HOROSKOP

Horoskopi për datën 22 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 22 shtator nga Russell Grant

Dashi

Po bëni çmos për të arritur ato detyra të vogla që i keni vendosur vetes që vetëm ju mund t'i bëni. Pasi të filloni, kjo duhet të jetë një ditë produktive. Deri në këtë mbrëmje do të ndiheni mjaft të kënaqur që keni hequr kaq shumë punë nga rruga juaj.

Demi

Jeni të prirur të ndani idetë tuaja se si të sillni përmirësime në vendin e punës. Menaxhmenti do të mbështesë njerëzit me imagjinatë si ju. Kjo shkathtësi do t'ju ndihmojë të realizoni një qëllim biznesi dhe do t'ju vendosë për të trajtuar çdo gjë që mund të jetë e nevojshme e që dita t'ju sjellë në rrugën tuaj.

Binjakët

Një ngjarje apo rast i veçantë që e prisnit me padurim do të anulohet në minutën e fundit. Nuk do të jeni i vetmi që do të zhgënjeheni. Shpëtimi i disa planeve të shkatërruara duke sugjeruar alternativa, të paktën do t'u japë disa njerëzve një shans për t'u bashkuar edhe nëse jo në një mënyrë kaq madhështore ose magjepsëse siç ishte menduar fillimisht.

Gaforrja

Mos prisni rezultate të menjëhershme. Nëse kërkohet një vendim, merrni frymë thellë dhe jini të guximshëm. Pasi të keni bërë zgjedhjen tuaj, dijeni se pasojat do të vijnë në kohën e duhur. Injoroni çdo dyshim që zvarritet në mendjen tuaj. Ju keni aftësinë dhe njohuritë për të kryer me sukses një sipërmarrje të re.

Luani

Nuk do të jeni të kënaqur me mënyrën se si partneri ose familjari ka shpenzuar paratë e tyre. Ka fatura për të paguar dhe duket se e kanë harruar këtë. Kjo do të thotë gjithashtu se ata do të presin që ju të paguani pjesën e tyre të shpenzimeve të përbashkëta.

Virgjëresha

Mund të bëni disa komente kur dikush jep një mendim, veçanërisht kur nuk jeni dakord me atë që thotë. Në të njëjtën kohë mund të vendosni se nuk ia vlen të diskutoni. Ndonjëherë është më mirë të qëndrosh i heshtur sesa të prishësh qetësinë.

Peshorja

Kërkoni një rekomandim nëse keni nevojë për hidraulik, mekanik ose elektriçist. Nëse një i afërm ose fqinj ofrohet të bëjë punën për ju, por ju dyshoni në aftësinë e tyre, falënderojini për ofertën, por shpjegoni se tashmë keni rezervuar një ekspert.

Akrepi

Dikush që pëlqen të bëjë një dramë nga incidentet më të vogla do të ketë sukses të shkaktojë kaos rreth jush. Ndonjëherë gjërat priren të shpërthejnë jashtë çdo proporcioni dhe kjo mund të jetë një nga ato raste. Pasi të keni arritur të rivendosni qetësinë, mund të pyesni veten pse i keni marrë seriozisht.

Shigjetari

Ju dëshironi të përgatiteni për një mundësi të re që po vjen. Ka shumë mundësi që t'ju ofrohet një vend në një ngjarje ekipi dhe kjo është diçka që e keni ëndërruar për një kohë të gjatë. Një dietë e shëndetshme së bashku me aktivitet të rregullt çdo ditë do t'ju mbajë në gjendje të mirë.

Bricjapi

Shikimi i një filmi të vendosur në vende ekzotike do t'ju frymëzojë të dëshironi të rezervoni një udhëtim ose pushime. Nuk do të jetë e vështirë të bindësh një partner ose anëtarë të tjerë të familjes që të bien dakord. Vështirësia më e madhe do të jetë përpjekja për të organizuar një datë që do të jetë e përshtatshme për të gjithë ju.

Ujori

Ju mund të pyesni veten pse përpiqeni të flisni kur dikush duket se ju njeh aq mirë sa është në gjendje të parashikojë atë që do të thoni. Do të ketë shumë biseda, argëtim dhe të qeshura kur të mblidheni me disa miq të ngushtë.

Peshqit

Kërkoni këshilla dhe eksploroni të gjitha opsionet tuaja përpara se të merrni një vendim të rëndësishëm financiar. Vendosja e një objektivi do të jetë e lehtë. Arritja e këtij qëllimi do të marrë kohë dhe përpjekje. Megjithatë, pasi të keni vendosur synimet tuaja në një objektiv specifik, do të bëni gjithçka që mundeni për ta arritur atë.