HOROSKOP

Horoskopi për datën 22 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 22 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Sigurohuni që të keni një plan për një situatë të tensionuar që mund të ndryshohet dhe përmirësohet. Ju keni qenë gjithmonë këmbëngulës. Kthejeni këtë në avantazhin tuaj. Lërini njerëzit të shohin se ju në të vërtetë po zgjidhni problemet që do të lehtësojnë tensionin. Jini të qartë për pjesën që pritet të luani në një projekt në grup.

Demi

Një mik apo partner i ngushtë do ju zhgënjejë. Një njoftim që ata do të bëjnë do të ketë pak lidhje me planet që kishit bërë së bashku. Në një farë mënyre ju duhet ta kishit menduar këtë që po vinte, por thjesht nuk donit ta pranonit se kishte ndonjë gjë të gabuar. Duke injoruar instinktet tuaja, e keni bërë më të vështirë për veten.

Binjakët

Nuk po ju lihet hapësirë për të menduar vetë dhe kjo nuk është e pranueshme. Ana juaj kokëfortë ka filluar të shfaqet dhe kjo do të befasojë dikë që gjithmonë ju ka parë si paqësor dhe aspak konfrontues.

Gaforrja

Dikush me personalitet të fuqishëm po ju vë nën presion për të mbështetur idetë e tij. Nëse nuk jeni dakord me atë që ata synojnë të bëjnë, këmbëngulni në të drejtën tuaj për të bërë zgjedhjet tuaja. Do t'i pengoni edhe të tjerët që të detyrohen të pajtohen me disa kërkesa të paarsyeshme.

Luani

Një mik apo koleg është në një humor të tmerrshëm. Kjo do të ngadalësojë përpjekjet tuaja. Nuk ka rëndësi se sa shumë përpiqeni, nuk mund t'i bindni ata të veprojnë. Madje as sharmi juaj dhe sensi juaj i humorit nuk po i prek ata dhe nga kjo mund të arrini në përfundimin se ata duhet të ndihen vërtet të dëshpëruar.

Virgjëresha

Një koleg do të pranojë se është në vështirësi. Nga ju pritet që të merrni më shumë se sa ju takon. Nëse kjo do të thotë që ju mund t'i vini gjërat në lëvizje, nuk do të keni problem të mbani barrën e dikujt tjetër. Përveç kësaj, ju shkoni mirë me ata që po ndihmoni dhe ata do të jenë mirënjohës që jeni në gjendje t'ua lehtësoni barrën.

Peshorja

Jeni plotësisht të ndërgjegjshëm për sfidat me të cilat përballeni tani dhe në të ardhmen. Rishikimi i buxhetit tuaj të familjes do të jetë prioriteti juaj kryesor. Jeni të vendosur të kurseni shumë, pasi fitimi i parave është gjëja kryesore në mendjen tuaj.

Akrepi

Do të jeni të vetëdijshëm se informacioni që shpërndahet duhet të mbahet konfidencial. Njohuria është fuqi, por mënyra se si i përdorni njohurinë tuaj mund të ndikojë në reputacionin tuaj. Kjo është arsyeja pse ju dëshironi të jeni të sigurt se motivet tuaja janë ato të duhurat, ju nuk doni të tradhëtoni askënd që ka besuar në ju.

Shigjetari

Kundërshtimet që kishit pritur nuk do të realizohen. I keni kushtuar kohë, përpjekje dhe kujdes një detyre të rëndësishme dhe jo vetëm që kjo do të vlerësohet, por nuk do të ketë asgjë tjetër përveç fjalëve pozitive dhe inkurajimit. Do të jetë një lehtësim të dini se kontributi juaj në një projekt respektohet.

Bricjapi

Disa njerëz do të grinden dhe nuk do të dinë se për çfarë po flasin. Atyre u pëlqen të debatojnë për hir të debatit dhe nuk e dinë se të gjitha faktet, pikëpamjet e tyre janë false. Një koleg beson gjithçka që lexon, përfshirë informacionin e krijuar për të mashtruar.

Ujori

Aty ku ka rrezik duhet të ketë më shumë kujdes. Vendimet e nxituara nuk rekomandohen. Ajo që është e rëndësishme është që ju duhet të kujdeseni për interesat tuaja. Lejimi i të tjerëve që t'ju shtyjnë të jepni përgjigje që nuk jeni gati t'i bëni, mund t'ju çojë në drejtim krejtësisht të gabuar.

Peshqit

Pritshmëritë e partnerit mund të bien ndesh me pritshmëritë tuaja. Do të ishte mirë të kishit mbështetjen e një miku. Nëse kjo nuk po ndodh, qëndrimi i tyre do t'ju mërzisë. Mund t'ju duhet të kërkoni nga dikush tjetër një këshillë.