HOROSKOP

Horoskopi për datën 20 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 20 prill nga Russell Grant

Dashi

Një mik apo koleg duket se ka disa ide të gabuara. Qasja e tij jopraktike ndaj një pune në të cilën po punoni së bashku po ju shtyn drejt shpërqendrimit. Nëse sugjerimet e tij po ngadalësojnë gjithçka, mund t'ju duhet t`i paraqisni idetë tuaja me fakte.

Demi

Duhet të jeni të kujdesshëm me çdo gjë që është e re dhe që nuk është e testuar. Duhet të mendoheni dy herë para se të përfshiheni në projekte të reja. Një propozim i pazakontë do të tingëllojë i bukur, por kërkoni më shumë para se ta pranoni. Besojini intuitës tuaj nëse kuptoni se diçka nuk është e drejtë.

Binjakët

Një marrëdhënie e ngushtë po kalon disa ndryshime të mëdha. Është partneri ai që po ju jep të gjithë fuqinë që ju duhet. Ju po prisni që dikush tjetër të marrë një vendim që do të ndikojë mbi ju.

Gaforrja

Sapo të bëni hapin e parë drejt realizimit të një qëllimi të veçantë, besimi juaj do të fillojnë të ngrihet. Vendosni se çfarë mund të bëni për ta bërë këtë ëndërr realitet dhe më pas punoni për ta arritur. Shumë shpejt do të jeni në rrugën tuaj drejt suksesit. Nëse keni nevojë për ndihmë ose trajnim shtesë, ju mund ta gjeni këtë duke i kërkuar ndihmë një mësuesi të talentuar.

Luani

Doni një karrierë shumë shpërblyese. Gjejtja e një pune fitimprurëse do t'ju japë më shumë para. Ju keni shumë talente dhe nuk keni pse të mbështeteni në një industri të vetme kur kërkoni punë. Kur shkoni në intervista pune, sigurohuni që të theksoni aftësitë tuaja të komunikimit.

Virgjëresha

Jeni të kujdesshëm në zbulimin e planeve tuaja para të tjerëve. Keni besim të mjaftueshëm në idetë tuaja për të qenë në gjendje të injoroni komentet e dikujt. Ajo që nuk doni është që dikush të përpiqet të bllokojë përparimin tuaj dhe për këtë arsye doni që dikush që e shikoni si rival nuk duhet të dijë se çfarë jeni duke menduar.

Peshorja

Ju nuk keni pse të vendosni menjëherë për një çështje të rëndësishme. Nëse dikush ju shtyn të merrni një vendim, ata mund të mos kenë parasysh interesat tuaja. Prisni derisa të ndiheni më të sigurt për atë që po bëni dhe për atë në të cilën mund të përfshiheni përpara se të gjeni një zgjedhje ose vendim të rëndësishëm.

Akrepi

Jeni të shqetësuar për një çështje që lidhet me punën. Ky nuk është një problem i madh, por ju mendoni se mund të jetë nëse do të injorohet. Do të ishte me vlerë të flisni me një koleg të vjetër ose me dikë që është më me më shumë eksperincë se ju në karrierë.

Shigjetari

Një përplasje marrëdhëniesh brenda shtëpisë duhet të trajtohet me takt. Diskutimet mbi paratë nuk do të jenë shumë produktivë. Puna së bashku do të jetë mënyra më e mirë për të arritur rezultate. Kombinimi i talenteve me një mik apo fqinj mund të çojë në krijimin e një partneriteti fitimprurës.

Bricjapi

Njerëzit të cilët janë të rinj në vendin tuaj të punës ose në lagjen tuaj e kanë të vështirë të përshtaten. Nuk keni pasur shumë mundësi për t'u bashkuar me ta. Kurdo që të keni mundësinë, bëjuni disa ftesa dhe inkurajojini që të bashkohen në ngjarjet e komunitetit. Mos harroni të buzëqeshni kur jeni në shoqërinë e tyre.

Ujori

Barazia totale është diçka për t’u synuar si në shtëpi ashtu edhe në vendin e punës. Dikush të cilin e keni ndihmuar po fillon të mbështetet shumë te ju. Ka njerëz të tjerë që duhet të shihni dhe do të ndjeheni të bezdisur kur ata të kërkojnë edhe një favor tjetër nga ju.

Peshqit

Nëse nuk gjeni një mënyrë për të përqendruar energjinë tuaj fizike dhe mendore, dëshira juaj mund t'ju çojë drejt aktiviteteve shtesë. Dëshironi shumë të jeni aktiv dhe produktiv. Të jesh në gjendje të zgjidhësh një problem që kërkon mendim të zgjuar dhe zgjidhje krijuese do ju bëjë të ndiheni shumë i kënaqur.