujt ndaj financave ka filluar t'ju zhgënjejë. Nëse ata vazhdojnë të shpenzojnë para sikur të rriteshin në pemë, mund t'ju duhet të krijoni një marrëveshje të re të përbashkët në mënyrë që kjo të mos ndikojë në situatën tuaj të parave.

Demi

Një ftesë për një festë ose një ngjarje të madhe bamirësie mund të mos jetë bërë me qëllim të mirë. Dikush po përpiqet të kërkojë një favor nga ju. Njerëzit dinak kanë një mënyrë për të përfituar nga ju, sepse e dinë që e keni të vështirë të thoni jo.

Binjakët

Humori i një shoku ose kolegu është i pamatur dhe madje pak i djallëzuar. Ju thjesht nuk e dini se çfarë do të bëjnë më pas dhe ndonjëherë, mund të preferoni të mos shoqëroheni me ta. Nëse e shihni se po ju dëmton reputacionin, do të ishte më mirë t'i mbani larg.

Gaforrja

Kur bëhet fjalë për blerjet e ushqimeve, po gjeni mënyra të reja për t'ia dalë mbanë. Kursimi po bëhet gjithnjë e më i vështirë me faturat e energjisë që rriten lart e më lart. Mbajtja e faturave sa më të ulëta duke fikur pajisjet dhe duke bërë gjithçka që mundeni për të ulur shpenzimet është një betejë më vete. Duket se nuk keni asgjë më shumë që mund të bëni.

Luani

Ka shumë gjëra që po ndodhin. Nuk keni asnjë interes apo prirje për të qenë në qendër të vëmendjes. Çfarëdo pune që ju ndodh të bëni, ju dëshironi të jeni në gjendje ta përfundoni pa u varur nga askush.

Virgjëresha

Nëse vitet e fundit ju kanë mësuar diçka ajo është se asgjë nuk është e garantuar. Njerëzit do të kërkojnë falje kur premtimet që kanë bërë nuk mund të përmbushen. Ju mund ta shihni se sa shumë i lëndon ata ta pranojnë këtë dhe e kuptoni se janë rrethanat dhe jo zgjedhja që i kanë bërë të mos mbajnë fjalën.

Peshorja

Thashethemet për dikë do t`ju arrijnë në vesh. Nuk jeni të sigurt nëse ajo që thuhet është e vërtetë apo jo dhe keni një ndjenjë se dikush po e ekzagjeron situatën. Për këtë arsye, do të përmbaheni nga transmetimi i thashethemeve të pabaza. Keni një ndjesi që dikush është në shënjestër në mënyrë të padrejtë.

Akrepi

Nevoja për një reagim të shpejtë do të shpëtojë një situatë nga rruga e gabuar. Ndonjëherë duhet nevoja për të vepruar shpejt, pa menduar për të nxjerrë në pah cilësitë tuaja të fshehura. Bëni çmos që të mos u ndalni në mendime që nuk ju çojnë askund. Imagjinata juaj mund të përdoret në mënyrë më produktive duke e kthyer mendjen tuaj në diçka më sfiduese.

Shigjetari

Një mik padyshim që e ka mendjen për çështje të tjera përveç asaj që ka në dorë. Pasi të ndajnë shqetësimet e tyre për një problem, do të jeni në gjendje të shihni një zgjidhje dhe të shpjegoni.

Bricjapi

Mbajeni gjuhën kur një fëmijë ose koleg i ri bën diçka për të prishur punën tuaj të vështirë. Ata po përpiqeshin vetëm të ndihmonin dhe reagimi i tyre i mërzitur kur shohin se çfarë kanë bërë do të jetë i mjaftueshëm për t'ju bërë të kuptoni se sa keq u vjen vërtet.

Ujori

Dikush që rrallë bën diçka për dikë do ofrohet t'ju japë një dorë. Përveçse kjo do t'ju befasojë, ata do të zbulojnë talente që nuk i kanë pranuar më parë. Me ndihmën e tyre, do t'i kryeni shpejt disa punë që mendonit se do t`ju zinin gjithë ditën.

Peshqit

Meqenëse jeni shumë i sjellshëm për të larguar dikë që kërkon ndihmën tuaj, në fund të ditës ka të ngjarë të njiheni me të gjitha detajet e një çështjeje të ndërlikuar. Një motër, vëlla apo kushëri do t'ju thotë diçka në konfidencë. Marrëdhëniet familjare përmirësohen, sepse keni filluar t'i besoni njëri-tjetrit.