HOROSKOP

Horoskopi për datën 20 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 20 maj nga Russell Grant

Dashi

Një udhëtim do t'ju sjellë fat. Dikush që takoni në një udhëtim do t'ju bëjë një propozim interesant. Mundësitë për të shijuar veten janë këtu. Mendimi pozitiv ju bën të ndiheni të lumtur dhe të shëndetshëm. Thjesht mos u përfshini në asgjë shumë të rrezikshme.

Demi

Pranimi i ndihmës së një miku apo kolegu me qëllime të mira do t`ju bëjë të pendoheni kur ata të bëjnë rrëmujë në një projekt të rëndësishëm. Do të ecni më shpejt vetëm. Hidheni kohën dhe energjinë në detyra që kërkojnë përpjekje individuale dhe jo në ato që kërkojnë të tjerët.

Binjakët

Sugjerojini vetes dhe një partneri të bëni diçka të re dhe krejtësisht ndryshe, nëse mendoni se mund të përfitoni më shumë nga orët tuaja jashtë punës. Pranoni një ftesë për një udhëtim të papritur.

Gaforrja

Jeta në shtëpi do të jetë e pazakontë. Kjo mund të nënkuptojë se do të tërhiqeni nga planet sociale të bëra tashmë. Miqtë do të ankohen, por prioriteti juaj i parë do të jetë kujdesi për nevojat e familjes. Një çështje private duhet të mbahet në heshtje për një kohë të caktuar. Refuzoni të ndihmoni dikë që nuk ia vlen.

Luani

Vëreni çdo sekondë kur mblidheni me një mik që nuk e keni parë prej kohësh. Ju të dy keni shumë punë për të bërë. Një fushatë reklamimi mund të nisë me sukses nëse kjo është në emër të një organizate profesionale ose vullnetare ose nëse jeni në biznes për veten tuaj.

Virgjëresha

Thjesht do t'ju duhet të jeni të durueshëm nëse disa punë kërkojnë më shumë kohë për t'u bërë nga sa ishte planifikuar fillimisht. Çlironi çdo zhgënjim përmes ushtrimeve. Përdorni imagjinatën tuaj nëse dikush ju kërkon këshilla për një problem që lidhet me punën. Nëse ata e trajtojnë atë nga një këndvështrim tjetër, ata mund të kenë sukses më të madh.

Peshorja

Mendoni para se të flisni për të mos lënduar ndjenjat e dikujt. Financat mund të jenë një arsye mosmarrëveshjeje në shtëpi. Një partner do të pretendojë se ka qenë i kujdesshëm me shpenzimet e tij. Ju mund t'u jepni atyre disa shembuj për të vërtetuar të kundërtën.

Akrepi

Aktivitetet e vetmuara si shkrimi, meditimi, leximi dhe dëgjimi i muzikës do t'ju ndihmojnë të kultivoni gjërat pozitive në jetën tuaj. Një meditim i vogël do t'ju ndihmojë të rregulloni mendimet tuaja. Një romancë ose miqësi e re mund të duket e pasigurt, por me këmbëngulje kjo mund të jetë një marrëdhënie e paharrueshme.

Shigjetari

Një i afërm do t'ju lejojë të zbuloni një sekret. Ju mund të dëshironit ta kishit mbajtur gojën mbyllur. Ju nuk dëshironi të dëgjoni për aktivitetet klandestine të të tjerëve. Dikush do të postojë një foto ose komente për ju në një faqe të mediave sociale që mund të dëmtojë reputacionin tuaj profesional. Kërkoni ta hiqni atë.

Bricjapi

Nëse shpresoni t'ju ofrohet një detyrë e mirë, duhet të provoni se jeni kandidati më i mirë për këtë punë. Theksoni se sa produktivë mund të jeni, me ose pa mbikëqyrje. Një shans për të shfaqur punën tuaj krijuese nuk është një mundësi nga e cila duhet të largoheni edhe nëse do të thotë ndryshim i planeve të bëra tashmë.

Ujori

Mendimi juaj është pozitiv dhe jeni gati të përballeni me një sfidë të re dhe emocionuese. E vetmja pengesë në rrugën tuaj është dikush që refuzon të lëvizë me kohën. Nëse financat ju lejojnë, kjo do të ishte një kohë e mirë për t'u argëtuar.

Peshqit

Thashethemet që dëgjoni do të sjellin ndjenja pakënaqësie për një dashuri të kaluar. Kjo pjesë e jetës suaj ka mbaruar. Nxirreni nga mendja. Një dilemë emocionale mund të zgjidhet përmes arsyetimit logjik. Dikush në shtëpi është më i gatshëm të hapet dhe të diskutojë ndjenjat e tij të vërteta.