HOROSKOP

Horoskopi për datën 20 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 20 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Ka diçka që duhet ta bëni dhe doni ta bëni me të vërtetë mirë. Kjo është arsyeja pse do të merrni një angazhim serioz ndaj kësaj pune. Një koleg që shpesh ju akuzon se po ndërmerrni shumë rreziqe, do të pranojë se është i impresionuar nga qëndrimi juaj i kujdesshëm. Kjo nuk do t'ju ndalojë të jeni impulsiv në të ardhmen.

Demi

Para se të blini diçka, bëni një hulumtim të vogël. Ju mund të zbuloni se çmimet në artikuj të njëjtë ose të ngjashëm, ndryshojnë shumë dhe do të dëshironi të merrni ofertën më të mirë për çdo blerje që bëni. Sa më shumë kohë që kaloni duke kërkuar, aq më shumë para ka të ngjarë të kurseni.

Binjakët

Bërja e ndryshimeve rrënjësore mund të shkaktojë probleme veçanërisht në një mjedis pune ose studimi. Fryma juaj e shqetësuar është e vështirë të injorohet dhe jeni të etur për të prezantuar aktivitete që mund të gjallërojnë ditën tuaj. Të tjerët që janë më të vendosur në rrugët e tyre nuk do ta mirëpresin këtë lloj përçarjeje.

Gaforrja

Një koleg ose student tjetër po e vë veten nën një presion të panevojshëm. Disa njerëz do t'i bëjnë detyrat e lehta të tingëllojnë më të vështira se sa janë në të vërtetë. Ju e kuptoni se ata po veprojnë në bazë të informacionit të rremë dhe janë të shqetësuar për diçka që nuk do të ndodhë kurrë. Këshillat tuaja do t’iu lehtësojnë mendjen.

Luani

Ju keni qenë aq i zënë me punën dhe çështjet e komunitetit saqë nuk keni kaluar shumë kohë me familjen tuaj. Kërkesat e jashtme kanë qenë konstante dhe ju jeni gati tani të kapni ngjarjet e fundit me një të afërm. Një projekt i lidhur me shtëpinë gjithashtu ka nevojë për vëmendjen tuaj.

Virgjëresha

Jeni lodhur duke pritur që të tjerët që janë të përfshirë në një projekt të bëjnë pjesën e tyre të punës. Jeni gati për të ecur përpara dhe kjo do të thotë ta mbaroni. Ju synoni ta përfundoni këtë punë me ose pa ndihmë nga të tjerët. Juve gjithmonë ju pëlqen ta mbaroni atë që filloni.

Peshorja

Një bonus ose dhuratë financiare do të vijë në kohën e duhur për të paguar disa fatura të prapambetura. Një borxh që ju ka shqetësuar duhet të paguhet dhe ju do të ndiheni shumë më të lumtur pasi t`i hiqni qafe. Duke pasur këtë në mendje, frenoni shpenzimet tuaja sepse do të duhet një kohë e shkurtër para se të dini saktësisht se ku qëndroni.

Akrepi

Një koleg i vjetër, i cili ju ka ndihmuar në të kaluarën duket se po ju shmang me qëllim. Ai e di që jeni duke punuar në diçka që është e komplikuar dhe kërkon kohë. Ju e kuptoni se ata po presin që të kërkoni ndihmë, por duhet të ua bëni të qartë se nuk prisni dhe nuk keni nevojë për asnjë lloj trajtimi nga askush.

Shigjetari

Ju dëshironi në diçka të re dhe ndryshe. Kjo mund të jetë një kohë e mirë për t'u takuar me një mik aventurier dhe për të bërë plane që do t'ju çojnë në vende dhe aktivitete interesante. Edhe pse mund të duhet të prisni para se të filloni me këto, parashikimi do t'ju mbajë të motivuar.

Bricjapi

Një pikë kthese është arritur në një projekt në grup. Jeni të lumtur për progresin e bërë dhe një anëtar i ekipit ka bërë shumë për t’ju motivuar. Përpiquni të mos bëni supozime, pasi kjo mund t`i ngatërrojë gjërat. Prisni derisa të merret informacioni në vend që të hamendësoni se çfarë mund të ndodhë më pas.

Ujori

Të qenit bashkëpunues në shtëpi ose zyrë ka filluar t`ju bëjë të ndiheni të shqetësuar. Nëse jeni duke punuar nga shtëpia, e keni më të vështirë se normalisht të vendosni një ekuilibër midis jetës suaj personale dhe jetës në punë. Mund të bëni një shëtitje në ajër të pastër, që do t`ju ndihmojë në largimin e të gjitha mendimeve negative.

Peshqit

Një fqinj ose një i afërm i moshuar ka probleme me shqetësimet e përditshme. Ju mund të vini re një ndryshim në sjelljen e tyre dhe kjo do t'ju paralajmërojë për faktin se diçka mund të jetë e gabuar. Shqetësimi juaj nuk do të klasifikohet si ndërhyrje, ata do të jenë mirënjohës për mbështetjen tuaj.