HOROSKOP

Horoskopi për datën 20 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 20 shtator nga Russell Grant

Dashi

Është e rëndësishme t'i jepni trupit tuaj pushimin që i nevojitet. Rritja e përgjegjësive ka filluar të ndikojë në shëndetin tuaj. Edhe nëse duhet t'u ktheheni punëve që i keni shtyrë, bëjeni këtë pushim dhe filloni të kujdeseni për interesat tuaja.

Demi

Përgatituni për kundërshtime dhe reagime negative ndaj planeve dhe sugjerimeve. Do të ketë konfuzion pasi dikush po keqkupton qëllimisht një situatë. Një projekt i përbashkët do të jetë i ngadaltë për t'u nisur, por mos e humbni shpresën. Do të gjeni një mënyrë për të kapërcyer të gjitha pengesat.

Binjakët

Nuk jeni të impresionuar nga metodat dhe rutinat e reja, edhe pse këto supozohet se do t'jua lehtësojnë punën. Ata po shkaktojnë më shumë probleme se më parë. Ju mund të vendosni të ktheheni në mënyrat tuaja të zakonshme dhe të paktën në këtë mënyrë ju e dini se do ta përfundoni punën.

Gaforrja

Nuk po i bëni vetes asnjë nder duke u përpjekur të vazhdoni me një punë që e dini se nuk mund ta bëni vetëm. Kërkoni ndihmë. Një mik apo koleg me përvojë do t'ju ndihmojë. Një marrëdhënie e ngushtë është në proces ndryshimi. Kjo do t'ju japë një ndjenjë më të fortë sigurie.

Luani

Një mik ose fqinj do t'i vlerësonte mendimet tuaja për diçka në të cilën janë ngatërruar. Për shkak se ju dini diçka që ata nuk e dinë, do të jeni në gjendje të ofroni disa këshilla të mira. Dikujt do t'i duket pozitiv ndikimi juaj. Fjalët tuaja do t'i lehtësojnë.

Virgjëresha

Për shkak të këmbënguljes dhe vendosmërisë tuaj një çështje që është zvarritur për ca kohë do të ketë përparim. Ju do të gjeni mënyrën më të mirë për të trajtuar situatën. Nëse ka diçka për të cilën keni menduar ta filloni, tani është koha më e mirë për ta bërë.

Peshorja

Arsyeja pse jeni të prirur për ndryshim është të frenoni ndjenjat shqetësuese që janë krijuar brenda jush. Kjo mund të jetë për çdo gjë që nga ndryshimi në punë, ndryshimi i shtëpisë ose organizimi i pushimeve. Cilido qoftë fokusi, ju jeni duke kërkuar për opsione dhe mundësi të reja.

Akrepi

Bashkimi i forcave me një mik do t'ju ndihmojë të realizoni një qëllim të përbashkët. Përparimi i bërë do ju befasjë kur një objektiv i caktuar së fundmi të arrihet më shpejt se sa pritej. Të qenit i ndërgjegjshëm ndaj detajeve të vogla ka qenë një ndihmë e madhe kur bëhet fjalë për shmangien e gabimeve. Nëse jeni vetëm, dikush që nuk e kishit menduar se e kishte vënë re se do t'ju bëjë një ofertë interesante.

Shigjetari

Dyshimet në lidhje me një mik të ri që nuk do të përmbushë një premtim do të zbehen pasi ata të provojnë se janë të besueshëm. Shqetësimet që keni pasur për një çështje pune do të lehtësohen pasi një hetim do të dalë në favorin tuaj. Ju mund të kaloni një pjesë të madhe të kohës tuaj me një person të veçantë për ju.

Bricjapi

Nuk mund të vazhdoni në një situatë ku jeni vazhdimisht në mosmarrëveshje me dikë. Mund t'ju duhet të rishikoni angazhimin tuaj ndaj një projekti në grup. Largimi nga aktivitetet tuaja të zakonshme do të jetë gjëja më e mirë që mund të bëni. Biseda me një të afërm do të ndihmojë në zgjidhjen e problemeve.

Ujori

Nuk keni kohë të pushoni pasi jeni të angazhuar në një detyrë kërkimi ose studimi. Ju mund të pyesni veten se si disa njerëz mundet të menaxhojnë, kur duket se kanë nevojë për këshilla në çdo hap që marrin. Njerëzit tani kërkojnë ndihmë nga ju.

Peshqit

Jeni të lumtur të ndiqni disa nga idetë që ju japin miqtë. Të tjerët janë të prirur të pranojnë sugjerimet tuaja. Çdo tension që është ndjerë në shtëpi, ose në vendin e punës tani do të jetë zhdukur. Miqtë që janë në konflikt me njëri-tjetrin së fundmi duket se janë pajtuar.