HOROSKOP

Horoskopi për datën 22 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 22 maj nga Russell Grant

Dashi

Ky është një moment i shkëlqyer për t'iu afruar dikujt që e keni respektuar dhe admiruar gjatë. Takti, inteligjenca dhe entuziazmi juaj do të bëjnë një përshtypje të shkëlqyer mbi ta. Pranoni një mundësi për të punuar me këtë person; do të mësoni shumë prej tij. Durimi i tij do të vlerësohet shumë. Realizimi i një qëllimi të dashur do të fitojë respektin e bashkëmoshatarëve tuaj. Në vend që të talleni për frymën tuaj të pionierit, do të festoheni për të. Publiku po kërkon diçka të re. Udhëhiqeni rrugën.

Demi

Do t'ju jepet një punë fitimprurëse. Pasja e një burimi të dytë të ardhurash do t'ju lejojë të kurseni për një udhëtim ekzotik, me shpresë vitin e ardhshëm. Ndërkohë jeni i kufizuar në udhëtime të shkurtra për gjërat thelbësore. Ndërsa shfletoni broshura, mos u habitni kur të frymëzoheni për të mësuar një gjuhë. Të flasësh një gjuhë të huaj do të përmirësojë perspektivat e tua profesionale. Ju mund të viheni në krye të një departamenti të rëndësishëm. Mbikëqyrja e njerëzve krijues do të jetë një sfidë e mirëpritur. Ju e dini çfarë të thoni për të motivuar çdo anëtar të ekipit.

Binjakët

Shfrytëzojeni mundësinë për të rregulluar imazhin tuaj. Ndryshimi i emrit të biznesit tuaj, marrja e një logoje të re ose përmirësimi i pamjes tuaj të përgjithshme janë të gjitha opsione të mira. Njerëzit do t'ju trajtojnë shumë ndryshe pasi të bëni një ndryshim të vogël. Do të ndjeheni sikur të keni nisur një kapitull të ri. Një çështje ligjore do të vendoset në favorin tuaj, duke ju lejuar të ecni përpara me një plan biznesi. Drejtimi i një shtëpie botuese ose kompanie filmike do t'ju japë një lumturi të madhe.

Gaforrja

Një romancë pasionante do t`ju marrë gjithë vëmendjen. Ndiheni mirë kur humbni në krahët e të dashurit tuaj. Në të kaluarën, keni qenë të gatshëm të diskutoni dëshirat tuaja sensuale. Të gjitha mbrojtjet tuaja do të zhduken me këtë partner. Intuita juaj është më e fortë se kurrë. Nëse ndiheni të frymëzuar për të shkruar një libër, hidhni kujtimet tuaja në letër ose regjistroni një podcast. Njerëzit do ta adhurojnë ndjenjën tuaj të humorit joshës.

Luani

Puna si pjesë e një ekipi do të jetë e dobishme. Edhe pse keni talent krijues, ndonjëherë keni vështirësi të njihni pikat tuaja të forta dhe të dobëta. Marrja e reagimeve nga miqtë e besuar do t'ju japë kurajën të veproni, këndoni ose luani muzikë. Një partner biznesi ose romantik po jep shumë fryte. Ju dhe gjysma juaj tjetër bëni një ekip të shkëlqyer. Ndërsa krijoni një atmosferë që është njëkohësisht e rehatshme dhe magjepsëse, ata do të jenë të zënë duke planifikuar aventura të reja, që të dy të kënaqeni.

Virgjëresha

A po kërkoni për një sfidë të re profesionale? Kjo do të ishte një kohë e mirë për të aplikuar për punë që përfshin botim ose arsimin. Fleksibiliteti, inteligjenca dhe aftësitë tuaja të komunikimit janë të përshtatshme për këto lloj pune. Jepini vetes një mundësi për t'u kujdesur për shëndetin tuaj. Rezultatet e një diete dhe regjimi i fitnesit do t'ju japë një nxitje të madhe.

Peshorja 

Nëse jeni aktualisht në arsimim e sipër, do të merrni një notë të shkëlqyer. Jepini vetes një shpërblim për punën e vështirë. A keni menduar ndonjëherë të shkoni në universitet? Aplikoni tani; shanset tuaja për të siguruar një vend përmes një institucioni prestigjioz janë të larta. Dikush do t'ju kërkojë ndihmë për një aktivitet krijues. Dhënia e mësimeve do të jetë e dobishme për ju të dy. Do të fitoni përvojë të vlefshme mësimore, ndërsa ata do të zhvillojnë talentin e tyre natyror në një nivel të ri dhe të papritur.

Akrepi

Partneri juaj romantik ose ai i biznesit do të marrë një lajm të mrekullueshëm financiar. Mos u shqetësoni; ju do të merrni pjesën tuaj të fitimeve. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të shtuar artikuj në një koleksion të vogël. Ringjallja e një tradite familjare do t'ju bëjë të ndjeheni të vendosur dhe të sigurt. Mos u habitni kur një i afërm mirënjohës t’ju japë një trashëgimi si falënderim për këtë ringjallje.

Shigjetari

Martesa mund të duket një rrugëdalje, por do t'i hapë rrugën lumturisë afatgjatë. Braktiseni veten drejt intimitetit. A keni tashmë një partner? Gjysma tjetër do t'ju inkurajojë të merrni një diplomë të përparuar. Ndjekja e kësaj këshille do t`ju shpërblejë. Ju jeni bekuar me një intelekt të mprehtë. Përdorimi i tij për të dhënë mësim, shkruar ose trajnuar do të jetë personalisht dhe profesionalisht e dobishme. Do t`i jeni përjetësisht mirënjohës të dashurit tuaj për mbështetjen.

Bricjapi

Nëse keni qenë në kërkim të punës, do të merrni të paktën dy oferta që eksitojnë imagjinatën tuaj. Nëse jeni agjent i lirë, duhet t`i pranoni të dyja këto punë. Ato do të sjellin një rrjedhë të qëndrueshme të të ardhurave që ju lejon të blini disa pajisje. Dëshironi të punoni për një kompani? Bashkimi në radhët e një korporate do të jetë fitimprurëse. Jo vetëm që do të fitoni një pagë të mirë, por do të merrni disa përfitime të mrekullueshme.

Ujori

A po kërkoni për romancë? Do të takoni dikë special përmes një aplikacioni të njohur për takime. Do të argëtoheni duke provuar të fitoni zemrën e tyre. Distancimi shoqëror në fazat e hershme do të shtojë një nivel shtesë të eksitimit dhe parashikimit. Një rol i rëndësishëm do t'ju jepet. Qëndrimi në krye të një organizate do të zvogëlojë kohën tuaj të lirë, por kjo situatë është e përkohshme. Duke bërë më të mirën tuaj me këtë pozicion të lartësuar, do t'i hapni rrugë bollëkut afatgjatë.

Peshqit

Kjo është një nga periudhat më të mira të të gjithë vitit për të gjetur një shtëpi të re. Një vend i bukur që është larg qendrës së qytetit është brenda buxhetit tuaj. Shfrytëzoni këtë pronë; nuk do të dalë në treg për një kohë të gjatë. Krijimi i një strehimi të qetë do të bëjë që imagjinata juaj të fluturojë. Mos u habitni kur të mbaroni një projekt ambicioz pas lëvizjes. Një hapësirë ??pune e rehatshme do t'ju joshë t'i riktheheni përsëri dhe përsëri. Të kesh zyrën tuaj do të jetë po kaq e bukur.