Horoskop

Horoskopi për datën 20 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 20 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Perspektivat e karrierës suaj janë më të mira se kurrë. Nëse keni kërkuar ndonjëherë që të drejtoni një biznes, tani është koha e duhur për ta provuar. Do të shpëtoni nga një politikë e gjatë udhëtimesh dhe zyrash. Dhe më e mira ju mund ta dekoroni sipas dëshirës tuaj vendin ku punoni. Kohët e fundit jeni mbingarkuar me përgjegjësi personale dhe profesionale. Drejtohuni drejt një hapësire të qetë ku mund ta dëgjoni veten duke menduar. Pas një periudhe reflektimi do të vendosni të hiqni dorë nga disa detyra që ju kanë rënduar.

Demi

Rritja e arsimit  ju bën entuziastë për të ardhmen. Do të pëlqeni të derdhni energjinë tuaj në një temë që ju ka pëlqyer gjithmonë. Sapo të merrni titullin ju mund të siguroni një punë që paguheni më shumë dhe që ju bën të lumtur. Bashkimi me një ekip krijues do të jetë shumë argëtues. Do të jetë shumë e këndshme të punoni me njerëz që vlerësojnë vizionin tuaj artistik. Së bashku do të krijoni diçka që është edhe e bukur dhe e qëndrueshme. Dilni së bashku dhe festoni frytet e punës suaj.

Binjakët

Paratë nga një trashëgimi, marrëveshje ose zgjidhje ligjore do të krijojnë siguri financiare. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të investuar. Do të jetë një lehtësim i tillë të keni stabilitet ekonomik. Puna juaj e ëndrrave është rrugës. Pagesa që do merrni nga aftësitë tuaj krijuese do t'ju japë një qasje të re të jetës. Jo vetëm që do të bëheni një person i respektuar në industrinë tuaj, por gjithashtu do të argëtoheni.

Gaforrja

Një partneritet i qëndrueshëm po ju lejon të merrni disa rreziqe. Mos kini frikë të ndiqni rrugë të reja sepse aty ju pret një botë plot me mundësi. Kurrë nuk ka qenë një kohë më e mirë për të eksperimentuar me një gjë të re. Lëreni gjysmën tuaj të merret me detyrat e shtëpisë dhe të biznesit ndërsa ju ndiqni ëndrrën tuaj. Është e rëndësishme të keni një ekip të besueshëm. Së bashku keni krijuar një partneritet shumë produktiv.

Luani

Shëndeti juaj po ju shtyn të kaloni më shumë kohë jashtë. Në orarin tuaj përfshini shëtitjet, ecjet, udhëtimet me biçikletë dhe çfarëdo aktiviteti tjetër që ju pëlqeni. Komunikimi me natyrën në mënyrë të rregullt do t'ju japë një shkëlqim tërheqës që vështirë t`i rezistohet. Nëse jeni në një lidhje, trajtojeni veten me një mbrëmje intime. Do të kaloni një kohë të bukur. Nëse jeni beqare do të takoni dikë të veçantë. Ju duhet të bëni lëvizjen e parë.

Virgjëresha

Një takim pasionant është rrugës. Është shumë bukur të jeni me një partner romantik që di nevojat tuaja. Në të kaluarën, keni pasur vështirësi të shprehni dëshirat. Ky është një nga vendimet më të mira që keni marrë ndonjëherë. Nënshkrimi i një kontrate do t'ju japë më shumë kohë për aktivitetet tuaja të preferuara. Pasi të keni një burim të qëndrueshëm të ardhurash, do të jeni në gjendje të merreni me art, sport dhe të bëni udhëtime.

Peshorja

Shtëpia juaj është një burim i paqes së thellë. Ju derdhni shumë energji për aktivitetet tuaja shtëpiake. Gatimi, dekorimi dhe argëtimi rikthejnë ekuilibrin tuaj. Ky është një moment i mirë për t’u zhvendosur. Kalimi në një vend më të madh do të dyfishojë kënaqësinë tuaj. Pritja e miqve, puna nga shtëpia dhe një shtëpi luksoze ju bëjnë shumë emocionues. Është koha për t’i kërkuar punëdhënësit tuaj për një ngritje në detyrë. Ju e keni merituar atë.

Akrepi

Një udhëtim në distancë të shkurtër mund të ndryshojë rrënjësisht opinionin tuaj. Pasi të vizitoni një komunitet që përputhet me nevojat tuaja, ju do të vendosni të zhvendoseni. Në fillim, miqtë dhe të afërmit  do të kundërshtojnë planet tuaja. Një projekt krijues ju jep shumë emocion. Idetë tuaja po rrjedhin si një lum i fuqishëm. Mos ia tregoni punën tuaj askujt tjetër. Gjëja e fundit që ju dëshironi është të dekurajoheni nga një njeri shumë kritik.

Shigjetari

Një punë fitimprurëse ia vlen të merret. Edhe pse do të përfshijë një përgjegjësi të madhe, ju do të ndiheni të sfiduar. Të kesh më shumë para për të udhëtuar, studiuar dhe shkruar do të jetë përgjigjja e një lutje që e keni pasur prej disa kohësh. Largoni frikërat tuaja. Nëse keni menduar të lëvizni, kjo është koha e duhur për të kërkuar një vend të ri. Falë një të afërmi tuaj bujar, ju do të keni fonde të mjaftueshme për të blerë gjërat që ju doni.

Bricjapi

Aftësia juaj e udhëheqjes do ju sjellë një mundësi fantastike. Drejtimi i një organizate vullnetare ose i një kompanie prestigjioze do t'ju japë një qasie të re për jetën. Ju jeni më të lumtur kur bëni ato punë që i bëjnë njerëzit më të sigurt. Reagimet pozitive për një projekt krijues do ju bëjnë krenarë. Ju keni punuar shumë për të bërë përshtypje të mirë. Pasi të merrni miratimin e shefave, do të keni mundësi të merrni detyra më të mëdha dhe më të mira.

Ujori

Ndërhyrja në një strehë private do t'ju sjellë gëzim. Ju duhet të pushoni dhe të rimbushni bateritë tuaja. Vizitoni një vend në natyrë që ju ka frymëzuar gjithmonë. Shikimi i botës nga një pikë tjetër do të ndryshojë këndvështrimin tuaj. Puna për një organizatë jofitimprurëse do të jetë me mirënjohje shpërblyese, financiare edhe emocionale. Aftësia juaj për mbledhjen e fondeve do të sjellë lehtësim për anëtarët e komunitetit. Të paguheni për të bërë një ndryshim pozitiv do ta bëjnë zemrën tuaj të fluturojë. Kjo që do të rrisë edhe dijet e tua profesionale.

Peshqit

Mos hezitoni t’i kërkoni një miku të mirë një favor. Falë ndihmës së tij, do të keni mundësinë të realizoni një ëndërr të dashur. Ju jeni në gjendje të përshtateni me pothuajse çdo grup. Falë shkathtësisë suaj, do t'ju kërkohet të merrni udhëheqjen e një ekipi krijues. Kjo është një mundësi e shkëlqyer për ju. Keni instinkte të shkëlqyera se si të frymëzoni dhe motivoni çdo anëtar të organizatës.

*Horoskopi i Russell Grant