HOROSKOP

Horoskopi për datën 22 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 22 korrik nga Russell Grant

Dashi

Jeni lodhur duke qëndruar në të njëjtin vënd. Ju duket sikur nuk po bëni asgjë dhe kjo është e mërzitshme. Kjo është një kohë e mirë për të kërkuar sfida të reja. Bëni një përpjekje për ta nxjerrë veten nga kjo fazë. Nëse këmbëngulni për t`i bërë këto ndryshime, ju mund të mos zhgënjeheni. Gjeni mënyra alternative për të shprehur ndjenjat tuaja ashtu siç i ndjeni.

Demi

Ndryshime të reja po diskutohen në vendin tuaj të punës. Ju do të preferonit të lini gjithçka ashtu siç është. Duhet pak kohë që të mësoheni me rutinat e reja dhe të jeni të kënaqur me jetën tuaj siç jeni tani.

Binjakët

Marrëveshjet e reja do të duken si përgjigjja e problemeve tuaja aktuale, veçanërisht nëse këto synojnë t'ju nxjerrin nga një ngërç financiar. Edhe nëse është vetëm përkohësisht, do të thotë që keni pak më shumë kohë për të zgjidhur situatën tuaj të parave dhe për të marrë veten.

Gaforrja

Një kombinim i angazhimeve, përgjegjësive të punës në rritje dhe një shans për të udhëtuar do të thotë se duhet të bëhen disa zgjedhje të rëndësishme. Të paktën kjo nuk do të ndodhë e gjitha menjëherë, por marrëveshjet janë duke u kryer dhe do të ndryshojnë gjatë javëve në vijim.

Luani

Një çështje teknike do të shkaktojë vonesa dhe shqetësime në punë. Një numër njerëzish do të preken nga kjo situatë. Një hetim i vazhdueshëm do të zbulojë diçka shumë interesante.

Virgjëresha

Ju nuk mund ta ndaloni një situatë që do të ndodhë. Mund të përballeni me një sfidë ku një shumica do të jetë kundër pikëpamjeve tuaja. Besoni tek vetja dhe do të jeni në gjendje të përballoni një valë negativiteti. Performanca juaj nuk do të jetë kurrë e dobët dhe do t`u qëndroni bindjeve tuaja.

Peshorja

Po bëhen përgatitjet e fundit rreth një udhëtimi. Nëse kjo ka të bëjë me ndonjë festë familjare, ju do të bashkoheni me gjithë të tjerët për t'u siguruar që të merrni më të mirën nga gjithçka që është në dispozicion. Çështjet financiare mund të hasin probleme dhe kjo mund të ketë lidhje me planet aventuriere që po bëni.

Akrepi

Një mik apo fqinj që zakonisht i mban të gjitha gjërat përbrenda do t'ju kërkojë një këshillë. Do të befasoheni që ata ju kanë zgjedhur juve për t?ju besuar. Ndihma juaj në një projekt do të shihet me mirënjohje kur një mik të ketë zgjidhur disa probleme të cilat nuk mund të merren vetëm.

Shigjetari

Nëse ju jepet një zgjedhje midis daljes me miqtë dhe kalimit të kohës në shtëpi, ka të ngjarë të zgjidhni të qëndroni me familjen tuaj. Shmangni diskutimin e financave pasi kjo mund të prishë harmoninë mes jush. Pavarësisht se sa e rëndësishme mund të jetë një çështje, kjo nuk duket se është koha e duhur për ta sjellë atë në vëmëndje.

Bricjapi

Dikush po ju drejton gishtin dhe nuk ju pëlqen të fajësoheni për diçka që nuk e keni bërë. Ju mund të duhet të gërmoni thellë për të gjetur burime të energjisë dhe vetëbesimit. Para se të reagoni, mblidhni fakte dhe informacione për të provuar se për çfarëdo që akuzoheni, ata kanë gabuar në gjithçka.

Ujori

Kontakti me njerëz nga vende të largëta mund të sjellë shpërblime befasuese në rrugën tuaj. Nëse do të kishit parashikuar probleme në këtë drejtim, së shpejti do të zbuloni se pasiguritë tuaja ishin të pabazuara. Një ftesë do të lidhet me një sipërmarrje për mbledhjen e fondeve dhe do të impresionoheni nga idetë inovative të një miku.

Peshqit

Do t`ju kërkohet të merrni pjesë në një projekt në grup. Ju nuk mund të jeni i sigurt nëse keni përvojën ose talentin e duhur për t'i ndihmuar. Ajo që nuk do të prisni është të jeni në gjendje të jepni një kontribut pozitiv në këtë projekt të rëndësishëm dhe të keni të drejtë të ndiheni krenarë për arritjet tuaja.