HOROSKOP

Horoskopi për datën 22 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 22 gusht nga Russell Grant

Dashi

Mos u nxitoni për asgjë për të cilën nuk jeni të sigurt. Dokumentet e komplikuara ligjore që lidhen me financat, biznesin ose sigurinë tuaj të ardhshme nuk duhet të nënshkruhen nëse nuk e kuptoni plotësisht se çfarë përfshihet. Nëse keni ndonjë pyetje, kërkoni këshilla profesionale.

Demi

Gabimet mund të korrigjohen. Shikoni mënyra për t'i rregulluar gjërat. Shqetësimi nuk do t'ju bëjë aspak mirë. Mendja juaj po punon jashtë orarit. Përdoreni këtë duke imagjinuar se si mund t'i qaseni një problemi nga një kënd tjetër.

Binjakët

Po merrni një ndjenjë se dikush i afërt ka nevojë për më shumë pavarësi. Do t'ia vlejë kohë që t'u jepni atyre më shumë liri personale. Ata do ta vlerësojnë mirëkuptimin tuaj. Jo çdo gjë do të shkojë ashtu siç duhet, por do të ketë momente kur do të ndiheni në krye dhe në kontroll.

Gaforrja

Puna e palodhur do të sjellë shpërblime. Një prej tyre do të jetë një bonus financiar. Duke qenë se keni kaq shumë në pjatën tuaj, mund të jetë e nevojshme të riorganizoni disa takime. Shtyni çështjet më pak urgjente derisa të keni më shumë kohë për t'u marrë me to.

Luani

Paratë që keni borxh nuk do t'ju shlyhen ashtu siç keni premtuar edhe pse i kishit besuar një miku kur ata thanë se do t'ju kthenin. Kjo do të jetë e bezdisshme kur faturat shtëpiake janë në rritje dhe ju mund të bëni me pak më shumë për të mbuluar shpenzimet në rritje.

Virgjëresha

Keni nevojë për një ndryshim. Mund të vendosni të merrni një ditë pushimi ose të largoheni lehtësisht nga puna, në mënyrë që të shijoni shoqërinë e disa miqve të ngushtë. Një numër goditjesh të vogla fati do të bashkohen për t'ju lënë të ndiheni më të sigurt për situatën tuaj financiare.

Peshorja

Përpara se të veproni sipas informacionit të marrë, kontrolloni nëse është i vërtetë. Dikush është duke argumentuar. Arsyetimi i qetë do të ishte më mirë sesa të kaloni orë të pafundme duke u grindur. Një takim në mbrëmje me disa miq të vjetër do të jetë më argëtues sesa pritej. Dikush do të zbulojë diçka për të kaluarën e tij që nuk e dinit kurrë.

Akrepi

Dikush që ju pëlqen do t'ju afrohet për këshilla ose thjesht do t'i duhet të heqë diçka nga gjoksi. Me ju, ata mund ta bëjnë këtë me dijeninë e sigurt se do të marrin një dëgjim dashamirës. Rrjetëzimi gjatë orës tuaj të drekës do të zgjerojë gamën tuaj të kontakteve të dobishme.

Shigjetari

Merrni një sfidë pune. Ky është shansi juaj për të shtuar eksperienca shtesë në CV-në tuaj. Mbani përqëndrim maksimal në marrëdhëniet e biznesit dhe financiare. Shikoni se çfarë po bëjnë njerëzit e tjerë dhe më e rëndësishmja se çfarë duket se po përpiqen të shmangin fshehurazi.

Bricjapi

Ju e dini se duhet të vazhdoni me gjëra të tjera, por disa ftesave joshëse për t'u përfshirë do të jenë të vështira t'i rezistoni. Një partner ndihet i lënë pas dore. Marrëveshjet e arritura për disa plane të ardhshme udhëtimi do të ndihmojnë në thyerjen e një pengese në jetën tuaj të dashurisë.

Ujori

Argumentet ndihen si humbje kohe. Ju mund të keni përshtypjen që disa njerëzve u pëlqen të ankohen. Meqenëse do të refuzoni të mërziteni, duhet ta keni të lehtë të qetësoni stuhitë më të forta lehtësisht.

Peshqit

Njerëzit që ju rrethojnë janë të zhurmshëm dhe debatues. Ju nuk do të bashkoheni edhe pse dikush kërkon një mendim. As nuk duhet të durosh dëgjimin. Askush nuk mund t'ju fajësojë që jeni larguar. Ju keni gjëra më të mira për të bërë.