HOROSKOP

Horoskopi për datën 22 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 22 maj nga Russell Grant

Dashi: Nuk duhet të mbani përgjegjësi për borxhet e dikujt tjetër. Një partner po zgjedh të injorojë këshillat tuaja dhe të shpenzojë paratë në mënyrën që dëshiron. Ju duhet të merrni disa vendime serioze. Ky do të jetë një moment i rëndësishëm për ju, kur mund të jetë më e arsyeshme tani të mbani llogaritë financiare të ndara.

Demi: Një koleg me përvojë do të sugjerojë se vendosja e disa qëllimeve të reja do të jetë një mënyrë e mirë për të dalë nga një rreth vicioz. Edhe pse do të preferonit të qëndronit me masat praktike që keni parë që funksionojnë, nuk do t`ju bëjë asnjë dëm të eksperimentoni me diçka të re.

Binjakët: Do të takoni shumë njerëz të suksesshëm në një aktivitet social të madh. Megjithatë, çfarë po ndodh në sfond do të jetë një shqetësim nga ngjarja reale. Mbështetje do të ofrohet për një projekt që ju po propozoni që ka qenë i rëndësishëm për një kohë të gjatë.

Gaforrja: Nuk do të ketë asnjë kusht të fshehur kur dikush ju ofron një ofertë të jashtëzakonshme. Mund të mos u besoni syve tuaj, por ajo që shikoni do të jetë faktikisht ajo që merrni. Një mik i afërt do të kërkojë këshilla përpara se të marrë pjesë në një funksion social. Mund ta ndihmoni të shmangë bërjen e një gabimi elementar.

Luani: Jeni kaq i irrituar nga kërkesat që bëhen në vendin e punës sa që mund t`i paralajmëroni të gjithë se jeni gati të largoheni. Nëse bëni këtë kërcënim dhe ata ju luten të ktheheni, do të jeni në gjendje të bëni një marrëveshje të mirë.

Virgjëresha: Do të duhet të veproni me kujdes për të parandaluar një problem. Njerëz të vështirë po kërcënojnë një biznes, projekt ose pozicion social për të cilin keni punuar gjatë për ta ndërtuar. Do të jetë e mundur të mbroheni në pozicionin tuaj. Këshilla e një miku do të jetë e çmuar.

Peshorja: Një i afërm më i vjetër do t'ju kujtojë sa të varur janë prej jush. Edhe pse do të bëni gjithçka që mundeni për ta, bëjani të qartë se nuk do të ndikoheni nga shantazhi emocional. Të koordinuarit e karrierës, të përgjegjësive sociale dhe shtëpiake nuk do të jetë e lehtë, por mund të bëhet.

Akrepi: Para se të merrni një vendim për një ofertë ose propozim të fundit, merrni kohën për të konsideruar me kujdes të gjitha aspektet. Mund të jetë e mençur të shtyni dhënien e një përgjigjeje ndaj një propozimi biznesi derisa të keni një kuptim më të qartë se çfarë përfshin ai. Sa më shumë informacion të bëhet i disponueshëm, do ta gjeni veten duke e parë situatën në një dritë të re.

Shigjetari: Një ndryshim i ambientit është saktësisht ai që ju duhet për të dalë nga rutina juaj e zakonshme. Një mik ose partner i ri është duke u mbajtur pranë jush dhe kjo ju bën të ndjeheni të mbyllur dhe të pafuqishëm. Dilni vullnetarë për një punë që ju largon nga ambientet rutinë.

Bricjapi: Ndaloni para se të reagoni ndaj komenteve të bëra në një faqe rrjeti social. Një temë do të shkaktojë një shqetësim dhe emri juaj do të përmendet, por dikush nuk po e merr emrin tuaj me dashamirësi.

Ujori: Është e rëndësishme të besoni tek vetja tuaj kur dyshoni se disa komente me lëvdata nga një bashkëpunëtor biznesi mund të jenë false. Mos e ndiqni këshillën e tyre që mund t`ju çojë në një vështirësi.

Peshqit: Duke u marrë me një zhgënjim të kohëve të fundit do të bëni shoqëri. Mbani një sy mbi shpenzimet tuaja. Nëse jeni beqar shumë shpejt një partner potencial do të hyjë në jetën tuaj.