HOROSKOP

Horoskopi për datën 23 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 23 maj nga Russell Grant

Dashi

Kujdes nga përfshirja në intrigat sekrete në familjen ose komunitetin tuaj. Të flasësh pas shpinës së dikujt do të bëjë më shumë dëm sesa mirë, edhe nëse qëllimet e tua janë të mira. Nëse mendoni se një person ka nevojë për rehabilitim flisni me ta në mënyrë të kujdesshme. Disa lajme do të arrijnë në veshët tuaj, duke ju detyruar të ndryshoni planet. Duke ecur sipas rrjedhës, do ta bëni një situatë stresuese, mjaft të këndshme. Jini të hapur për ta parë jetën nga një këndvështrim tjetër.

Demi

Një nga gjërat më të këndshme për të jetuar në epokën moderne është shumëllojshmëria e saj e pafund, por juve ju mungojnë lojërat që keni bërë kur ishit fëmijë. Edhe pse shijet tuaja nuk mund të jenë të përshtatshme për këto kohë duhet të bëni gjithçka për të qenë të lumtur. Jepini vetes mundësinë që të lexoni libra, të shikoni filma dhe të luani lojëra që duken të modës së vjetër. Lumturia që sjellin këto aktivitete do t'ju bëjë të kaloni një kohë shumë të bukur.

Binjakët

Nëse jeni në kërkim të një pune, përfshirja e një të afërmi në këtë pozicion do të jetë një gabim. Përqendrohuni në zhvillimin e aftësive tuaja dhe gjëja më e mirë për këtë është të bësh praktikën diku. Do të mësoni shumë nga dikush që ka më shumë përvojë se ju dhe së bashku do të filloni një miqësi të përjetshme. Është mirë të flasësh me dikë që ka një këndvështrim të ndryshëm nga ju.

Gaforrja

Shikoni aspektet pozitive tek çdo personi që takoni. Nëse ndjeheni të huaj, mund të jetë e dobishme që të bashkoheni në një organizatë vullnetare. Jo vetëm që do të përfitoni shumë nga takimi me njerëz të rinj që do të takoni në këtë punë të re, por gjithashtu do t'ju bëjë të ndiheni më mirë për vendin tuaj në këtë botë.

Luani

Këto ditë duhet të jeni shumë të kujdesshëm me çdo gjë që bëni, vendosini çantat e blerjeve në bagazhin e makinës tuaj, mos e lini celularin ose laptopin tuaj vend e pa vend dhe përditësoni fjalëkalimet tuaja. Kjo masë paraprake do t'ju shpëtojë nga shumë telashe. Diçka pa interes po harxhon energjinë tuaj. Vetëm duke kaluar kohë cilësore do të rimbushni bateritë tuaja. Fikni celularin tuaj dhe shijoni momentet e qetësisë.

Virgjëresha

Zgjidhini të gjitha situatat me diplomaci dhe durim. Sa më i mirë dhe i durueshëm të jeni ndaj të tjerëve, aq më e lehtë do të jetë tërheqja e mundësive që ju kërkoni. Dikush që admiron sjelljen tuaj do të kërkojë të takohet me ju. Nuk ka rëndësi nëse është i interesuar për ju në mënyrë romantike, shoqërore apo profesionale. Vlerësimi i tij do të jetë i këndshëm dhe i dobishëm. Do t'ju kërkohet të merrni një vendim profesional. Në vend që të përpiqeni të kënaqni dikë tjetër, duhet të kënaqni veten tuaj.

Peshorja

Të punosh shumë do të çojë në stres. Asnjë punë nuk ia vlen që të përjetosh këtë lloj ankthi. Marrja e ditës së pushimit do t'ju ndihmojë të rregulloni fokusin tuaj. Heqja dorë nga gjërat që e bëjnë jetën kuptimplotë është një gabim i madh. Duhet që ta korrigjoni këtë. Filloni të kërkoni destinacione për të udhëtuar në të ardhmen, kjo do t'ju japë shpresë dhe një sens të mirë për jetën.

Akrepi

Duhet të jeni më të sjellshëm me veten. Në vend që të shkoni nga një punë në tjetrën, caktoni kohën për të bërë art, për të qëndruar me  partnerin tuaj ose për të parë programe sportive në TV. Dikush që është mbështetur tek ju për para duhet të përballet me ju. Është koha për t'u thënë atyre që ju nuk do t'i mbuloni më faturat e tyre. Ata do ndryshojnë kur të tregoni besim në aftësinë e tyre për të lulëzuar vetë.

Shigjetari

Të përpiqesh të kontrollosh të afërmit është një gjë e kotë. Sa më shpejt që të ndaloni së kritikuari dhe korrigjuari të tjerët, aq më e mirë do të bëhet lidhja juaj. Kur të dashurit tuaj sillen në mënyrë të çuditshme, largohuni vetë. Bëni diçka të mirë për veten tuaj dhe së shpejti lufta do të pushojë. Një partneritet ka qenë një burim faji. Në vend që të ndëshkoni veten për mosmarrëveshjet, rregulloni sjelljen tuaj dhe shpëtojeni këtë lidhje. Përgjegjësia juaj e vetme është ta bëni veten të lumtur.

Bricjapi

Dhënia e përgjigjeve sarkastike ndaj pyetjeve, është duke bërë më shumë dëm sesa mirë. Nëse keni të bëni me dikë që duhet t’i tregoni disa herë si të kryhet një detyrë, krijoni një manual udhëzues që i ndihmon hap pas hapi ata. Ky gjest do të vlerësohet shumë. Një dhembje e bezdisshme po merr gjithë vëmendjen tuaj. Ndaloni së konsumuari ushqime që irritojnë sistemin tuaj. Së shpejti, gjallëria juaj do të kthehet, duke ju dhënë më shumë energji për aktivitetet që doni.

Ujori

Sa më shumë të shqetësoheni për para, aq më shumë duhet të punoni për t`i pasur ato. Nëse kërkoni pasuri, relaksohuni. Mendoni për kohët ku keni pasur sukses. Partneri juaj po kërkon më shumë vëmendje. Ndaloni së insistuari se jeni shumë të zënë për të plotësuar nevojat e tyre. Rregulloni orarin tuaj dhe kaloni më shumë kohë cilësore së bashku. Kjo gjë do ju bëjë të kuptoni se cilat duhet të jenë përparësitë tuaja.

Peshqit

Kaloni disa momente duke u lidhur me anën tuaj shpirtërore. Pasi ta ktheni vëmendjen tek vetja do të zbuloni rrugën më të mirë për qëllimet tuaja. Injoroni një anëtar të familjes i cili po ju nxit të pranoni një punë jo tërheqëse ose një rol shtesë. Nëse ata janë të zhgënjyer nga ju, kjo është diçka shumë e keqe. Ju duhet të bëni atë që është më e mira për ju, kjo përfshin edhe pushimin.