HOROSKOP

Horoskopi për datën 22 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 22 shtator nga Russell Grant

Dashi

Është rritur ndërgjegjësimi dhe afrimiteti mes jush dhe një shoku. Pas disa hezitimeve fillestare, po zbuloni se jeni plotësisht të qetë me njëri -tjetrin dhe shpesh e gjeni veten duke pritur me padurim të jeni së bashku. Nëse jeni beqar, ky mund të jetë fillimi i një romance kuptimplotë.

Demi

Një situatë e lidhur me punën që ka shkaktuar shumë shqetësime dhe tensione duket se po përmirësohet. Planet e reja mund të vonohen, por nuk keni dyshim që ato do të ecin përpara. Ju ndiheni më të lumtur dhe gjithë të përfshirët janë të kënaqur me përparimin që po bëni.

Binjakët

Në vend që të përpiqeni të bëni një përshtypje të mirë te të tjerët, jeni gati të jeni vetvetja. Njerëzit duhet t’ju marrin ashtu siç jeni dhe jo siç presin apo duan që të jeni. Keni arritur një pikë kthese në jetën tuaj pasi ndiheni më të sigurt për opinionet tuaja. Jeni lodhur duke u pajtuar me njerëzit e tjerë për hir të harmonisë.

Gaforrja

Jeni të përgjegjshëm ndaj atmosferës dhe ndjenjave të njerëzve të tjerë saqë pothuajse mund t'i merrni këto sikur të ishin tuajat. Vetmia duhet t'ju ndihmojë të dalloni emocionet tuaja nga ato të të tjerëve. Mund të ketë disa momente të vështira për t'u trajtuar më vonë, por këto nuk do të shkaktojnë shumë shqetësime.

Luani

Ju kanë shqetësuar gjërat që dikush ka bërë së fundmi. Tashmë kanë rënë dakord t`i marrin gjërat me qetësi për një kohë të caktuar dhe kjo gjë do t’ju qetësojë. Përparimi në një projekt krijues do t'ju sjellë shumë kënaqësi dhe do të keni arsye të ndiheni krenarë për përpjekjet tuaja.

Virgjëresha

Një frymë ekipori do të sjellë sukses dhe kënaqësi. Ndarja e ideve dhe shpresave për të ardhmen do të krijojë një atmosferë të lumtur dhe harmonike në shtëpi. Humori i mirë i një shoku ose partneri do t'ju bëjë të ndiheni pozitiv dhe entuziast për aktivitetet e përbashkëta. Tani është një kohë e shkëlqyer për të nisur një iniciativë të re.

Peshorja

Po lodheni nga mënyra sesi një mik duket se mendon gjithmonë. Ju nuk do të dëshironi të ndiheni sikur jeni shtyrë në asgjë dhe nëse një ide nuk tërheq, ju nuk do të pranoni ta zbatoni. Ka aktivitete që po ndodhin dhe do të përfitoni nëse jeni gati të veproni shpejt.

Akrepi

Nuk është diçka për të cilën duhet të emocionoheni shumë, por mund të ketë një ose dy surpriza për ju. Gjithashtu, nëse jeni në mes të një situate konfuze, pavarësisht nëse kjo është në shtëpi apo në punë, mund të gjeni një rrugëdalje.

Shigjetari

Një çështje e rëndësishme në axhendën e sotme janë paratë. Një transaksion i fundit financiar ju ka shkaktuar shqetësim. Nëse jeni duke menduar për lëvizjen nga shtëpia ose shitjen e diçkaje me vlerë, është koha që të kontrolloni të gjitha marrëveshjet dhe kontratat para se t'i nënshkruani ato. Një ofertë ose mundësi do të vijë në rrugën tuaj dhe do të bëjë realitet një ëndërr.

Bricjapi

Një shqetësim mbi çështjet e komunitetit ose mjedisit do t'ju bëjë të përfshiheni në aktivitete që synojnë promovimin e drejtësisë dhe ambientalizmit. Jo vetëm që do të përgëzoheni për punën tuaj, por po bëni shumë më tepër se shumica e njerëzve. Sa më konstruktiv dhe produktiv të jeni, aq më mirë do të ndiheni.

Ujori

Hulumtimet e fshehta mund të nxjerrin në dritë disa informacione të vlefshme. Mund të jetë e nevojshme t`i diskutoni çështjet financiare ose të tatimeve me kontabilistin tuaj ose këshilltarin financiar. Takimet e rëndësishme do të marrin formën e provimeve, testeve dhe intervistave.

Peshqit

Mos harroni të lexoni ato mesazhe me tekst, e?mail dhe telefonata që mund të keni lënë pas dore kohët e fundit. Humori juaj do të shfaqet në çdo formë dhe do të jetë familja juaj, miqtë dhe marrëdhëniet e tjera që do ju frymëzojnë. Arti, poezia, muzika, fotografia janë të gjitha mënyra për të shprehur emocionet tuaja, në mënyrë krijuese.