HOROSKOP

Horoskopi për datën 20 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 20 mars nga Russell Grant

Dashi

Sado të etur të jeni për të ndarë historinë tuaj, ka disa gjëra që duhet t'i mbani për vete. Mendoni me kujdes se sa shumë doni t'u zbuloni të tjerëve dhe çfarë të lini jashtë. Kini kujdes se kujt i besoni kur ndani mendime, plane dhe ide. Diskrecioni është mënyra për të bërë përparim.

Demi

Jeni gati për një pushim. Ju meritoni pak kohë larg përgjegjësive tuaja të zakonshme dhe është koha të tregoheni të sjellshëm me veten. Keni nevojë për paqe dhe relaksim dhe për këtë arsye me kënaqësi do të qëndroni në të njëjtin vend për aq kohë sa të jetë e mundur, veçanërisht nëse ky është një vend që ju bën të ndiheni të kënaqur dhe rehat.

Binjakët

Injoroni çdo sugjerim që dikush bën për metodat ose opinionet tuaja që janë të vjetruara. Një rival xheloz mund të shohë se sa mirë po ecni. Edhe nëse ata kanë më shumë përvojë, ju keni më shumë aftësi.

Gaforrja

Një mik kokëfortë nuk do t'i dëgjojë këshillat tuaja. Ju e dini se cili do të jetë reagimi i tyre nëse mendojnë se ju po ndërhyni. Megjithatë, do të jeni gati të ofroni disa sugjerime praktike dhe të arsyeshme kur ata të jenë gati të pranojnë humbjen.

Luani

Më shumë para se zakonisht po shpenzohen për veshje, sende shtëpiake dhe gjëra praktike. Nuk ka gjasa t`ju vijë keq. Prej pak kohësh po ia dilni mbanë me sende të vjetra. Është koha që këto të zëvendësohen.

Virgjëresha

Nëse jeni në shtëpi dhe prisni të dëgjoni lajme për një datë të propozuar lëvizjeje, ngjarjet e sotme do t'i rritin shpresat tuaja. Paratë ose mbështetja e marrë nga një i afërm më i vjetër do t'ju shtojë ndjenjën e sigurisë. Zgjedhjet që bëni për pronën do të jenë në interesin tuaj afatgjatë.

Peshorja

Vetëm ju mund ta dini nëse ia vlen apo jo të bëni përpjekje për të mbajtur disa miqësi. Kjo do të jetë një kohë sfiduese për një marrëdhënie të caktuar. Nëse është e rëndësishme për ju, do të bëni gjithçka që mundeni për ta mbajtur këtë lidhje. Nëse nuk është kështu, do t'i ndërprisni lidhjet.

Akrepi

Nëse keni lënë pas dore shëndetin tuaj, nuk është për t'u habitur që po filloni të ndiheni të lodhur dhe me mungesë energjie. Mendoni për fillimin e një regjimi fitnesi. Mos harroni t'i kushtoni vëmendje dietës tuaj. Përmbajuni ushqimeve të shëndetshme kur zgjidhni çfarë të hani.

Shigjetari

Përfshirja në një grup të ri të komunitetit do t'ju sjellë kënaqësi, veçanërisht nëse jeni duke marrë një rol udhëheqës. Ju do t'i jepni kësaj aq shumë nga koha juaj, saqë nuk është për t'u habitur që dikush i afërt të pyesë nëse e keni harruar që ekziston. Ju mund të duhet të mendoni për një mënyrë për t'i qetësuar ata.

Bricjapi

Nuk është se nuk e vlerësoni shoqërinë e të tjerëve, por keni punë me të cilat dëshironi të vazhdoni sot dhe do të preferoni t'i bëni vetë, pa asnjë ndërhyrje nga të tjerët. Prandaj, sa më shumë njerëz t'ju lënë vetëm, aq më i lumtur do të jeni.

Ujori

Nuk duhet të mendoni dy herë për të marrë një ofertë tërheqëse financiare ose biznesi. Tashmë e keni marrë në konsideratë këtë lloj mundësie. Vazhdoni përpara.

Peshqit

Edhe pse nuk do të jetë planifikuar apo pritur, përzierja në rrethe të reja do të hapë dyer që mund të ndryshojnë jetën tuaj për mirë. Ndryshimi i rrethanave do t`ju bëjë ta gjeni veten në një vend ku nuk keni qenë më parë, duke u përzier me njerëz që nuk i keni takuar kurrë më parë.