HOROSKOP

Horoskopi për datën 21 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 21 shtator nga Russell Grant

Dashi

Disa njerëz interesantë do të takoni gjatë një pune ose studimi. Bëni një përpjekje për të njohur një të huaj dhe nuk do të pendoheni. Vizita në vendet ku nuk keni qenë më parë mund t`ju mësojë disa përvoja të dobishme. Edhe nëse reagimi juaj i parë është një negativ, të paktën shikoni opsionet e ofruara.

Demi

Keni shpresuar ta menaxhoni vetë një projekt, por duhet të kuptoni që ju duhen më shumë se një palë duar. Kërkimi i ndihmës nuk do të jetë i lehtë, por nuk mund ta menaxhoni këtë pa ndihmë. Caktoni një kohë për t'u takuar me dikë për ta kryer këtë punë para se të fillojë të bëjë plane të tjera.

Binjakët

Përpjekjet e përbashkëta do të sjellin rezultate të këndshme. Puna me një koleg që sapo është bashkuar me ekipin tuaj do t'ju japë të dyve një shans për t'u njohur me njëri-tjetrin. Nëse mërziteni me një situatë bëni durim derisa të kthjelloni mendimet.

Gaforrja

Ju duhet më shumë relaks. Arsyeja që ndiheni kaq të brishtë dhe tepër të ndjeshëm është sepse jeni të rraskapitur. Keni marrë përsipër shumë gjëra dhe po e merrni jetën shumë seriozisht. Shikimi i një filmi ose leximi i një libri do t'ju ndihmojë të hiqni dorë nga disa përgjegjësi të kota.

Luani

Hyrja në një rrugë të re karriere do të jetë një mënyrë për të përmbushur një qëllim që i keni vendosur vetes në fillim të vitit. Për shkak të arsyeve të ndryshme ju është dashur t'i lini në pritje këto plane. Tani është koha për të eksploruar mundësi të reja pune. Nuk është vonë për të ndjekur një ëndërr.

Virgjëresha

Dikush që ka pasur një ndikim të madh në jetën tuaj ka filluar t`ju sulmojë. Ju nuk arrini të kuptoni ç`ka ndodhur. Do jetë një mik i vjetër që do ju ndihmojë ta kuptoni situatën. Është koha të tregoni mirënjohjen tuaj. Planifikoni diçka të veçantë vetëm për ju të dy.

Peshorja

Duhet të përqendroheni nëse doni të përmbushni një afat të caktuar. Ka akoma shumë për të kaluar dhe çdo gjë kërkon kohën e saj. Përpjekjet me vendosmëri do t'ju çojnë drejt qëllimit final. Pavarësisht nga etja e një kolegu të vjetër për t'ju shtyrë në një drejtim të caktuar, një skemë trajnimi që ata sugjerojnë mund të mos jetë e duhura për ju. Me mirësjellje refuzojeni.

Akrepi

Nëse detyrimet ju kërkojnë të udhëtoni, gjeni kohën dhe merrni mundimin për të kontrolluar dyfish detajet. Konfirmimi i kohës dhe shërbimeve në dispozicion, do shpëtojnë nga zhgënjimi i mëvonshëm. Konsultohuni me një profesionist mjekësor nëse shqetësoheni për shëndetin tuaj ose mirëqenien e një anëtari të familjes.

Shigjetari

Baltosjet dhe fatkeqësitë do t`ju çojnë drejt disa bisedave me njerëz që deri dje i konsideronit të huaj. Një person me të cilin jeni në kontakt do të bëhet një mik i fortë. Një pako, letër ose lule do të dorëzohet në adresën e gabuar. Pavarësisht se sa i organizuar përpiqesh të jesh, ngjarje të çuditshme vazhdojnë të të pengojnë.

Bricjapi

Nëse nuk e keni bërë, tani është koha për të filluar planifikimin për diçka. Mendoni për mënyrat e ndryshme që mund të shfrytëzoni sa më shumë nga talentet tuaja. Shfaqni aftësinë. Një zyrtar me ndikim mund t'ju ndihmojë të gjeni punë.

Ujori

Bëhuni aktiv për të shmangur përgojuesit që duan të blejnë prej jush një histori që më pas ta ndajnë me gjithë të tjerët. Ju keni të drejtë të ruani privatësinë tuaj. Disa njerëz nuk kuptojnë aq sa duhet dhe ky nuk është problemi juaj.

Peshqit

Dikush po mendon nëse do ta pranoni ose jo një ofertë impulsive. Ju do të doni ta konsideroni me kujdes këtë çështje dhe të mos nxitoheni. Një njeriu juaj i afërt është shumë entuziast për këtë ofertë, por kjo nuk do t'ju ndikojë. Bërja e një zgjedhjeje të gabuar mund të çojë në të gjitha llojet e ndërlikimeve në të ardhmen.