HOROSKOP

Horoskopi për datën 23 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 23 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Mos bëni asgjë me nxitim. Edhe pse diçka nuk po shkon siç është planifikuar, një kthesë befasuese e fatit mund të zgjidhë disa çështje për ju. Nevoja për të rivlerësuar një situatë është diçka që nuk mund ta shtyni më. Një marrëveshje biznesi ose partneriteti nuk ka shkuar aq mirë sa kishit shpresuar.

Demi

Dikush po kërkon mënyra të reja për të fituar kualifikime të mëtejshme. Pavarësisht nëse është për arsye biznesi apo thjesht për argëtim, një vendim si ky është për t'u lavdëruar shumë. Një çështje arsimi me të cilën duhet të përballeni mund të përfshijë një takim ose intervistë të mbajtur në një mjedis shkolle, kolegji ose universiteti.

Binjakët

Së fundmi keni rënë dakord të merrni një rol të ri në grup. Nga kjo rrjedh se do t'ju duhet të organizoni jetën tuaj rreth angazhimeve të reja dhe sa më shpejt ta bëni këtë, aq më mirë do të jetë. Ju nuk jeni gjithmonë të prirur për të marrë një qëndrim praktik dhe duhet të jeni krenarë për qasjen e ndjeshme që po merrni ndaj jetës në përgjithësi.

Gaforrja

Keni qenë gjithmonë intuitiv dhe mund të ndjeni se diçka e rëndësishme do të ndodhë. Paragjykimet tuaja do të vërtetohen. Edhe pse nuk do ta prisni, do të keni një dozë të dyfishtë fati. Shfrytëzojeni sa më shumë që të mundeni.

Luani

Dikush që ka qenë dikur pranë jush në të kaluarën do t’ju kontaktojë. Ka diçka që ata duan të diskutojnë. Do të jeni kurioz, por nëse jeni në një lidhje, mund t'ju duhet të merrni parasysh pasiguritë e partnerit tuaj. Sidomos nëse do të takoheni me dikë që do të preferonit ta harroni.

Virgjëresha

Do të dëshironi të jeni të informuar për të gjitha çështjet financiare dhe të biznesit që diskutohen në këtë moment. Ju mund të mbani një qasje praktike dhe do t'i organizoni gjërat në mënyrë që të gjithë të paguajnë pjesën e tyre. Jeni të gatshëm t'i lini të tjerët të rregullojnë çështje të rëndësishme, sepse mendoni se do të shfaqen probleme nëse e bëni këtë.

Peshorja

Puna vullnetare ju ndihmon të ndërtoni aftësi që do të jenë të dobishme në karrierën tuaj. A jeni i papunë? Ju mund të jeni të gëzoheni pasi mund të merrni një ofertë pune. Nëse tashmë keni një punë, do të keni ngarkesë. Qëndroni të qetë dhe kjo do t'ju ndihmojë të përparoni.

Akrepi

Një mik vazhdon të përsërisë të njëjtat gabime pavarësisht se çfarë bëni për t'i ndihmuar. Kjo është arsyeja pse ju thjesht nuk dëshironi t`ia dini më kur ata të vijnë tek ju me problemet e tyre të fundit. Mund të dukeni mizor, por dikush duhet të fillojë të qëndrojë mbi këmbët e veta.

Shigjetari

Një marrëdhënie e ngushtë nuk ka ecur ashtu siç pritej. Jini të arsyeshëm kur bëhet fjalë për shqetësimet ndaj parave. Duhet të shmangen investimet impulsive dhe shpenzimet e pakujdesshme. Një mik do t'ju japë disa këshilla të arsyeshme.

Bricjapi

Nuk do të jetë e lehtë t'u shpjegoni ndjenjat njerëzve të tjerë, por rrethanat nuk duken të përputhshme me disponimin ose nevojat tuaja. Gjithçka që dëshironi vërtet është pak privatësi dhe që të gjithë t'ju lënë vetëm, por ata nuk duan ose nuk mund të marrin një sugjerim. Është e vështirë të jesh i shoqërueshëm kur nuk je në humor.

Ujori

Ju mund ta mirëprisni mundësinë për të marrë më shumë përgjegjësi, por mendoni për gjithçka që po e lejoni veten. Nuk është një ide e mirë të tejkaloni autoritetin tuaj personal duke marrë rreziqe të shumta. Ju dëshironi të përmirësoni rrethanat tuaja, por nuk do ta bëni këtë duke vrapuar, kur mund të ecni.

Peshqit

Vendosmëria do të sjellë shpërblime. Çështjet e punës do të ecin mirë. Një çështje shtëpiake që e keni fshehur, tani mund të trajtohet. Pasi të keni marrë pak kohë për të rikuperuar energjinë tuaj mendore dhe emocionale, do të gjeni besimin për ta nxjerrë në pah këtë.