HOROSKOP

Horoskopi për datën 22 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 22 janar nga Russell Grant

Dashi

Po bëhet gjithnjë e më e rëndësishme për ju që të gjeni një mënyrë për të ndihmuar njerëzit që janë në nevojë. Përfshirja juaj me dikë që ka më pak fat ose një situatë e cila ju prek thellë do të ndryshojë disi pikëpamjen tuaj për jetën. Një mbledhje fondesh do të jetë një sukses i madh. 

Demi

Ju e kuptoni që shefi ose një koleg i vjetër po pret që të dështoni. Kjo mund të mos jetë aq e lehtë sa duket, por ju jeni të lumtur ta pranoni sfidën. Për më tepër që keni ndërmend t'i provoni kujtdo që dyshon në aftësitë tuaja, saktësisht për çfarë jeni të aftë. 

Binjakët

Personaliteti i dikujt duket se ka ndryshuar brenda natës. Ndërsa dje ata nuk ishin shumë bashkëpunues ose miqësorë, sot po bëjnë të pamundurën për t'ju ndihmuar. Mos e vini në dyshim këtë ndryshim. Falni dhe harroni. 

Gaforrja

Një debat i madh në shtëpi ose në vendin e punës do të jetë për një çështje që për ju, duket shumë e parëndësishme. Nëse dikush nuk ndërhyn, situata mund të degradojë. Jeni të gatshëm për të qenë fleksibël dhe duhet të bindni të tjerët, gjithashtu, të ndalojnë së qeni kaq kokëfortë. Ka mënyra të tjera për ta kaluar këtë situatë të vështirë. 

Luani

Lavdërimi për një punë të bërë mirë është gjithçka që ju nevojitet për t'ju ndihmuar të gjeni guximin për të filluar diçka të re. Ju keni një numër planesh dhe idesh që jeni të etur për t`i zhvilluar. Sa më shumë që mendoni për to, aq më të vendosur do të jeni për të realizuar ëndrrat tuaja. 

Virgjëresha

Debatet midis atyre përreth jush kanë filluar t`ju lodhin. Një projekt në grup është në një ngërç sepse askush nuk po bie dakord për hapin tjetër që duhet ndërmarrë. Ju i prisnit këto probleme, pasi keni punuar me disa njerëz më parë dhe e dini se sa të vështira mund të jenë këto punë. Sikur të tjerët të dëgjonin sugjerimet tuaja do të ishte shumë më mirë. 

Peshorja

Disa lajme të mira do të lidhen me një projekt me të cilin keni punuar fshehurazi që nga fillimi i vitit. Nëse gjithçka shkon mirë sot, do të planifikoni t`jua tregon disa njerëzve të tjerë këtë sekret. Jini të gatshëm për të marrë drejtimin në një përpjekje në grup. Ka shumë për të bërë dhe ju do të bëni më shumë kur të jenë në timon të kësaj pune.

Akrepi

Një interes në psikologji, astrologji ose terapi alternative mund të jetë me vlerë të ndiqet me seriozitet gjatë javëve në vijim. Qëllimet personale dhe profesionale janë përparësia juaj dhe kjo mund të nënkuptojë që disa anëtarë të familjes suaj do të duhet të kujdesen për veten e tyre. Ju gjithashtu do të zvogëloni angazhimet sociale.

Shigjetari

Duhet të dilni jashtë shtëpisë. Mendimi për të qenë i mbyllur për një kohë të gjatë në të njëjtin vend ju bën të bërtisni. Pavarësisht se dëshironi të dilni përpara në çështjeje të rëndësishme ose çështje studimi, nuk mund të anashkaloni një ndjenjë shqetësimi. Pak ajër i pastër do të ndihmojë në pastrimin e atyre dilemave që keni.

Bricjapi 

Të jesh i hapur dhe i sinqertë me të dashurit të tu po bën një ndryshim në marrëdhëniet tuaja. Ndiheni më të qetë me njëri-tjetrin. E keni më të lehtë të shprehni ndjenjat tuaja. Ata mund të mos i shohin shumë shpesh këto ndjenja, por do ta vlerësojnë kur ju u tregoni anën më të butë, më sentimentale të natyrës tuaj. 

Ujori

Punët që janë lënë pas dore po ju mbajnë të zënë. Sa më shumë që bëni, aq më shumë e kuptoni se sa ka për të kaluar. Nëse ka ndonjë që mund t'ju ndihmojë, tregojini se keni nevojë për ndihmë. Një ndryshim në medikamente, një dietë e re ose mënyrë jetese e re do të sjellë ndryshim pozitiv në shëndetin tuaj. 

Peshqit

Një projekt i ri pune do të hapë disa sfida që nuk i kishit pritur. Mos lejoni që këto pengesa t'ju penalizojnë. Do të ketë një ose dy sfida të papritura që t`i kapërceni para se të arrini sigurinë. Thjeshtësia e sipërfaqshme e një projekti të ri do të jetë shumë mashtruese.