HOROSKOP

Horoskopi për datën 21 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 21 korrik nga Russell Grant

Dashi

Jeni duke punuar me disa njerëz të talentuar dhe ndërsa njiheni dhe mësoni nga njëri-tjetri, përgjegjësitë do të duken më shumë si një dhuratë sesa si një punë e përditshme. Ju keni shumë të përbashkëta me një fqinj ose koleg të ri dhe duke punuar si ekip, mund të arrini rezultate të mira.

Demi

Nëse shpresoni të fitoni një tender, të merrni një kontratë të re ose një detyrë të mirë, një ekzekutiv i fuqishëm do të jetë i gatshëm të thotë një fjalë të mirë për ju. Shpërblimet kanë filluar të vijnë në rrugën tuaj për shërbimet e ofruara. Vendosmëria juaj e qetë ka fituar shumë respekt në sytë e atyre që kanë rëndësi.

Binjakët

Është sfidë të fitosh para. Nëse jeni në biznes për veten tuaj, po ndjeni rritjen e efekteve të presionit. Një nga sfidat e ardhshme do të jetë se si të mbani nën kontroll stafin që shpreson për një rritje pagash. Ajo që është më shqetësuese është se shumica e faktorëve janë jashtë kontrollit tuaj.

Gaforrja

Ju jeni jeta dhe shpirti i festës dhe falë një dhurate, ose disa parash mund të përballoni ca ditë në luks dhe argëtim. Thjesht shmangni përfshirjen në ndonjë gjë shumë të rrezikshme. Ju po kërkoni mënyra për të përmirësuar jetën tuaj, humorin dhe marrëdhëniet.

Luani

Së shpejti do të vijnë komplimente për një punë të kryer mirë. Do të preferoni të vazhdoni në prapaskenë për të përfunduar punën tashmë të nisur, duke shpresuar se do të mbeteni vetëm për të punuar në mënyrën që dëshironi, pa ndërhyrje nga të tjerët.

Virgjëresha

Mundësia për të bërë pushime jashtë vendit do diskutohet brenda familjes. Disa çështje po ju pengojnë, duke përfshirë mundësinë e vonesave, rritjen e kostove të udhëtimit dhe kufizimet ende në fuqi në disa zona. Një familjar aventurier do të jetë i lumtur të shfrytëzojë një shans dhe të largohet, ju mund të preferoni të qëndroni në shtëpi.

Peshorja

Nëse shpresoni të ecni përpara në karrierën tuaj, tregojini botës një fytyrë pozitive dhe profesionale. Suksesi në disa marrëdhënie mund të ketë shpërblime shtesë. Një koleg i vjetër do të bëjë një propozim intrigues. Nëse jeni duke marrë pjesë në një intervistë ose audicion, zgjidhni një veshje që tregon se e keni kuptuar pozicionin e punës që kërkoni.

Akrepi

Përgjegjësitë e reja të punës, transaksionet ligjore dhe marrëveshjet financiare po shkojnë më mirë nga sa e kishit parashikuar fillimisht. Problemi i vetëm që mund të hasni sot është kur një mik i vjetër të fillojë të ankohet se nuk mund t'ju shohë aq shumë sa do donte. Ata duhet të kuptojnë se tani për tani, ju keni prioritete të tjera.

Shigjetari

Idetë tuaja për të ardhmen nuk ka të ngjarë të përputhem me ato të anëtarëve të tjerë të familjes. Planet që po shqyrtoni do të nënkuptojnë shkëputje nga traditat. Do të duhet guxim për të shprehur qëllimet tuaja, por kjo është diçka që ju mendoni që duhet ta bëni.

Bricjapi

Përgjegjësia për të mbikëqyrur dikë të ri ka rënë mbi ju. Ju mund të befasoheni nga mungesa e aftësive dhe njohurive të tyre kur jeni shtyrë të besoni se ata kishin më shumë përvojë. Jini të durueshëm për të krijuar një marrëdhënie mbështetëse. Në fund të fundit, të gjithë duhet të fillojnë nga diku.

Ujori

Një projekt krijues ka nisur të marrë formë. Përpjekjet tuaja janë vizualisht mahnitëse dhe kjo do të tërheqë admirim dhe fjalë lavdërimi. Komentet vlerësuese të një mentori janë të sinqerta dhe sugjerimet e tyre janë të dobishme për ju që të kuptoni se kur kjo punë ka përfunduar. Shëndeti duhet të merret parasysh kur duhet të shmangni produktet që dihet se ju shkaktojnë alergji.

Peshqit

Dikush që tani po përpiqeni t'i bëni përshtypje duhet t'ju shohë të provoni qëllimet tuaja përmes veprimeve tuaja. Lajka nuk do të funksionojë këtu. Ju duhen më shumë se fjalët për të treguar se jeni i sinqertë. Një marrëveshje afatgjatë do të përfundojë, por të tjera do të dalin për të zënë vendin e saj