HOROSKOP

Horoskopi për datën 22 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 22 tetor nga Russell Grant

Dashi

Bashkimi i forcave me një konkurrent do të jetë çuditërisht i dobishëm për ju të dy. Ky armëpushim mund të mos zgjasë, por do të funksionojë mirë për ju sot. Do të jetë një surprizë kur një rival të mbështesë idetë dhe sugjerimet tuaja. Duket se ndjeni metodat më të mira për të dhënë rezultate mbresëlënëse.

Demi

Një koleg do të ofrojë me dashamirësi të marrë përsipër detyrat që normalisht bien mbi ju. Kjo mund të jetë jashtë përshkrimit tuaj të punës, por do të jetë një sfidë që ju jeni të prirur ta përballoni. Një koleg i vjetër do të ofrojë këshilla që ia vlen të merren parasysh. Të mësosh nga njerëz më me përvojë do të jetë një kënaqësi e vërtetë.

Binjakët

Nuk ndiheni kurrë rehat kur një situatë apo marrëdhënie bëhet shumë kufizuese. Shmangni angazhimet e caktuara. Është e rëndësishme për një person të shqetësuar si ju që të jetë në gjendje të dalë jashtë kur i pëlqen.

Gaforrja

Gjithçka po ndodh sot. Fakti sesi dikush përfundon në vendin fitues të një konkursi do të hutojë shumë njerëz. Gjithsesi, asgjë s'do t'ia marrë fitoren atyre.

Luani

Thashethemet mbushin ajrin. Disa thashetheme do të jenë të padëmshme. Disa do t'ju bëjnë të qeshni. Të tjerat nuk do të jenë aq argëtuese. Sapo biseda të kthehet tek dikush që ju intereson, do të ndiheni të detyruar të qëndroni në mbrojtje të tij dhe t'i hidhnim poshtë këto thashetheme.

Virgjëresha

Mund të ndiheni të mërzitur me një mik që e ka zakon të ndryshojë planet në minutën e fundit. Para se t'i tregoni se si ndiheni, dëgjojini ata. Për habinë tuaj, ju mund të preferoni planet e reja që ata sugjerojnë në vend të atyre marrëveshjeve të bëra më parë.

Peshorja

Nuk duhet ta detyroni veten të ndiqni rutinat tuaja të zakonshme nëse ndiheni ndryshe sot. Do të ketë mjaft arsye për ta larguar vëmendjen tuaj nga shqetësimet e përditshme. Ju gjithashtu mund të mësoni diçka në avantazhin tuaj duke u interesuar për punët e dikujt tjetër.

Akrepi

Është koha për të ecur përpara. Ju keni gjithçka që doni. Shijoni arritjet tuaja. Nuk do të jetë e dobishme të zgjatesh aty ku nuk ka më asnjë sfidë, shpërblim apo stimulim.

Shigjetari

Pasi të përfundoni detyrimet aktuale do të ndiheni sikur ju është hequr një peshë nga supet. Do të jetë gjithashtu një lehtësim për të lënë pas vetes shqetësimet e së kaluarës. Një propozim i papritur do të kërkojë më shumë mendim. Merrni kohë për të menduar për disa ngjarje të fundit dhe do të kuptoni se dikush ka mbajtur diçka sekret nga ju.

Bricjapi

Pasi të keni menduar shumë për një ide, do të arrini në përfundimin se absolutisht asgjë nuk ju ndalon të bëni diçka që gjithmonë keni dashur të bëni. Pasi të keni përpunuar atë që dëshironi të bëni vërtet, një vendim që merrni do të nënkuptojë ndryshime në të ardhmen.

Ujori

Një grindje e vogël mund të përshkallëzohet në diçka më serioze. Ju keni bërë çmos që të mos përfshiheni dhe megjithatë në njëfarë mënyre e gjeni veten në mes të një situate të diskutueshme. Zgjidhni fjalët tuaja me shumë kujdes dhe në momentin që ju jepet rasti, lehtësohuni nga gjithë kjo polemikë.

Peshqit

Ju ka mbërthyer një shpirt shëtitës. Ju thjesht dëshironi një ndryshim të peizazhit, ose të bëni diçka krejtësisht të ndryshme. Nëse jeni në një lidhje, mund të zgjidhni të kaloni momente të çmuara me gjysmën tjetër, mundësisht diku larg.