HOROSKOP

Horoskopi për datën 22 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 22 tetor nga Russell Grant

Dashi

Jeni gati për të hedhur hapin e parë drejt një gjëje të re. Familja, miqtë dhe kolegët do t’ju mbështesin. Do të merrni të gjithë mbështetjen që ju nevojitet të bëni këtë ndryshim dhe kjo do t'i japë shpirtit tuaj një nxitje të jashtëzakonshme. Më në fund po dilni nga një model kufizues që ju ka mbërthyer për shumë kohë.

Demi

Çështjet me të cilat duhet të merreni në punë do të ndikojnë në jetën tuaj familjare. Ndryshimet që ndodhin janë të papritura dhe megjithëse këto ndryshime ju bëjnë nervozë, do të sjellin përmirësime në jetën tuaj. Planet familjare do të bëjnë një hap të madh përpara dhe do të keni më shumë kohë për t’iu kushtuar çështjeve të shtëpisë.

Binjakët

Partnerit tuaj do t'i ofrohet një punë e re që i largon ata nga vendi ku po jetojnë tashmë. Kjo do të thotë të ndryshoni rutinat tuaja për t'u përshtatur me orarin e tyre të ri. Do të jetë shqetësuese në fillim, por së shpejti do të mësoheni. Pjesëmarrja në aktivitete të ndryshme do t'ju mbajë shumë të angazhuar.

Gaforrja

Një stërvitje në grup do t’ju marrë shumë kohë. Kjo mund të kërkojë nga ju që të ndryshoni angazhimet. Jeni duke marrë reagime pozitive kudo që shkoni dhe kjo ju bën të ndiheni krenarë për veten dhe të suksesshëm. Dëshironi ta ndani lumturinë tuaj me ata që doni.

Luani

Po merrni disa mësime të fuqishme në jetë. Një udhëtim do t'ju çojë në një vend ku nuk keni qenë kurrë më parë. Ju do të përfitoni shpirtërisht dhe emocionalisht nga kjo përvojë. Ju pëlqen shumë të mësoni dhe keni shumë mundësi për ta bërë këtë tani. Nga ky studim do të përfitojë shumë karriera juaj.

Virgjëresha

Ju keni një intervistë të rëndësishme ose një takim biznesi për të marrë pjesë. Pasi të keni vendosur në lidhje me një lëvizje që dëshironi të bëni, nuk do të ketë asgjë që do t'ju ndalojë. Besimi juaj tek aftësitë së bashku me një ndjenjë optimizmi të rritur është gjithçka për të cilën këni nevojë në rrugën tuaj.

Peshorja

Një ndryshim i madh do të ndodhë dhe kjo do t'ju bëjë të largoheni nga angazhimet e vjetra ndërsa merrni përgjegjësi të reja. Pjesa më e vështirë është të lini miqtë e vjetër. Sapo kjo të përfundojë, pasiguritë e mëparshme do të zbehen dhe do të jetë e ardhmja juaj ajo që ka rëndësi, jo e kaluara.

Akrepi

Po përpiqeni shumë për të kënaqur njerëzit e tjerë dhe megjithëse puna juaj po kryhet prapa skenës, shumë nuk janë në dijeni se ju fshiheni pas saj. Do të ndiheni sikur po i mbështesni të tjerët në heshtje, duke kryer detyra dhe duke bërë favore për ta, por ata as që nuk e kuptojnë se po i bëni ju.

Shigjetari

Ju pëlqen të eksperimentoni me ide të reja, por për shkak se ndiheni të shqetësuar shpërqendroheni lehtë nga ajo që po bëni. Mundësitë për të shmangur takimet dhe njerëzit do të tërheqin nevojën tuaj për ndryshim, por nëse tashmë keni bërë premtime dhe njerëzit mbështeten tek ju, do të ishte më mirë t'i përmbaheni premtimeve që keni bërë.

Bricjapi

Oferta për të ndihmuar një mik apo fqinj mund të çojë në një rrëmujë të tillë që do të dëshironit të mos kishit folur. Ndonjëherë është më mirë t'i lini njerëzit t`i zgjidhin vetë problemet e tyre. Takimet dhe intervistat do të shkojnë mirë nëse thoni atë që ndjeni dhe jo atë që mendoni se të tjerët duan të dëgjojnë nga ju.

Ujori

Po ndiheni nervozë për një test, ekzaminim ose intervistë. Është tepër vonë tani për të pyetur veten nëse jeni përgatitur sa duhet. Ju duhet të hyni aty me një frymë pozitive dhe të vazhdoni t'i thoni vetes se gjithçka do të shkojë mirë. Do të bëni një përshtypje të mirë.

Peshqit

Një bonus ose zgjidhje financiare do t'ju befasojë. Edhe nëse prisnit gjysmën e shumës për të marrë, nuk e kishit menduar se do të ndodhte kaq shpejt. Tani do të duket sikur gjithçka ka filluar të ecë sipas dëshirës tuaj. Merrni një mendim të dytë ose ndonjë këshillë profesionale nëse mendoni se kjo është e nevojshme.