HOROSKOP

Horoskopi për datën 20 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 20 shtator nga Russell Grant

Dashi

Dikush do t'ju kujtojë disa këshilla që i keni dhënë dhe do t'ju falënderojë përsëri për to. Ju mund të mos mbani mend, por çfarëdo që të ishte, duhet të ketë qenë e duhura për ta në atë kohë pasi ata do të kenë pasur sukses si rezultat.

Demi

Mund të inkurajoni një mik apo partner të ngushtë të flasë kur ndjeni se ka diçka në mendjen e tyre. Ju nuk mund t'i ndihmoni ata nëse nuk do t'ju tregojnë se çfarë kanë. Të flasësh për gjërat të bën mirë.

Binjakët

Ju intereson t'i bëni gjërat siç duhet dhe po bëni një përpjekje të madhe për të përmirësuar kushtet e punës ose për të përmirësuar pozicionin tuaj. Miqtë dhe kolegët do ta admirojnë shpirtin tuaj të kujdesshëm. Do të fitoni gjithashtu mbështetjen e tyre entuziaste për punën vullnetare në të cilën jeni përfshirë.

Gaforrja

Nëse i dorëzoheni kërkesave që disa njerëz po bëjnë, kjo vetëm do t'ju ngadalësojë. Ju keni energjinë dhe vendosmërinë për të arritur shumë, por për ta bërë këtë ju duhet të qëndroni të fokusuar në atë që po bëni. Injoroni shpërqendrimet dhe mendoni për veten tuaj për një ndryshim.

Luani

Tregoni gatishmëri për të folur për çdo dallim që ekziston aktualisht midis jush dhe një partneri ose miku të ngushtë. Mos i largoni njerëzit siç ndiheni të prirur të bëni kur ata hapin tema të ndjeshme. Edhe pse do të dëshironi t'i përfundoni këto biseda sa më shpejt që të jetë e mundur, mund t'ju duhet të përgatiteni për të diskutuar disa çështje në detaje.

Virgjëresha

Keni arritur disa objektiva, por këto muajt e fundit ambiciet tuaja kanë ndryshuar ngadalë. Në vend që të vazhdoni në një drejtim që është i gabuar për ju, mund të jetë në rregull një ndryshim total. Në mënyrë intuitive ju mendoni se po filloni të lëvizni në një drejtim më të dobishëm.

Peshorja

Do të punoni më mirë kur jeni pjesë e një ekipi. Do të gjeni se është gjithmonë dikush atje për t'ju inkurajuar dhe mbështetur sa herë që ju nevojitet. Do të ketë një mirëkuptim thuajse të çuditshëm mes jush dhe një miku apo kolegu kur do të duket sikur mund të lexoni mendjet e njëri-tjetrit.

Akrepi

Po përpiqeni vazhdimisht të qëndroni përpara ndryshimit të emocioneve të partnerit ose familjarit. Gjithçka që dëshironi është harmonia dhe komunikimi i hapur, por të jetosh me një partner të paqëndrueshëm po rezulton të jetë rraskapitëse emocionalisht. Në vend që të përqendroheni në ta, filloni të mendoni për nevojat tuaja. Filloni të shëroni veten.

Shigjetari

Një mik do t'ju ftojë t'i bashkoheni në një ngjarje shoqërore që tingëllon magjepsëse. Ju mund të pyesni veten pse ju kanë zgjedhur. Nëse kërkoni për motive të fshehta, me siguri do t`i gjeni.

Bricjapi

Nëse jeni duke udhëtuar ose duke bërë plane për të udhëtuar, kjo ka të ngjarë të jetë për arsye biznesi ose mjekësore. Për të gjetur mundësitë më të mira, mbajini sytë hapur. Jeni beqar dhe po kërkoni dashurinë? Shkëndijat mes jush dhe dikujt që takoni këtë mbrëmje do të jenë të fuqishme.

Ujori

Nëse një ofertë që dikush ju bën nuk ju tërheq, mos u ndjeni të detyruar ta pranoni për hir të kënaqësisë së tij. Mendoni dy herë përpara se të merrni një angazhim afatgjatë. Ju me të vërtetë duhet të filloni ta vendosni shëndetin tuaj përpara kërkesave të të tjerëve.

Peshqit

Ka disa sfida interesante që duhen kapërcyer dhe ju jeni gati për to. Ju po i tregoni botës një fytyrë shumë më të sigurt. Ndryshimet në pamjen tuaj pasqyrojnë besimin tuaj të ri.