HOROSKOP

Horoskopi për datën 20 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 20 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Aplikoni për një punë, filloni një kurs të ri ose merrni pjesë në një audicion. Shfrytëzojeni rastin për të provuar diçka të re. Do të shkëlqeni në çdo gjë konkurruese. Ky është shansi juaj për të arritur lartësitë e karrierës që keni ëndërruar.

Demi

Po përpiqeni shumë të mos e merrni personalisht kritikën e një kolegu të lartë. E kuptoni se ata janë nën një presion të madh dhe humori i tyre ka të bëjë me punën dhe jo me ju. Por edhe kështu, negativiteti i tyre i vazhdueshëm po fillon t'ju rrëzojë.

Binjakët

Çfarëdo që të zgjidhni të bëni sot dhe gjatë javës në vazhdim, do të keni energji të mjaftueshme për t'i parë gjërat deri në fund. Falë angazhimit tuaj do të merrni rezultatet e synuara.

Gaforrja

Nuk mund të ikni nga e vërteta dhe nëse ndjeni se ka diçka që nuk shkon në një marrëdhënie, kjo duhet të trajtohet. Flisni për këtë. Nxirrni hapur shqetësimet tuaja dhe së bashku mund të gjeni një mënyrë për të riparuar çdo dëm.

Luani

Do të ketë shumë nxitim paraprakisht, kjo është arsyeja pse do të merrni një psherëtimë lehtësimi sapo gjërat të fillojnë. Përveç shfrytëzimit maksimal të kësaj dite shumë të suksesshme, një marrëveshje spontane, do t'ju japë një natë për t'u mbajtur mend.

Virgjëresha

Kontakti dhe komunikimi me të tjerët do t'ju frymëzojnë të bëni disa ndryshime pozitive. Hulumtimi në historinë tuaj familjare do të sjellë disa informacione interesante mbi arritjet e një paraardhësi. Natyrisht, do të dëshironi të mësoni më shumë.

Peshorja

Pas një jete të tensionuar shoqërore dhe një faze shpenzimesh të tepërta, do të hyni në një fazë të qetë. Përveç shfrytëzimit të këtij shansi për t'u çlodhur, mund të shikoni edhe mënyra për të rivendosur financat në rregull. Një koleg do të marrë përsipër disa nga detyrat tuaja. Do të jeni kurioz të shihni se çfarë ndryshimesh bëjnë, nëse ka.

Akrepi

Sa më shumë të mbetet, aq më e vështirë do të jetë për të përfunduar një detyrë. Ju gjithmonë mund t'i lini disa punë për t'i bërë dikujt tjetër, por do të preferoni të vazhdoni me të dhe t'i hiqni nga rruga. Ata që janë në vendet e larta janë të impresionuar nga qëndrueshmëria juaj.

Shigjetari

Marrja e një sfide që përfshin fëmijë ose kafshë do të jetë argëtuese dhe shpërblyese. Kjo mund t'ju bëjë të rimendoni karrierën tuaj. E ardhmja juaj mund të jetë shumë më e kënaqshme nëse përfshin punë që do të thotë se mund të kujdeseni për të tjerët në baza profesionale ose vullnetare.

Bricjapi

Ju pëlqen një sfidë dhe nuk do të doni të refuzoni një sfidë që një mik do t'ju vërë, edhe pse do të përfshijë një shkallë rreziku. Kjo do të shpërblehet shumë nëse mbani një qëndrim pozitiv. Një çështje parash do të kërkojë vëmendje dhe lajmet e marra do të konfirmojnë se jeni më mirë nga sa e kishit menduar.

Ujori

Kjo do të ishte një kohë e mirë për t'iu afruar shefit tuaj për të kërkuar një rritje page ose promovim. Nëse jeni i vetëpunësuar, rritja e tarifave do t'ju ndihmojë të mbani biznesin. Njerëzit do të jenë të gatshëm të paguajnë ekstra për shërbimin unik dhe superior që ju ofroni.

Peshqit

Gatishmëria juaj për t'u çliruar nga rutinat e mërzitshme do të rrisë reputacionin tuaj profesional. Ky është shansi juaj për të ofruar një produkt ose shërbim të ri. Lajmet e mira do të lidhen me planet tuaja të karrierës. Një ftesë për një ngjarje magjepsëse është konfirmimi se po filloni të ecni në një drejtim të ri.