HOROSKOP

Horoskopi për datën 22 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 22 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Njerëzit kërkojnë këshilla, udhëzime dhe udhëheqje nga ju. Ju mund të ndiheni në mëdyshje për të marrë përgjegjësinë, por edhe dikush që ka qenë në siklet me ju kohët e fundit do të duket se i mirëpret sugjerimet tuaja. Cilësitë tuaja drejtuese shkëlqejnë dhe vetëbesimi juaj do të rritet pasi është e qartë se sa shumë ju respektojnë të gjithë.

Demi

Njiheni për durimin tuaj dhe nuk mbani mëri. Dikush ju ka mërzitur kohët e fundit dhe do të kërkojë falje. Ju nuk do të dëshironi të bëni një dramë. Në vend të kësaj ju do të preferoni të falni dhe të harroni. Në çështjet krijuese do të ngriheni lart e më lart.

Binjakët

Nuk po tregoheni egoist duke vënë në plan të parë nevojat tuaja. Keni qenë aq të zënë me angazhime të jashtme, punë dhe përgjegjësi familjare, saqë keni lënë pas dore shëndetin tuaj. Nëse nuk e ndryshoni këtë, do të ketë një ndikim negativ në tërë jetën tuaj.

Gaforrja

Ju keni instinkt të mirë për atë që njerëzit kanë nevojë dhe si t'i ndihmoni ata. Dikush që nuk i përgjigjet punëve të zakonshme do të ishte mirënjohës për mbështetjen tuaj. Nuk duhet të presësh që të të kërkojnë ndihmë. Thjesht bëjeni gjithsesi.

Luani

Edhe pse ka një ndjenjë nxitimi kur bëhet fjalë për zgjidhjen e një problemi shtëpiak, zgjidhni një profesionist të besueshëm. Oferta e tyre për këtë punë ka të ngjarë të jetë aq e keqe sa e kishit pritur.

Virgjëresha

Po ndiheni më të relaksuar dhe të kënaqur me jetën. Një ftesë që do ta refuzonit do të bëhet papritmas më tërheqëse kur të zbuloni se kush tjetër është ftuar. Bisedat në internet do të ofrojnë shumë arsye për të menduar.

Peshorja

Dikush i afërt ju ka mbajtur sekret deri në momentin e fundit. Sapo të zbulohet, do të kënaqeni nga kjo surprizë dhe do të habiteni se si ia dolën ta mbanin këtë larg nga ju për kaq gjatë. Jeni beqar? Një i sapoardhur në rrethin tuaj shoqëror do t'ju tërheqë fantazinë.

Akrepi

Tërhiquni nëse keni debatuar me një mik apo të afërm. Tensioni mes jush do të fillojë të qetësohet. Deri atëherë, mbani distancën tuaj. Nëse, për ndonjë arsye, duhet të mbani kontakte me njëri-tjetrin, kufizoni komunikimin tuaj në mesazhet e herëpashershme me tekst të sjellshëm.

Shigjetari

Jeni absolutisht i sigurt se vendimi që po merrni është i duhuri. Ju keni menduar shumë për këtë çështje. Ju e dini se çfarë jeni duke bërë. Kjo është arsyeja pse ju do të qëndroni me kokëfortësi në atë që keni vendosur.

Bricjapi

Një përpjekje e kombinuar do ta bëjë një çështje relativisht të lehtë. Mund të mos keni qenë aq të organizuar në disa fusha sa keni menduar dhe do të lehtësoheni që keni vërejtur disa çështje përpara se ato të shkaktojnë ndonjë problem të madh.

Ujori

Do të jetë një lehtësim të mund të vazhdoni me punët që duhet të lini mënjanë në fillim të muajit. Një mik i ngushtë, ose i afërm i cili ka kaluar nëpër një sërë procedurash mjekësore do të tregojë shenja të ndjeshmërisë së konsiderueshme. Duke parë një përmirësim në shëndetin e tyre do t'ju ngrihet humori.

Peshqit

Është koha për të vënë në punë aftësinë e konsiderueshme krijuese me të cilën jeni bekuar. Dizejnimi i një linje dhuratash për festat, do të jetë stimuluese. Një i afërm i pasur do të ofrohet t'ju ndihmojë me kostot e fillimit. Nëse tashmë e keni një punë, jeni mjaft të aftë të përballoni dy punë në të njëjtën kohë.