HOROSKOP

Horoskopi për datën 20 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 20 tetor nga Russell Grant

Dashi

Ndërhyrja juaj në kohë ndaj dikujt që duket si indiferent do të vlerësohet. Një koleg do t'ju bashkohet për të punuar së bashku drejt një qëllimi të përbashkët. Do të keni përparësi, por mund të shihni edhe probleme të mundshme. Ambicia juaj do t'ju çojë larg.

Demi

Merruni dhe pak me art. Ju do të dini të bëni gjënë e duhur në kohën e duhur. Humori i zellshëm përreth jush do ta bëjë progresin më të lehtë dhe përpjekjet tuaja nuk do të mbeten pa shpërblim. Ju dini se si ta shfrytëzoni në maksimum kohën tuaj të lirë dhe të përfitoni sa më shumë nga përpjekjet tuaja. Keni shumë për të treguar mbi gjithë punën e vështirë që keni realizuar.

Binjakët

Ju jeni pozitivë, sepse dini saktësisht se çfarë dëshironi. Mendja juaj nuk do t'ju pengojë të arrini atë që doni. Miqtë do t'ju lavdërojnë që keni qenë në gjendje të gjeni disa zgjidhje të shkëlqyera për problemet. Dikush do t'ju kërkojë ta ndihmoni në zgjidhjen e një çështjeje për të cilën ata s`po gjejnë përgjigje.

Gaforrja

Vendosni saktësisht se cilët hapa nevojiten për t'ju çuar në një rrugë të re drejt vetë-përmirësimit. Bërja e ndryshimeve në dietën tuaj ose rutinën ditore mund t’ju ??bëjë të ndiheni më aktiv, të shëndetshëm dhe me energji. Të heqësh dorë nga një zakon i keq ose të lësh një varësi, është një mundësi e mirë për të ecur përpara.

Luani

Puna shtesë që ju kërkohet të ndiqni nuk do të jetë as sa gjysma e asaj që prisnit. Ju mund të bini dakord ta bëni këtë nga ndjenja e detyrës dhe mund të rezultojë e këndshme dhe argëtuese. Keni qenë të mërzitur me rutinën tuaj dhe tani ju është ofruar shansi i përsosur për ta ndryshuar atë.

Virgjëresha

Regjistrimi në një kurs studimi mund t'ju sjellë shumë kënaqësi. Mos i thoni vetes që jeni shumë i madh në moshë, ose se nuk jeni në gjendje të arrini standardin e kërkuar për provimet. Ju nuk do të arrini askund nëse nuk përpiqeni dhe mund të befasoheni nga ajo që mund të bëni pasi t`i vini vetes forca.

Peshorja

Nuk do të keni shumë kohë për një mik pasi jeni deri në fyt me punë. Edhe pse mund ta filloni ditën me frikë se ç`do t`ju presë, sapo ta nisni mund të përballeni me një surprizë të këndshme.

Akrepi

Heshtni në lidhje me marrëdhëniet me paratë, veçanërisht çështjet e përbashkëta financiare. Padyshim që partneri juaj do të jetë në dijeni të çdo lëvizjeje tuajën. Një koleg me të cilin po punoni ngushtësisht do t'ju besojë disa informacione. Mos ia tregoni askujt.

Shigjetari

Miqësia dhe aktivitetet në grup duket se do t'ju ofrojnë shumë kënaqësi dhe argëtim. Sidoqoftë, nëse papritmas të shkon në mendje të vizitosh dikë që jeton larg, do të ishte me mend të kontrolloni rregullat e transportit. Vonesat ose anulimet mund të shkaktojnë shumë shqetësime.

Bricjapi

Do të bëni gjithçka për një jetë të qetë, por kjo nuk duhet t'ju ndalojë të luftoni për të drejtat tuaja. Mbështetja është mënyra më e lehtë për të dale nga çdo situatë. Pse e lë një rival të fitojë? Bëni kujdes se kujt i besoni pasi ka disa njerëz afër jush që do të bëjnë çmos për të penguar përparimin tuaj.

Ujori

Është e vështirë të pranosh diçka kur ndihesh kaq i shqetësuar. Lejojeni veten që të shkoni me një shok për t`u argëtuar e për të dalë nga rutina. Injoroni ata që do t`ju thonë se po hiqni dorë nga përgjegjësitë.

Peshqit

Mbani mend se çfarë po bëni dhe shmangni një tendencë për të ëndërruar me sy hapur. Të humbasësh veten në fantazi kur duhet të punosh mund të të sjellë shumë telashe. Zhvillimet në një marrëdhënie të ngushtë do të duken fantastike dhe do t'ju bëjnë të ndiheni të kënaqur dhe të sigurt.