HOROSKOP

Horoskopi për datën 21 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 21 tetor nga Russell Grant

Dashi

Keni qenë të vendosur për të ecur përpara. Ky duket se nuk është rasti kur jeni më të vetëdijshëm për avantazhet e punës si ekip. Një rival në biznes po shfaq disa dobësi. Dilema juaj tani është: përfitoni apo bëni disa lëshime?

Demi

Dikush do të anulojë planet për shkak të shëndetit ose vështirësive në transport. Hiqni dorë nga çdo shqetësim dhe pasiguri dhe kjo do t'ju ndihmojë të qetësoni mendjen tuaj. Lërini mënjanë shqetësimet dhe ankthet për një kohë të shkurtër. Kjo do t'ju ndihmojë të fitoni përfundimisht një perspektivë më të qartë dhe të gjeni një zgjidhje për situatën tuaj aktuale.

Binjakët

Të përqendroheni në interesa të ndryshme jo vetëm që do t'i shtojë erëza jetës tuaj, por do të argëtojë edhe të tjerët. Një i afërm që ka nevojë për diçka për t`u marrë, do të dëshirojë të bashkohet me ju. Futja e aktiviteteve të reja në shtëpi dhe familje do t'ju sjellë të gjithëve kënaqësi. Jeta dhe marrëdhëniet bëhen gjithnjë e më të mira.

Gaforrja

Qëndrimi i shqetësuar do t'ju shuajë kënaqësinë e aktiviteteve që normalisht ju sjellin kënaqësi. Një mik i ngushtë do t'ju inkurajojë të gjeni një zgjidhje. Do të dëgjoni diçka me interes ndërsa flisni me një fqinj dhe kjo mund të shqetësojë të ardhmen e komunitetit tuaj.

Luani

Nuk është një ditë për ta shpenzuar shumë gjatë në punët e zakonshme që mund të bëhen në çdo kohë. Do të pyesni veten se si do të tregoni vlerësimin tuaj kur dikush që nuk e njihni mirë do t'ju ofrohet për t'ju bërë një nder. Ata nuk po kërkojnë mirënjohje. Ky gjest do të dalë nga mirësia e zemrës së tyre. Mirësia e tyre do të rivendosë besimin tuaj te njerëzimi.

Virgjëresha

Vendi i punës do jetë më harmonik se zakonisht. Do të bëhet e qartë se për shkak të dikujt që mungoi, dita ishte pothuajse pa stres. Kur e kuptoni se sa mirë është të mos kesh energjinë e tyre përrreth, mund të vendosni të bëni disa ndryshime në mënyrë që të keni më shumë kontroll mbi veten.

Peshorja

Ndiheni të humbur sepse një mik apo i afërm i ngushtë sillet në mënyrë të çuditshme. Nëse e zbuloni, mund të mos ju pëlqejë ajo që ata kanë për të thënë. Ka arsye për të fshehur kuriozitetin tuaj, duke përfshirë faktin që dikush di diçka që ju nuk e dini, por ata do të preferonin që ju të mos e mësoni.

Akrepi

Mbledhjet familjare dhe ngjarjet shoqërore do të jenë më të këndshme nga sa prisni. Kalimi i kohës me miqtë do t'ju ndihmojë të harroni problemet dhe hallet tuaja për një kohë të shkurtër. Dikush do të bëjë një thirrje emocionale. Nëse mund t'i ndihmoni, do ta bëni.

Shigjetari

Jini të sinqertë si në marrëdhëniet sociale, ashtu edhe në ato profesionale. Në këtë mënyrë, nuk do t'ju duhet të zini trurin tuaj në të ardhmen në mënyrë që të mbani mend se çfarë i keni thënë dhe kujt ia keni thënë. Përpjekja për të nxjerrë bllof dikë në një situatë, nuk është një ide e mirë. Pranojeni kur nuk jeni i sigurt. Askush nuk do t'ju shikojë me përçmim për shkak të kësaj.

Bricjapi

Analizimi i vazhdueshëm i çështjeve që nuk mund të zgjidhen menjëherë, ose çështjeve që shkaktojnë grindje, është rraskapitëse mendërisht dhe emocionalisht. Ju duhet t'i shtyni në fund të mendjes tuaj shqetësimet me të cilat po bëheni të fiksuar. Përgjigjet që kërkoni do t'i gjeni një ditë tjetër. Tani për tani, gjeni një mënyrë për t'u çlodhur.

Ujori

Nëse jeni ndjerë të dobët, mund të mendoni të ndryshoni zakonet tuaja të të ngrënit. Në vend që të hani tre vakte të mëdha në ditë, mund të preferoni të hani pjesë më të vogla, në intervale më të shkurtra. T'i kushtoni më shumë kohë një hobi, do të jetë shpërblyese. Një kohë e mirë për fillime të reja që ka të ngjarë të sjellë përmirësime në jetën tuaj.

Peshqit

Nxitja e imagjinatës tuaj të egër do të rezultojë në një argëtim krijues. Ndarja e hobive me të tjerët me të njëjtin mendim do të rindërtojë besimin tuaj. Miqtë do të kënaqen me shoqërinë tuaj pasi shohin një anë që nuk e gjejnë shpesh. Grindjet e pritura nga një partner apo i afërm nuk do të dalin në sipërfaqe.