HOROSKOP

Horoskopi për datën 20 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 20 maj nga Russell Grant

Dashi

Mendimet pesimiste do të largojnë nga dera juaj të gjitha mundësitë. Vetëm se kohët e fundit keni pasur shumë zhgënjime nuk do të thotë që fati juaj i keq do të vazhdojë. Mos harroni se vështirësitë gjithmonë i paraprijnë kohërave të bukura. Ndiqni sjelljen e një personi optimist që e keni admiruar gjithmonë. Dikush do të kërkojë mendimin tuaj. Edhe pse nuk doni të lëndoni ndjenjat e tij, ju nuk mund që të lavdëroni punën që nuk vlen. Bëni një vlerësim të ndershëm dhe më pas ofroni disa kritika konstruktive. Është më e mira që mund të bëni në këto rrethana.

Demi

Një mik do t'ju japë këshilla të këqija. Dëgjoni instinktet tuaja, veçanërisht në lidhje me një çështje shpirtërore. Të largohesh nga një punë që shqetëson ndërgjegjen tuaj është veprimi më i mirë që mund të bëni. Mos u përpiqni të mbushni këtë zbrazëti emocionale me mallra luksozë. Kënaqësia që ju po kërkoni vjen nga ushtrimi i talentit tuaj krijues. Ndaloni së këmbënguluri që është joserioze të pikturoni, shkruani ose të luani muzikë. Asgjë nuk mund të jetë më larg se e vërteta.

Binjakët

Nëse ju mungon përvoja ose trajnimi, është koha për të mbushur boshllëqet e njohurive tuaja. Puna me një mësues me përvojë do të jetë sfiduese. Lërini dëshirat personale në vend të dytë ndërsa studioni. Ju nuk dëshironi që mësuesi juaj të mendojë se jeni joserioz. Duke bërë të gjitha detyrat tuaja në kohë, do të fitoni pikët maksimale. Më e mira nga të gjitha, do të merrni një notë shumë të mirë në provimin përfundimtar. Është koha për t'i treguar botës që jeni i aftë.

Gaforrja

Kujdes nga besimi në një fe. Edhe pse duket që i ka gjitha përgjigjet, kanë vetëm shumë asistentë që i bëjnë gjërat të duken të shkëlqyera. Thellë thellë këta njerëz, ata janë po aq të pasigurt sa ju. Shikoni Brenda për të gjetur përgjigjet që kërkoni. Nëse keni fshehur një ves, është koha qe ta zbuloni këtë dobësi. Dikush do t'ju ndihmojë për këtë çështje. Jini të hapur për rehabilitim, pasi lënia e këtij zakoni të keq pas do të jetë çliruese.

Luani

Nxitimi drejt një marrëdhënieje të re duhet të ndalohet përkohësisht. Nëse keni krijuar një pëlqim ndaj dikujt, përqendrohuni në njohjen e njëri-tjetrit përpara se gjërat të bëhen më serioze. Partneri juaj ideal nuk duhet të ndjehet i kërcënuar nga fuqia juaj. Qëndroni larg personave të pasigurt. Nëse tashmë jeni në një lidhje, përpiquni të mos ndiheni të kërcënuar nga ëndrrat e partnerit tuaj. Marrëdhënia juaj do të rritet më shumë kur të mbështesni dëshirën e tyre për të shkruar një libër ose për të regjistruar një podcast.

Virgjëresha

Askush nuk mund t'ju bëjë të lumtur. Nëse jeni beqar, ndaloni së prituri që dikush t'ju shpëtojë nga mërzia. Ju keni gjithçka që është e nevojshme për të pasur jetën që ëndërroni. Duke ndjekur dëshirat tuaja, do të gjeni edhe dashurinë. Partneri juaj i ardhshëm duhet të rritë kënaqësitë tuaja, jo t`i shkatërrojë ato. Rezistojini tundimit për të përdorur pozicionin tuaj profesional për përfitime personale. Paguani çmimin e plotë në vend që të kërkoni një zbritje, ju nuk dëshironi që dikush të vërë në dyshim etikën tuaj.

Peshorja

A jeni i papunë? Në vend që të përpiqeni të zini një vend pune në një industri të vetme, do të ishte më e mençur të zgjeroni kërkimin tuaj. Një pozicion në një organizatë bamirëse, institucion fetar ose spital mund të jetë i përshtatshëm për ju. Përdorni aftësitë tuaja personale për të ngushëlluar të tjerët. Mos lejoni që besimet tuaja personale të ndërhyjnë në marrëdhëniet tuaja shoqërore. Ju mund të jeni mik me dikë me vlera të ndryshme. Në vend që të përpiqeni t'i ktheni ato, kërkoni një bazë të përbashkët. Ju të dy vlerësoni talentin unik të njëri-tjetrit.

Akrepi

Ju ndiheni shumë të vetmuar për shkak dhe të izolimit. Duket sikur askush nuk e vlerëson sensin tënd të humorit. Në vend që të përpiqeni t'i bëni të tjerët t'ju kuptojnë, duhet që ta kuptoni ju fillimisht veten tuaj. Duke qenë i sinqertë me veten, do ta kuptoni më mirë se ku qëndron problemi me ju. Kujdes nga tundimi për një takim fizik. Është e lehtë të harroni përgjegjësitë tuaja kur ndjeheni të magjepsur. Kënaquni, por merrni masa paraprake për të mbrojtur shëndetin tuaj.

Shigjetari

Përgjegjësitë në punë po peshojnë shumë mbi supet tuaja. Nuk keni pse të ndiheni fajtor pasi keni vetëm një palë duar. Nëse nuk mund të përballoni të gjithë punën që ju është dhënë, kërkoni ndihmë profesionale. Një agjenci qeveritare, një organizatë fetare ose një institucion kulturor mund të japë ndihmën që ju nevojitet. Kujdes nga pakujdesia e mikut tuaj më të mirë ose partnerit tuaj. Edhe pse përballesh me shumë probleme, ato kanë sfidat e tyre. Merrni kohë për t`i pyetur për shëndetin dhe mirëqenien e tyre. Shfaqja e shqetësimit do të forcojë lidhjen tuaj.

Bricjapi

Praktika është zakonisht pika juaj i fortë, por nuk është kështu. Është e vështirë për ju që të përcaktoni përparësitë tuaja, sepse nuk mund të vendosni se çfarë është e rëndësishme. Në vend që ta shtyni veten të prodhoni rezultate, merrni kohë të mendoni për atë që dëshironi. Mundohuni të mos i mbytni ndjenjat tuaja. Duke ju përmbajtur një diete që kryesisht përbëhet nga produkte të freskëta dhe proteina do të keni energji të mjaftueshme për të realizuar gjithçka që keni në listën tuaj.

Ujori

Jini përgjegjës për financat. Nëse nuk fitoni para të mjaftueshme për të blerë luksin që dëshironi, kërkoni një punë më fitimprurëse kur gjërat të hapen përsëri. Përndryshe, ju mund të shisni produkte të punuara me dorë për një fitim të madh. Njerëzit janë të gatshëm të paguajnë shumë para për sendet unike. Përpjekja për të blerë dashurinë e dikujt është një veprim i keq dhe do të jetë shkak për keqardhje. Ju nuk doni të pëlqeheni ose të dashuroheni për dhuratat që jepni.

Peshqit

Ka mundësi të jeni duke menduar për të shtyrë një vendim të rëndësishëm. Kur jeni në dyshim, gjithmonë rrokullisni një monedhë. Pak zgjedhje janë të pakthyeshme. Intuita juaj po ju shtyn të ndiqni rrugën e pazakontë. Dëgjojeni dhe bindjuni. Ju nuk keni zgjidhje tjetër përveçse të shmangni jetën publike. Duke qëndruar në shtëpi mund t`i bashkoheni një forumi në internet ku një person do admirojë aftësinë tuaj krijuese. Pranoni një ofertë për të promovuar punën tuaj.