HOROSKOP

Horoskopi për datën 22 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 22 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Një mundësi e papritur e bërjes së parave ju mbush me zemërim. Bashkimi me një kompani të specializuar në produkte dhe shërbime është një mundësi e mirë. Përndryshe, ju mund të shisni një aplikacion ose shpikje për të marrë fitime të rregullta. Pasuria që do të mblidhni mund t'ju japë siguri afatgjatë. Në vend që të rritni standardin tuaj të jetesës dhe spërkateni me luks, vendosni pjesën më të madhe të të ardhurave në një llogari kursimi me interes. Ngadalë por me siguri, ato do rriten.

Demi

Ndryshimi i pamjes do t`i bëjë të tjerët t'ju shikojnë me frikë dhe vlerësim. Gjithmonë keni pasur shije të shkëlqyera. Shkoni tek një stilist i talentuar. Do t`ju japë produktin final që doni. Pushimet me miqtë do të jenë relaksuese. Do të merrni frymë lehtësisht, sapo të arrini në destinacionin tuaj. Mos mendoni fare për gjërat që duhet të bëni, pushoni dhe rimbushni bateritë tuaja.

Binjakët

Një shërbim qeveritar ose program do t'ju japë fondet që dëshironi për të financuar një ëndërr. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të plotësuar një aplikim për një grant, hua ose shërbim. Vëmendja juaj ndaj detajeve do të funksionojë në favorin tuaj. Plotësoni çdo fushë. Mundësia për të shfaqur punën tuaj krijuese së shpejti do të mbërrijë. Vishni diçka që të jetë e rehatshme dhe tërheqëse kur bëni prezantimin tuaj. Sa më i qetë të jeni, aq më lehtë do të jetë të bëni një përshtypje të mirë.

Gaforrja

Mundësia për të realizuar një ëndërr të përjetshme do të bjerë në prehër. Mos harxhoni kohë për të filluar në një projekt artistik, program akademik ose rutinë trajnimi. Derdhja e gjithë energjisë suaj në këtë sipërmarrje do të jetë një devijim i mirëpritur nga problemet e perditshme. Pasi ta keni arritur këtë qëllim, do të jeni gati për një festë. Këshillohet të vizitoni një vend që ka kuptim të shenjtë. Është e rëndësishme për një person të ndjeshëm si ju të krijoni një ekuilibër midis gjërave materiale dhe aktiviteteve shpirtërore.

Luani

Do t'ju kërkohet të mbuloni një zyrtar të shquar. Bërja e prezantimit të tij do të jetë shumë argëtuese. Njerëzit do të admirojnë aftësinë tuaj për të marrë përsipër përgjegjësi të tilla me lehtësi. Do shpërbleheni për këtë. Paga juaj nuk mund të rritet, por do t'ju jepen avantazhe të tjera. Mund t`ju japin për përdorim një makinë të kompanisë ose t`ju japin pushime vjetore shtesë. Është mirë kur ndihesh i vlerësuar.

Virgjëresha

Udhëtimi papritur ju jep një emocion. Shefi juaj mund t'ju dërgojë në një udhëtim në minutën e fundit ose mund të gjeni një paketë të leverdishme pushimesh. Bëni valixhen gati dhe shkonini. Nëse jeni duke kërkuar për dashurinë, do ta gjeni me dikë që ju qëndron afër. A keni tashmë një partner? Bëni një pakt për të mos diskutuar mbi presionet e shtëpisë. Dilni. Shkoni në restorante, dyqane dhe vende me interes historik. Do ju duket sikur jeni në muajin e dytë të mjaltit.

Peshorja

Një takim pasionant do të jetë i papritur. Pavarësisht nëse e dini apo jo, jeni i parezistueshëm. Dikush që ju ka admiruar nga larg do të afrohet më në fund. A keni një partner romantik? Ai do të ketë një lajm të mrekullueshëm për një ofertë pune. Dilni dhe festoni në restorantin tuaj të preferuar, më pas shkoni në shtëpi për një përkëdhelje.

Akrepi

Do të merrni lajme befasuese nga një partner, ai i jetës ose i biznesit. Është e mundur që e gjithë dinamika e marrëdhënies tuaj do të ndryshojë. Gjysma juaj tjetër po fiton më shumë para, ju do të keni mundësinë të punoni më pak. Kjo është një kthesë e mrekullueshme. Të qenit në gjendje t'i kushtoni më shumë energji sporteve dhe hobit të preferuar është një ëndërr. Do të kënaqeni aq shumë nga ky orar i ri sa sytë tuaj do të shkëlqejnë. Njerëzit do të fillojnë të pyesin se çfarë ka ndodhur me ju që ka sjellë një ndryshim të tillë.

Shigjetari

Do t'ju jepen një grup i ri përgjegjësish në punë. Mos u mërzitni. Do t`ia merrni dorën shpejt. Ekziston një mundësi e mirë që të zbuloni disa talente të fshehura për shkak të këtij ndryshimi. Ju jeni shumë më praktik nga sa mendoni. Do të merrni një ftesë për një bashkim familjar. Pjesëmarrja do të jetë më e këndshme sesa pritej. Do të ndjeheni të qetë dhe të kënaqur. Të afërmit tuaj do t'ju shikojnë me respekt të ri.

Bricjapi

Një marrëdhënie romantike ka një efekt transformues për ju. Puna nuk duket me aq e rëndësishme. Do donit më mirë ta kalonit gjithë ditën në shtrat me të dashurin sesa në punë. Është një ndryshim i mirëpritur ky. Nëse jeni beqar është koha më e mirë për t`u regjistruar në një faqe takimesh online.

Ujori

Më shumë para po vijnë për ju. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të blerë disa vepra arti të bukura dhe mobilje për shtëpinë tuaj. Do të gjëra që ia vlejnë dhe do ju frymëzojnë sapo të hapni derën e shtëpisë. Nëse nuk zotëroni një vend tuajin, blijeni një. Niseni një kërkim për shtëpi që tani. Jini të gatshëm të eksploroni. Do të keni disa surpriza të lezetshme.

Peshqit

Të gjithë sytë janë mbi ju. Njerëzit admirojnë punën tuaj krijuese dhe mund t'ju paguajnë me komisione për disa punë të mëdha. Sigurimi i jetesës nga imagjinata juaj ju jep një shkëlqim tërheqës, të cilit është i vështirë t'i rezistoni. Nëse jeni beqar, pranoni një ftesë për darkë. Ndarja e një vakti me dikë që ka një këndvështrim kaq të pazakontë do të jetë stimuluese. Do të kënaqeni kur zbuloni se keni shije krejtësisht të kundërta.