HOROSKOP

Horoskopi për datën 20 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 20 prill nga Russell Grant

Dashi

Puna për ta bërë botën një vend më të mirë është dëshira juaj. Nëse jeni mërzitur gjatë ciklit aktual të të bërit të gjërave bashkohuni me një grup humanitar në internet. Jo vetëm që do të kënaqeni me detyrat tuaja, por do të bëni disa miq. Së bashku do të përhapni gëzim, paqe dhe dashuri. Vendosmëria e thellë për të marrë atë që dëshironi ju bën të frikshëm. Nuk është e nevojshme t'i trembni njerëzit për të arritur dëshirat tuaja. Zbutni sjelljen tuaj. Ngadalë por me siguri, ata që më parë ju shmangnin do të bëhen më të dashur ndaj ideve tuaja.

Demi

Ambicia e fuqishme po ju shtyn të mendoni të merrni një punë me më shumë përgjegjësi. Të merrni një rol të ri do t’ju mbushë me krenari. Ju keni qenë gjithmonë artist duke krijuar produkte dhe shërbime me vlerë. Kur të mbingarkoheni, bëni një pushim. Shëtitjet e pasdites dhe një SPA do të kenë një efekt terapeutik për ju. Nuk është e nevojshme të punoni gjatë për të qenë produktivë dhe efikas.

Binjakët

Të bëni një kurs të përparuar do të jetë më sfiduese sesa mendoni. Në të kaluarën, keni qenë gjithmonë një nga studentët më të suksesshëm. Tani jeni duke studiuar diçka që kërkon fokus të thelluar dhe ju duhet të thelloni përqendrimi juaj. Një mik i vendosur është i gatshëm t'ju ndihmojë. Mos hezitoni t’i thërrisni kur jeni në vështirësi. Ai do të bëjë disa telefonata që largojnë pengesat nga rruga juaj. Së shpejti do të keni mundësinë për t`i shlyer këto favorizime.

Gaforrja

Ju jeni të qetë dhe reflektues duke kërkuar mënyra për të zgjeruar burimet tuaja. Puna me përqindje do të jetë më e mirë sesa të fitoni nje pagë të thjeshtë. Kjo sepse ju dini se si të krijoni lidhje emocionale me klientët. Të gjithë do të duan të punojnë me ju. Gatishmëria juaj për të hyrë në një territor të panjohur është e admirueshme. Në vend që të rendisni arsyet pse gjërat nuk mund të funksionojnë, ju duhet të supozoni se përpjekjet tuaja do të jenë të suksesshme. Kjo vetë-siguri do t'ju çojë shumë larg.

Luani

Drejtësia do të bëhet nëse mbani mend se gjithçka funksionon gjithmonë për ju. Duke e përballur të ardhmen me një ndjenjë shprese do të merrni vendimet që dëshironi për të të ecur përpara. Një luftë e zgjatur do të përfundojë, duke ju lejuar të lëvizni lirshëm. Fitimi i njohurive të specializuara do t'ju shërbejë për mirë. Ju jeni nga të paktët njerëz që mund të kryejë detyra të rëndësishme. Mos hezitoni t’i kapni. Jeni më të lumtur kur jetoni në luks.

Virgjëresha

Një mundësi për të përmirësuar shëndetin tuaj  ja vlen të ndiqet. Edhe pse rregullimi i dietës suaj dhe regjimit të stërvitjes është marramendëse, ju nuk keni pse t'i bëni të gjitha këto ndryshime menjëherë. Filloni duke hequr sheqerin, yndyrën dhe alkoolin. Kursimi i më shumë parave është një qëllim i drejtë kjo nënkupton vendosjen e një përqindje të pagës suaj në kursim. Gjëja e rëndësishme është të keni një siguri financare e cila ju mbron nga shpenzimet e paparashikuara.

Peshorja

Nëse jeni artist ky është një moment i shkëlqyer për të hyrë në një audicion. Bisedoni me një butik rreth shitjes së punës tuaj kur ato të hapen përsëri. Përndryshe, ju mund të tregtoni produktet tuaja në një faqe interneti. Shtyjeni partnerin tuaj romantik ose të biznesit për të marrë një rrezik. Besimi juaj në aftësitë e tyre do të forcojë lidhjen tuaj. Kjo gjithashtu do të ndihmojë gjysmën tuaj tjetër të kuptojë një nivel suksesi që ata kurrë nuk e mendonin se ishte i mundur. Ju jeni një ekip i shkëlqyer.

Akrepi

Bëni diçka të veçantë për një të afërm i cili ndjehet i lënë pas dore. Përgatitja e vaktit të tyre të preferuar, planifikimi i një feste për të festuar kthimin e tyre në normalitet ose dërgimi i një dhurate janë mundësitë e mira. Mendimi juaj i mirë është po aq i çmuar sa ari; kurrë mos e nënvlerësoni atë. Do t'ju kërkohet të mbuloni punën e një kolegu të sëmurë. Ju do të bëni një punë të shkëlqyer. Qëndrimi juaj i dobishëm do të bëjë që suksesi të rritet. Përgatituni për një promovim të madh.

Shigjetari

Mos u tërhiqni në një bisedë plot me thashetheme. Mbani qëndrimin tuaj në çdo situatë. Kjo sjellje e juaja do të fitojë admirimin e një biznesmeni i cili po kërkon të plotësojë një pozicion të rëndësishëm në kompaninë e tij. Mbani një qëndrim të ri me një të mik që ka qenë duke vepruar pa karakter. Në vend që t'i ndëshkoni, ftojini ata të diskutojnë ndjenjat e tyre. Të gjithë zemërohen dhe shqetësohen. Sugjeroni mënyra më të shëndetshme për t'u marrë me këto emocione. Këshilla juaj do të vlerësohet.

Bricjapi

Një dëshirë për siguri financiare do t'ju bëjë që të bëni disa ndryshime në situatën tuaj të punës. Marrja e një rroge çdo muaj do ju ndihmojë. Ndoshta do të filloni të kërkoni një punë në një kompani që është shumë e famshme. Inkurajoni një të afërm i cili është i gatshëm të bëjë një ndryshim. Ndaloni së imponuari nevojat tuaja mbi ta. Ju kënaqeni me rutinat e njohura, por ky anëtar i familjes dëshiron aventura. Duke treguar besim në gjykimin e tyre, marrëdhënia juaj do të bëhet shumë më e fortë.

Ujori

Marrja e një përgjegjësie të madhe nuk ju shqetëson aspak. Ndiheni mirë që ju besohen punë kaq të rëndësishme. Një pjesë e arsyes pse njerëzit kanë besim tek ju është se ata admirojnë aftësinë tuaj teknike. Puna me pajisje të komplikuara është argëtuese për ju. Duke u marrë me një çështje të ndjeshme në një mënyrë të drejtë, do të jetë e lehtë të kaloni një situatë të vështirë. Të tjerët mund të përleshen ndërsa ju jepni një vlerësim të saktë të asaj që duhet të ndryshojë.

Peshqit

Ana juaj e ndjeshme është shumë e dukshme këto kohë. Duke pasur kohë për të reflektuar, intuita juaj ju ndihmon të largoheni nga situatat e padëshiruara. Ju jeni duke punuar shumë për të arritur sigurinë financiare. Në vend që të prisni për t'ju ofruar një vend pune, duhet të kërkoni pozicionin tuaj që keni kohë që e ëndërroni. Theksoni krijimtarinë dhe shkathtësinë tuaj; këto janë cilësi që shefi juaj i ardhshëm do t’i vlerësojë shumë.