HOROSKOP

Horoskopi për datën 23 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 23 janar nga Russell Grant

Dashi

Këmbëngulja e një shoku ose partneri për të debatuar për çdo pikë të vogël ka filluar t'ju largojë të dyve. Dallimet mes jush kanë filluar të përshkallëzohen dhe mund të pyesni veten nëse do të gjeni ndonjëherë ndonjë gjë për të cilën mund të bini dakord.

Demi

Luaj një lojë pritjeje nëse shpreson që dikush i afërt të hapet dhe të zbulojë ndjenjat e tij. Ju keni qenë të sinqertë dhe të hapur për çështjet që ju interesojnë. Ata përfundimisht do të bëjnë të njëjtën gjë. Arsyeja e hezitimit të tyre është se ata nuk janë ende të qartë në mendjen e tyre se si ndihen dhe çfarë planifikojnë të bëjnë.

Binjakët

Një mik me ide të mëdha, të ndritshme dhe ekstravagante do të përpiqet t'ju bindë të përfshiheni në një skemë fitimi parash. Shpenzimet fillestare për këtë sipërmarrje do të tejkalojnë shumë planet. Do të ishte e mençur që kjo ofertë të mungonte.

Gaforrja

Kur mendoni se diçka do të ndodhë para se të ndodhë, kjo është intuita juaj që ju përgatit për atë që do të vijë. Besoni paragjykimet tuaja. Duke shkuar kundër ndjenjave tuaja instinktive vetëm do t'ju bëjë të shqetësuar dhe nervoz. Në çështjet e marrëdhënieve, besoni zemrën tuaj më shumë se mendjen.

Luani

Një shpërthim emocional do të shkatërrojë reputacionin tuaj profesional. Qëndroni të qetë nëse shihni ose dëgjoni diçka që ju nxit temperamentin. Nëse një koleg thotë diçka për t'ju ofenduar, nuk keni pse të përgjigjeni me zë të lartë, ose të zemëruar. Bëjini të ditur se thjesht nuk jeni dakord.

Virgjëresha

Ndonjëherë mund të pyesni veten pse punoni kaq shumë kur ka kaq pak për të treguar. Mos u ndjeni të detyruar të duhet të dhuroni para për një kauzë të mirë kur keni fatura për të paguar.

Peshorja

Gjithçka duket se po shkon keq. Sa më shumë përpjekje të bëni për t'i bërë gjërat të funksionojnë, aq më frustruese do të bëhet. Një rival do t'ju shtyjë në mënyrë agresive nga rruga në dëshirën e tyre për të ecur përpara. Fjalët e zemëruara do t'ju vënë në mbrojtje. Mos e kapni karremin.

Akrepi

Pasi u dorëzuat para një miku, ose një të dashuri së fundmi për t'i lënë ata të thonë fjalën e fundit në marrëveshjet e përbashkëta, tani ata e presin këtë gjatë gjithë kohës. Jini të vendosur. Ju duhet të këmbëngulni, këtë herë, që idetë tuaja të dëgjohen. Dhënia dhe marrja duhet të jetë e dyanshme.

Shigjetari

Çfarëdo që të duhet të bëni, do të përvishni mëngët dhe do të vazhdoni punën. Jeni të sigurt që keni kohë të mjaftueshme për të bërë gjithçka që doni, por mund të mos jeni të përgatitur që një detyrë të jetë kaq e ndërlikuar. Ajo që fillon si argëtim mund të përfundojë në zhgënjim.

Bricjapi

E keni zemrën të vendosur për një qëllim të veçantë. Marrja e një qasjeje të gjithanshme ndaj këtij projekti do t'ju ndihmojë të bëni përparim të mirë. Kur njerëzit shohin se ju do të bëni gjithçka që duhet për të përfunduar punën, ata do të kenë disa sugjerime të dobishme për të ofruar. Këshillat e një kolegu më të vjetër do t'ju ndihmojnë të përmirësoni teknikat tuaja.

Ujori

Ngrënia e ushqimeve me vlera ushqyese dhe marrja e pushimeve të rregullta do të ndihmojë të mos jeni të rraskapitur. Përgjegjësitë që po merrni tani do të jenë sfiduese. Ju dëshironi të kryeni detyrat në mënyrën më të mirë, por duke e shtyrë veten shumë fort do t'ju bëjë të ndiheni të lodhur dhe nervoz.

Peshqit

Nuk doni të nxitoni vetëm për të arritur rezultate. As ekipi me të cilin po punoni... Një përpjekje ekipi do të shkojë keq nëse të gjithë nuk inkurajohen të ngadalësojnë dhe të jenë më të saktë.