HOROSKOP

Horoskopi për datën 21 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 21 tetor nga Russell Grant

Dashi

Aktivitetet sportive dhe rekreative ju bëjnë të ndiheni të aftë dhe aktivë. Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë për të djegur energjinë e tepërt fizike, kjo do të ishte një kohë e shkëlqyer për të krijuar një rutinë të re stërvitore. Jeni gati për të ndërmarrë hapa të caktuar, për të përmirësuar shëndetin dhe pamjen tuaj.

Demi

Mendërisht, ndiheni më të ndritshëm sesa keni qenë më parë. Jeni gjithashtu plot energji. Duke qenë se ndiheni aq mirë, mendoni se çfarë hapash mund të ndërmerrni. Një ide mund të jetë të shmangni marrjen e shumë angazhimeve pasi nuk doni të mbingarkoheni me të gjitha.

Binjakët

Kishit menduar se një i afërm e kishte harruar një premtim që bëri kohët e fundit. Keni filluar të dyshoni në besnikërinë e dikujt, por diçka që do shihni ose do dëgjoni do të rikthejë besimin tuaj në këtë miqësi.

Gaforrja

Puna dhe angazhimet në shtëpi po ju mbajnë jashtëzakonisht të zënë. Ka shumë gjëra që po ndodhin dhe kjo është arsyeja pse ju do të kërkoni pak kohë vetëm këtë mbrëmje në mënyrë që të mendoni për angazhimet e ardhshme që dolën gjatë diskutimeve. Ju duhet t'i konsideroni këto me kujdes para se të vendosni se çfarë doni të bëni.

Luani

Nervat mund të jenë problem kur keni marrë një detyrë të rëndësishme dhe nuk doni të zhgënjeni askënd. Sa më i qetë të qëndroni, aq më e mirë do të jetë performanca juaj. Një ftesë për një intervistë pune mund të nxisë një udhëtim në dyqane për të blerë një veshje të re. Zgjidhni rroba që ndriçojnë imazhin tuaj dhe ju bëjnë të ndiheni më të sigurt.

Virgjëresha

Jini shumë të kujdesshëm në marrëdhëniet financiare veçanërisht në ato që përfshijnë klientë me të cilët nuk jeni marrë më parë. Shikoni për kurthet e mundshme dhe kini kujdes se kujt i besoni. Në biznes rekomandohet kujdes. Ngjarjet herët mund t'ju bëjnë pak të tensionuar dhe nervozë, por pas mesditës duhet të jeni në gjendje të relaksoheni përsëri.

Peshorja

Prerja e lidhjeve nuk është kurrë e lehtë, por ka njerëz dhe vende të së kaluarës të cilat duhet të lihen pas, në mënyrë që të fillojnë përvojat e reja. Ka të ngjarë të ketë një formë të ndarjes, pavarësisht nëse kjo lidhet me një marrëdhënie ose një pozicion pune. Ka raste që për t'u rritur, duhet të largohesh.

Akrepi

Një takim në lidhje me punën tuaj ose një çështje edukative mund t'ju bëjë të ndiheni të hutuar dhe të pasigurt. Një koleg që është mbi ju në hierarki po shkakton tension në vendin e punës me pavendosmërinë e tij. Nëse mendoni se ka diçka që e keni keqkuptuar, kontaktoni përsëri me personat në fjalë dhe kërkoni një shpjegim më të detajuar.

Shigjetari

Marrëdhëniet janë shumë më harmonike sesa kanë qenë kohët e fundit. Ju dhe partneri po afroheni më shumë me njëri -tjetrin. Mund të jetë momenti t`i bëni partnerit një dhuratë. Disa spekulime të kohëve të fundit duket se po nxjerrin kokë tani.

Bricjapi

Nuk jeni të sigurt nëse do të qeshni apo do të ndjeni keqardhje për dikë që është mburrur përpara kohe me sukseset e tij. Sot do të marrë lajme që do t'u shkaktojnë zhgënjim. Ata do të përpiqen të fshehin ndjenjat e tyre.

Ujori

Një i afërm më i vjetër mund të jetë përzier në çështjet që po i shkaktojnë shqetësim dhe konfuzion. Ju jeni zemëruar që dikush ka përfituar nga mungesa e përvojës së tij me teknologjinë dhe kështu ju ka detyruar të bëni diçka që në fakt u takonte atyre.

Peshqit

Frustrimet dhe vështirësitë do vazhdojnë të shfaqen edhe nëse kishit menduar se një punë që kishit planifikuar të bënit sot nuk do të ishte shumë problem. Mos merrni iniciativa dhe detyra të reja të paktën sot. Merruni me ato që i dini se si funksionojnë.