HOROSKOP

Horoskopi për datën 22 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 22 mars nga Russell Grant

Dashi

Partneri ose një mik do të ankohet kur ju të tregoni interes për t'u përfshirë në diçka të re dhe ndryshe. Ata mund ta kenë bezdi që të riorganizojnë rutinat që kanë, por kjo është një mundësi që nuk do t'ju vijë çdo ditë. Bëni atë që dëshironi.

Demi

Po përpiqeni të pajtoheni me ngjarjet e fundit dhe keni një dyshim të fortë se dikush të cilit i keni besuar ju ka tradhtuar. Derisa të merrni informacione të mëtejshme, po bëni çmos për të fshehur konfuzionin tuaj. Shumë shpejt, do të ketë prova të shumta se ata po mendojnë për interesat tuaja.

Binjakët

Një grup i ri që është krijuar do të zgjojë kureshtjen tuaj. Bashkimi i forcave me njerëz me të njëjtin mendim do të jetë stimulues. Ju mund të vendosni të bashkoheni në rrjete sociale për të ndarë idetë tuaja krijuese. Bisedat stimuluese do të ndryshojnë këndvështrimin tuaj. Është gjithmonë emocionuese të zbulosh se ka më shumë opsione, sesa keni menduar më parë.

Gaforrja

Ndonjëherë ju mblidhen shumë gjëra bashkë. Kur përballeni me problemet njëri pas tjetrit, është e kuptueshme të ndiheni sikur nuk mund të përballoni asgjë. Nëse po fshiheni prej tyre e bëni sepse doni të ruani shëndetin tuaj mendor.

Luani

Nëse ju duhet pak kohë larg një lidhjeje, ose keni nevojë për një pushim nga rutina juaj e zakonshme, tregojini të tjerëve se si ndiheni. Ju nuk bëheni negativ kur jeni të sinqertë dhe të hapur për nevojat tuaja. Jeni të sinqertë me veten dhe me ata që ju rrethojnë.

Virgjëresha

Një mik apo partner është tepër i stresuar dhe kërkon një mënyrë për të dalë nga disa përgjegjësi. Ju mund t'i inkurajoni ata të jenë të sinqertë për mënyrën se si ndihen. Në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të vlerësoni situatën dhe çfarë mund të bëni për t'i ndihmuar ata.

Peshorja

Mund ta kuptoni pse një mik po merr disa vendime, por nuk do të ishte veprimi që do të bënit nëse do të ishit në një situatë të ngjashme. Ata po ju besojnë sepse po kërkojnë mbështetjen tuaj. Do të ishte më mirë të dëgjoni pa i ndarë mendimet tuaja.

Akrepi

Një i afërm i moshuar do të pranojë se ka nevojë për më shumë ndihmë dhe mbështetje. Tani që ata janë gati të pranojnë se nuk mund të bëjnë gjithçka vetë, kjo do t'ju heqë shqetësimin dhe presionin. Do të jetë një lehtësim i madh të dini se ata e pranojnë se kanë nevojë për ndihmë.

Shigjetari

Mund të keni pak kohë të qetë për veten tuaj për t'u qetësuar emocionalisht. Njerëzit nuk mund të presin që ju të kaloni gjithë kohën tuaj të lirë duke u shoqëruar me ta. Një detyrë private që e keni shtyrë tani duhet t'i jepet përparësi përpara detyrimeve sociale.

Bricjapi

Në fokus do të jenë shqetësimet pronësore dhe familjare. Nëse jeni duke ndryshuar shtëpi do të keni një vendim të rëndësishëm për të marrë. Një ide e papritur do të japë përgjigjen për një dilemë të lidhur me familjen.

Ujori

Tërheqja nga një përpjekje ekipi mund të ketë pasoja të papritura. Dikush do të përpiqet të shkaktojë telashe dhe sigurohuni që të mos i shpëtojë dënimit. Përpara se të nxirrni përfundime të shpejta, nëse një person i dashur ju bën një deklaratë, vlerësoni se në çfarë konteksti është thënë.

Peshqit

Një mik do t'ju thotë se ka nevojë për pak kohë për t'u kujdesur për veten. Ju mund të pyesni veten nëse ata në të vërtetë po thonë se nuk duan të kalojnë më kohë me ju. Mund të ndodhë që ata po tërhiqen nga të gjitha gjërat për momentin.