HOROSKOP

Horoskopi për datën 21 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 21 shtator nga Russell Grant

Dashi

Një mesazh, letër ose email do të sjellë informacionin që keni pritur. Tani mund të vendosni për një objektiv personal me besim. Kjo ka qenë shtytja që ju nevojitet përpara se të angazhoheni plotësisht për diçka të re.

Demi

Do t'ju bëjë mirë të përfshini veten në aktivitete që ju sjellin lumturi. Pavarësisht nëse ky është një hobi, një libër apo një film i preferuar, koha mund të ikë kështu që bëjani qejfin vetes.

Binjakët

Dikush që po përpiqeni ta ndihmoni duket se mendon se po e kritikoni ose po ndërhyni. Ky person ka një natyrë jashtëzakonisht të ndjeshme dhe ju me siguri do ta vini re këtë. Do t'i qaseni në një mënyrë tjetër një herë tjetër.

Gaforrja

Një koleg ose një fqinj po përpiqet të marrë informacion nga ju. Pyetjet e tyre do t'i çojnë bisedat në drejtime të caktuara. Nuk do t'ju duhet shumë për të kuptuar se çfarë po bëjnë ata dhe pse ata janë të varur pas çdo fjale tuajën. Ju keni informacione që ata duan të dinë, por kjo është diçka që synoni ta mbani për vete.

Luani

Pasi të keni kontrolluar llogaritë, mund të kuptoni se situata juaj financiare duket më dëshpëruese sesa e kishit menduar fillimisht. Biseda për këtë me një partner ose të afërm mund t'ju shpëtojë nga shumë shqetësime të panevojshme. Ata mund të ofrohen për të mbuluar shpenzimet urgjente, në mënyrë që të mbuloni faturat e përditshme.

Virgjëresha

Durimi dhe këmbëngulja do të kenë rezultate. Dikush që do takoni në një konferencë ose gjatë një takimi biznesi do të luajë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj në muajt në vijim. Pavarësisht nëse jeni duke u bashkuar për arsye profesionale ose për të ndarë një interes apo hobi, mund të prisni të përfitoni shumë nga kjo marrëdhënie.

Peshorja

Në momentin që ngrihen zërat, thjesht dëshironi të largoheni nga situata. Një nga gjërat më të vështira që duhet të bëni është të mësoni të mos ecni mbi emocionet e njerëzve të tjerë. Tregojini dikujt se sa shumë ju intereson nëse kjo është ajo që ai duhet të dëgjojë, por për hir të shëndetit tuaj, ju nuk mund të jeni në vigjilencë gjatë gjithë kohës.

Akrepi

Keni bërë shumë përpjekje për një sipërmarrje në grup. Duhet të jetë kënaqësi të dini se po shkoni në një përfundim të lumtur dhe të kënaqshëm. Puna me një ekip bashkëpunues ka ripërtërirë besimin tuaj te njerëzit. Ju keni mësuar shumë për veten për shkak të përfshirjeve tuaja në grup dhe tani keni guximin të ecni në një drejtim të ri.

Shigjetari

Dëshironi të ndihmoni një të ri, por e dini nga përvoja se sa të pavarur preferojnë të jenë. Për këtë arsye do të ndaloni përpara se të bëni disa komente. Do të ketë mënyra për t'u dhënë atyre udhëzime dhe inkurajim, por këto duhet të konsiderohen delikate dhe të konsiderohen me kujdes.

Bricjapi

Do të jeni në humor. Ju thjesht nuk doni të përshtateni dhe të bini në atë që të gjithë të tjerët po bëjnë. Si pasojë, ka të ngjarë të zgjidhni aktivitete solo. Ju madje mund të zgjidhni ato që ju largojnë nga shtëpia ose vendi i punës.

Ujori

Ky është një moment në kohë kur mund të shikoni prapa dhe të shihni se më e mira juaj është po aq e mirë sa e kujtdo tjetër. Ju jeni mirë dhe duhet të vazhdoni t'ia kujtoni vetes këtë. Në një situatë publike, të gjithë duan të thonë fjalën e tyre, por jo e gjithë kjo do të jetë në frymën e harmonisë apo bashkëpunimit.

Peshqit

Sigurohuni që të gjitha skajet e lirshme të jenë të lidhura siç duhet përpara se të vazhdoni me ndonjë gjë të re. Mos u tundoni të shkurtoni detajet për të përfunduar një projekt. Ky kapitull është pothuajse i përfunduar. Ju keni bërë një punë të madhe deri tani, mos bëni asgjë për ta prishur atë.