HOROSKOP

Horoskopi për datën 21 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 21 maj nga Russell Grant

Dashi

Një grup pune duhet të rigrupohet. Ata që janë në pushtet nuk janë besnikë ndaj premtimeve të tyre. Më shumë njerëz duhet të ndjejnë se janë të përfaqësuar në politika që ka të ngjarë të ndikojnë në aspekte të jetës së tyre. Një mjedis pune ose lagjeje po bëhet gjithnjë e më toksik. Përfshirja juaj duhet të konsiderohet seriozisht.

Demi

Sigurohuni që ta ktheni telefonin në modalitetin e heshtur kur jeni duke marrë pjesë në një takim urgjent. Do të jeni të lumtur që e keni bërë këtë kur zilja krejtësisht e papërshtatshme e dikujt tjetër të ndërpresë një bisedë të rëndësishme. Mund t'ju kërkohet të bëni disa orë shtesë për të përmbushur një afat.

Binjakët

Nëse marrëdhëniet në vendin e punës janë bërë toksike, pyesni për një pozicion që ju jep lirinë për të punuar nga shtëpia. Jeta është shumë e shkurtër për t'u përfshirë në mosmarrëveshje të vogla dhe nuk duhet të mendoni se duhet të pajtoheni me gjithçka për të mbajtur marrëdhëniet e punës në harmoni.

Gaforrja

Keni vështirësi të ndani të mirën nga e keqja kur bëhet fjalë për një mik apo koleg të ri. Ju nuk jeni të sigurt nëse vërtet mund t'u besoni atyre. Ata me siguri do të kenë një personalitet interesant, por juve ju duken të dyshimtë.

Luani

Një koleg i vjetër vazhdon të ndryshojë mendje për atë që kërkon nga ju. Kolegët nuk janë të besueshëm. Mund t'ju duhet të thyeni një premtim për të bashkëpunuar me shefin tuaj. Alternativa është të injoroni të gjithë të tjerët dhe të dilni vetë në krye.

Virgjëresha

Një koleg ose i afërm i moshuar që përpiqet t'ju frikësojë do të pendohet. Ju ndodh të dini diçka rreth tyre që bie ndesh me reputacionin e tyre të mirë. Nëse ata insistojnë që të vazhdojnë t'ju dëmtojnë, ju mund të shfrytëzoni dobësinë e tyre pa mëshirë, nëse dëshironi.

Peshorja

Filloni të përgatiteni për një prezantim profesional. Nuk duhet ta lini këtë deri në minutën e fundit. Të gjitha idetë që parashtroni duhet të mbështeten me fakte dhe shifra. Ky është shansi juaj për të promovuar aftësitë tuaja. Do të lini një përshtypje aq të mirë sa do t'ju kërkohet të mbani një fjalim.

Akrepi

Jeni të lodhur nga përgjegjësitë që kërkojnë kohë dhe nuk janë më të këndshme. Ju dhe një i afërm ose koleg do të bëni një shkëmbim shpërblyes të një objekti ose shërbimi më vonë gjatë ditës.

Shigjetari

Do të vini në dyshim disa vendime që keni marrë. Kur të shihni se sa shumë kjo po ndikon tek dikush i afërt, mund të filloni të pyesni veten nëse keni bërë gjënë e duhur. Ju po bëni çmos për të adresuar problemet me të cilat përballet i një i afërm.

Bricjapi

Ndryshimet në kushtet e një marrëveshjeje biznesi nuk do t'ju përshtaten. Ju mund të kuptoni se të tjerë të përfshirë po luftojnë për të trajtuar disa çështje, por mendoni se ka zgjidhje të tjera. Megjithatë, tashmë e keni vënë emrin tuaj.

Ujori

Sigurohuni që të pranoni një ftesë për një festë apo mbledhje festive. Bashkohuni me disa njerëz krijues në komunitetin tuaj dhe do të gjeni një mënyrë për të zgjidhur një dilemë sociale. Përveç takimit me disa njerëz të lidhur mirë, do të fërkoni supet me disa individë të talentuar.

Peshqit

Shqetësimet financiare përqendrohen te paratë që janë dhënë hua, por nuk janë kthyer më. Pavarësisht nëse jeni kreditori apo debitori, sido që të jetë ky është një problem që duhet zgjidhur ose do të ketë disa pasoja të rënda.