HOROSKOP

Horoskopi për datën 23 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 23 gusht nga Russell Grant

Dashi

Një koleg i vjetër do të përfitojë nga mirësia juaj. Nëse nuk e keni as idenë më të vogël se do të ngarkoheni padrejtësisht me disa detyra të pakëndshme, përgatitni justifikimet tuaja. Një i afërm do t'ju bëjë një dhuratë surprizë.

Demi

Një shans për të fituar para është një mundësi për të cilën do të mendoni seriozisht. Shitja e sendeve shtëpiake që nuk ju nevojiten më ose pranimi i detyrave të punës që mund t'i bëni pa pasur nevojë të lini katër muret tuaja nuk do të jenë mundësi që nuk do të shpërfillen lehtë.

Binjakët

Një i afërm është i shqetësuar. Ju dëshironi që të tjerët të vendosin, por të jenë të durueshëm. Drejtojini bisedat në shtëpi dhe në vendin e punës larg temave që e dini nga përvoja se do të rezultojnë në debate të nxehta dhe shpërthime emocionale.

Gaforrja

Një mik i ngushtë ka bërë një marrëveshje pa ju përfshirë. Në vend që të mendoni për këtë çështje, gjeni diçka të këndshme dhe tërheqëse për të bërë vetë. Ju keni shijuar gjithmonë shoqërinë tuaj dhe kur gjithçka është thënë dhe bërë, mund të preferoni të vazhdoni vetëm.

Luani

Të bashkosh burimet ose idetë e tua këshillohet fuqimisht nëse jeni i zënë në punë ose i përfshirë në një përpjekje bamirësie. Disa lajme të papritura nga një mik apo i afërm që jeton disi larg do ta bëjnë këtë ditë të veçantë në një farë mënyre.

Virgjëresha

Mbani humorin në një shoqëri të ngushtë. Harroni shqetësimet dhe vështirësitë e së kaluarës dhe shikoni të ardhmen me një sy optimist. Përfshihuni me atë që njerëzit e tjerë po bëjnë, edhe nëse është diçka që nuk e keni provuar kurrë më parë. Duke vepruar kështu, pavarësisht nga mosha juaj, do të zbuloni se nuk jeni kurrë shumë i vjetër për të mësuar.

Peshorja

Do të donit t'i blinit vetes diçka të këndshme, por tani për tani, një terapi e vogël nuk mund të diskutohet. Në vend të kësaj do t'ju duhet të kapërceni një problem financiar në fillim. Dikush ka nevojë për mbështetjen tuaj. Ju synoni të jeni pranë pasi thjesht nuk mund të qëndroni dhe të mos bëni asgjë në një situatë që është e padrejtë dhe e paarsyeshme.

Akrepi

Nuk është e pazakontë që ju të dëshironi të ecni përpara drejt qëllimeve tuaja. Megjithatë, impulsiviteti mund të çojë në gabime. Një problem rëndues në mëngjes do të jetë i pari nga një sërë zhgënjimesh. Është një ditë kur do të duket sikur gjithçka vjen përnjëherë.

Shigjetari

Një i ri në familje sillet në mënyrë të çuditshme dhe nuk do të dëgjojë këshillat tuaja të mira. Ju e dini se ai po humb një mundësi të madhe, por ai nuk do të tërhiqet nga qëndrimi i vet dhe nuk duket se do as të ndihmojnë veten.

Bricjapi

Nëse një kërkesë financiare është më e madhe se shuma fillestare e rënë dakord ose përfshin një shumë që nuk ishte diskutuar, pyesni menjëherë. Si në punë ashtu edhe në lojë, jini sa më të sinqertë që mundeni dhe nëse është e nevojshme, dilni jashtë ndërsa jeni përpara.

Ujori

Do të dëshironi t'i mbani të fshehta disa zhvillime, por dikujt që gjithashtu di rreth tyre i pëlqen të bëjë thashetheme. Një marrëveshje e përbashkët për të cilën keni pasur shpresa të mëdha po shembet dhe gjithçka sepse dikush nuk po bën asnjë përpjekje për të përmbushur detyrimet e tij.

Peshqit

Njerëzit po refuzojnë t'i kushtojnë kohë një projekti për t'i përmirësuar gjërat. Ju po bëni çmos për të mbajtur në krye të angazhimeve tuaja, por ka një kufi për atë që mund të menaxhoni vetë. Ju mund të dëshironi që të mos ishit përfshirë kurrë në radhë të parë.