HOROSKOP

Horoskopi për datën 22 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 22 janar nga Russell Grant

Dashi

A do të zgjasë një romancë apo miqësi e re? Jeni të lumtur që ecni me rrjedhën. Përfshirja më shumë në aktivitetet e komunitetit ju jep diçka të re për t`u angazhuar.

Demi

Krahasimi i arritjeve tuaja me të tjerët mund të çojë në zhgënjim. Ose do të ndjeni se përpjekjet tuaja nuk janë mjaftueshëm të mira, ose nuk do të jeni të lumtur me dikë, i cili nuk është aq i zoti sa ju. Me mendimin që të gjithë po bëni më të mirën, nuk mund dhe nuk duhet të kërkoni asgjë tjetër.

Binjakët

Një punë apo detyrë e re nuk është aq e lehtë sa duket. Mund të keni disa pengesa përpara se të lëvizni. Kjo ju bën të pyesni veten nëse keni marrë përsipër më shumë sesa mund të përballoni. Po prisni me padurim rezultatet. Do të duhet kohë për to. Mundohuni të mos jeni aq kritik ndaj përpjekjeve tuaja.

Gaforrja

Ka qëllime që shpresoni t'i arrini dhe shumë gjëra që dëshironi t'i thoni familjes dhe miqve tuaj. Ajo që ju pengon është ndrojtja juaj e lindur. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të dalë dhe për të takuar njerëz. Ekziston dikush në rrethin tuaj shoqëror që mund t'ju prezantojë me aktivitete që do t'ju ndihmojnë, do t'ju nxjerrin nga guaska juaj.

Luani

Një vend i lirë pune është shfaqur. Nëse mendoni se duhet të aplikoni, bëjeni. Sa më shpejt të aplikoni, aq më të mëdha janë shanset për t'ju ofruar një pozicion të ri, qoftë edhe në të njëjtin vend pune. Në çështjet e punës, duhet të veproni me nxitim.

Virgjëresha

Jeni duke menduar për një udhëtim apo për pushimet e ardhshme. Dikush që është pranë jush mund të habitet nga propozimet tuaja. Mund t'ju duhet të bëni diçka për t'u treguar atyre se jeni vërtet serioz.

Peshorja

Do të lidhni një kontratë partneriteti. Kjo do të përfshijë dikë në familje. Pavarësisht se sa e respektoni këtë person, nuk duhet të mbështeteni tek të tjerët për të kontrolluar detajet. Bëhuni të vetëdijshëm për të gjitha klauzolat dhe përcaktimet.

Akrepi

Mund të vendosni t'u tregoni të tjerëve sa më pak të jetë e mundur për një sipërmarrje të re, ku po mbështeteni në idetë e dikujt tjetër. Ju keni përpunuar një mënyrë për ta bërë këtë skemë të suksesshme dhe do të jetë iniciativa dhe sipërmarrja juaj ajo që do të marrë rezultate. Njerëzit e tjerë mund të mos e shohin në të njëjtën mënyrë.

Shigjetari

Jini të durueshëm në biznes dhe financa. Ju nuk trajtoni askënd në mënyrën e gabuar. Nëse i thoni një eksperti se çfarë mendoni vërtet për të, ai mund të reagojë duke u tërhequr. Jini me takt nëse mendoni se dikush mund ta bëjë punën e tij më mirë. Ju mund të mos e dini historinë e plotë.

Bricjapi

Ashtu siç keni menduar se keni zgjidhur çështjet e parave, do të hasni edhe probleme të tjera. Ndonjëherë mund të duket sikur po përplasni kokën pas një muri me tulla. Do t`i keni mendimet e paqarta dhe do t`ju duhet të bëni një shkëputje.

Ujori

Po filloni të merrni miratimin dhe vlerësimin që keni shpresuar dhe që e meritoni. Disa suksese të kohëve të fundit për të cilat mund të jeni krenarë, kanë qenë të gjitha për shkak të personalitetit tuaj triumfues. Ju do të dëshironi të dukeni më mirë gjatë javëve në vijim, kur mundësitë sociale, romantike dhe profesionale janë në zhvillim e sipër.

Peshqit

Nuk mund ta ndaloni veten së u interesuari për jetën e dikujt tjetër. Kjo është për shkak se ata po bëjnë diçka që ju dëshironi të bëni. Ju keni filluar të dyshoni në planet tuaja. Nuk ka kuptim të vazhdoni me qëllimet tuaja nëse mendoni se po shkoni në rrugën e gabuar. Ndiqini hapat tuaj drejt ose bëni një kthesë tjetër, e cila mund të jetë e gabuar.