HOROSKOP

Horoskopi për datën 20 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 20 prill nga Russell Grant

Dashi

Ka diçka që po planifikohet për të cilën vërtet nuk jeni në humor. Mund të duhet një gënjeshtër e bardhë për t'ju hequr nga sikleti, por do t'ia vlejë nëse kjo ju lë të lirë të vazhdoni me atë që vërtet do të dëshironit të bënit. Ju ndiheni të pasigurt për të ardhmen e një marrëveshjeje afatgjatë ose një marrëdhënie dikur të sigurt. Diskutojini ndjenjat tuaja.

Demi

Një nevojë e fortë për ndryshim ju shtyn të filloni të kërkoni diçka të re dhe të ndryshme. Nuk do të hidheni në rutinën tuaj të zakonshme. Në vend të kësaj do të mendoni për mënyra për ta bërë jetën më interesante. Marrja e një rreziku të llogaritur do të shpërblehet në një mënyrë befasuese.

Binjakët

Marrëdhëniet mund të përmirësohen nëse bëni përpjekje. Miqtë janë të gëzuar dhe duan të argëtohen. Përfitoni sa më shumë nga kjo duke u bashkuar. Ndryshimi ndihet. Pranimi i një oferte spontane që ishte menduar për një tjetër, do të transformojë jetën tuaj.

Gaforrja

Fokusohuni në pikat tuaja të mira në intervista dhe audicione. Për të përparuar duhet të besoni tek vetja juaj. Para se të pranoni t'i bëni dikujt një nder, mendoni a ia dilni dot. Këmbëngulni që t'ju jepet më shumë kohë për të rishikuar objektivat afatgjata.

Luani

Problemet shëndetësore po ju detyrojnë juve, ose partnerin, ta shikoni jetën nga një këndvështrim tjetër. Ajo që dikur ishte e rëndësishme nuk duket se do të thotë më për ju. Vendosja e nevojave dhe dëshirave të një partneri para tuajave nuk është një mënyrë e mirë për të mbajtur një marrëdhënie. Ju keni filluar të ndiheni të zemëruar për kërkesat e tyre.

Virgjëresha

Ju intereson se çfarë kanë për të thënë njerëzit e tjerë. Ju jeni duke dëgjuar, por në disa çështje nuk do të ndryshoni mendje. Dikush me të cilin jetoni ose punoni do të përpiqet t'ju detyrojë të adaptoni bindjet e tij. Një ngjarje në komunitet do të tërheqë interesin tuaj. Ju dëshironi të jeni pjesë e asaj që po ndodh.

Peshorja

Një partner apo mik i ngushtë do të kërkojë falje që ju ka lënduar kohët e fundit. E ka vërtet. Jeni beqar? Do t'ju jepet një mundësi tjetër për të qenë me dikë me të cilin jeni ndarë në të kaluarën. Të kuptuarit e asaj që pothuajse keni humbur do të jetë një përvojë kthjelluese.

Akrepit

Nëse një i afërm nuk ju kupton, jini të durueshëm. Nëse përballja me problemet e një personi të dashur po ju shton vuajtjet tuaja, përpiquni të mos lejoni që kjo t'ju shqetësojë shumë. Ndonjëherë ka nevojë të lini mënjanë qëllimet tuaja për të ndihmuar një tjetër dhe kjo është një nga ato raste.

Shigjetari

Shanset për përfitime financiare janë të larta tani. Mund t'ju duhet të mbani për vete disa zhvillime për t'u kujdesur për interesat tuaja. Mënyrat e kota të dikujt kanë filluar t'ju bezdisin. Është jetike që burimet të përdoren në mënyrë efikase për të arritur rezultatet më të mira. Kur doni paqen, katër muret tuaja janë streha juaj e sigurt.

Bricjapi

Një mik apo i afërm që priste me padurim një ngjarje që nuk do të ndodhë tani, nuk do të jetë në humor shumë të mirë. Pesimizmi i tij do t`ju ndikojë edhe juve. Mund të ndiheni të zhgënjyer, por të paktën nuk po ua vini veshin të gjithëve përreth jush.

Ujori

Një ofertë pune do t'ju befasojë. Në një moment ju duhet të angazhoheni dhe të pranoni. Kjo është koha juaj. Ka qenë një rrugëtim i gjatë duke shkuar nga të qenit fillestar apo praktikant, në profesionist. Puna e vështirë ka filluar të shpërblehet. Një mentor që ka besuar vërtet tek ju, do të jetë personi i parë që do t'ju përgëzojë për arritjen e sotme.

Peshqit

Më në fund mbërrin një pagesë e premtuar që ishte shumë e vonuar. Ju keni fituar çdo qindarkë, kështu që mos u ndjeni fajtor për t'i dhënë një kënaqësi vetes. Pritshmëritë e familjes mund të bien ndesh me pritshmëritë tuaja.