HOROSKOP

Horoskopi për datën 21 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 21 prill nga Russell Grant

Dashi

Ju ndjeheni të shqetësuar për humbjen e pavarësisë tuaj. Sigurisht që anëtarësimi në një ekip ose organizatë do të kufizojë lirinë tuaj në disa mënyra, por kjo do t'ju fuqizojë në disa mënyra të tjera. Me ndihmën e anëtarëve të tjerë të grupit, ju do të kaloni një pengesë. Mos lejoni që një dëshirë për të jetuar në luks t’ju rrezikojë. Shanset tuaja për një fat të mirë janë të forta kur të bëni atë që doni për të jetuar.

Demi

Fillimi i biznesit tuaj do të jetë sfidues, por stimulues. Shitja e të gjitha produkteve tuaja të bëra me dorë do të kultivojë pasuri të jashtëzakonshme, por kjo gjë kërkon zell dhe zgjuarsi. Dinamizmi juaj mund të jetë i tepërt për disa njerëz që duan thjesht  t’ju ulin dhe poshtërojnë. Mos i shtyni njerëzit t'ju shoqërojnë në këtë aventurë, ata vetëm sa do ju pengojnë. Është më mirë të jesh vetëm.

Binjakët

Edhe pse dëshironi të udhëtoni, tani nuk është koha e duhur për ta bërë këtë. Mos u dëshpëroni për të gjitha kufizimet që janë vendosur, kaloni disa minuta çdo ditë duke reflektuar për çdo gjë që ka ndodhur në jetën tuaj. Së shpejti, do të jeni më optimistë. Mund të harroni një takim ose të lini pas dore pagimin e një fature. Duhet të kërkoni një ndjesë të sinqertë. Vendosni një program që ju kujton pagesat në telefon ose kompjuterin tuaj për të shmangur gabimet e tilla.

Gaforrja

Xhelozia do t'ju konsumojë nëse nuk jeni të kujdesshëm. Jini më bujarë ndaj njerëzve. Vetëm se dikush po përparon nuk do të thotë që ju po dështoni. Bujaria që kërkoni është e pafund. Dëshira e një personi për intimitet me ju, ju bën nevrik. Ky qëndrim do të dëmtojë jetën tuaj personale.

Luani

Zakonisht ju jeni shumë të sigurt, por pasi takoni një person të talentuar filloni të vini në dyshim aftësitë tuaja. Rezistojini tundimit për ta trajtuar këtë të porsaardhur si rival. Duke bashkuar forcat, do të nxirrni më të mirën e njëri-tjetrit. Stili juaj, i kombinuar me madhështinë e tyre do të funksionojnë mirë. Do të jetë e nevojshme të mbani një qëndrim të hapur me dikë që po punon për ju. Nëse zbulojnë zemrën tuaj të butë, ata vazhdimisht do të përfitojnë nga ju. Ndonjëherë duhet të veproni si drejtues i ashpër.

Virgjëresha

Nëse ende jeni duke punuar për një projekt, ju duhet të krijoni metodat tuaja. Për fat të mirë, ju jeni shumë i mirë në krijimin e procedurave që ju kursejnë kohë, para dhe përpjekje. Zgjidhja e problemeve është pika juaj e fortë. Tani nuk është e mundur të bëni një udhëtim në distancë dhe përgjegjësitë e familjes kërkojnë vëmendjen tuaj. Me pushimet tuaja në pritje ju mund të ndihmoni një të ri të përshtatet në një situatë të re. Mirësia dhe durimi juaj do të shlyhen.

Peshorja

Ju keni frikë të shfaqni talentin tuaj krijues, por sa më shpejt që ta paraqisni punën tuaj aq më shpejt do të rritet talenti juaj. Nuk ka asnjë arsye që një person i talentuar si ju të punojë në errësirë. Duhet të jeni në qendër të vëmendjes, aty ku ju takon. Është mirë të punosh me një person me shumë ndikim. Edhe nëse gjeni një koleg kokëfortë dhe të ngathët, mund të arrini kompromise kur i trajtoni me respekt.

Akrepi

Familja juaj nuk po ju mbështet shumë. Ndaloni së kërkuari miratimin e tyre për çdo gjë. I vetmi person që duhet të kënaqni është vetvetja. Kjo do të thotë që të punoni në fushën tuaj të dëshiruar, të jetoni atje ku dëshironi dhe të zgjidhni një partner romantik që mendoni se është i duhuri për ju. Është mirë të bëni pushime dhe të argëtoheni, por jo në kurriz të të tjerëve. Kur njerëzit varen nga ju për informacion, duhet të jeni të zellshëm.

Shigjetari

Plotësimi i boshllëqeve në njohuritë tuaja nuk është aq i vështirë sa mendoni. Regjistrohuni në një kurs fillestar. Mos u shqetëso nëse je i ndryshëm nga shumica e bashkëmoshatarëve të tu. Gjëja e rëndësishme është të jesh i hapur për të përvetësuar aftësi të reja. Përkushtimi juaj meriton respekt. Nëse jeni të stresuar shfrytëzojeni këtë mundësi për të zotëruar disa teknika relaksimi. Me praktikë, ju mund të relaksoheni në çdo rrethanë.

Bricjapi

Nuk ka asgjë të keqe të shijoni pasurinë tuaj. Në vend që t'i trajtoni të ardhurat tuaja si një të keqe e madhe, përdorini ato për të thelluar kënaqësinë tuaj të jetës. Blijini vetes gjëra të bëra të bukura dhe blini një pronë. Këto blerje do t'ju lartësojnë dhe frymëzojnë. Kur njerëzit ju ngacmojnë, ju qeshni. Nëse po merreni me një ngacmues, qëndroni të qetë dhe ekspozoni metodat e tyre në publik.

Ujori

Kur të vijë një mundësi e jashtëzakonshme, merrni atë. Hezitimi do të rezultojë një mundësi e humbur. Skepticizmi juaj është i kuptueshëm. Kur një propozim tingëllon shumë mirë për të qenë i vërtetë, ju hezitoni. Merreni si një shpërblim për veprat e mira të së kaluarës. Ndaloni së i kërkuari familjes tuaj siguri për gjërat që bëni. Kënaqësia që dëshironi qëndron brenda jush. Kur të mësoni të ndjeheni të sigurt, pavarësisht nga rrethanat tuaja, marrëdhëniet tuaja do të përmirësohen.

Peshqit

Ju ndjeheni të prekshëm dhe të pambrojtur. Ka një arsye që ju keni ardhur deri këtu. Ju jeni shumë elastik. Mbështetuni në instinktet tuaja për t'ju udhëhequr në një kohë të vështirë. Gjeni kohë jashtë orarit tuaj për të pushuar dhe reflektuar. Kjo gjë është shumë thelbësore për lumturinë tuaj. Shtyni punët e përditshme për një moment tjetër dhe braktisni veten në një botë me imagjinatë të pastër. Do ju bëjë të ndiheni më mirë.