HOROSKOP

Horoskopi për datën 23 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 23 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Duhet bërë një përpjekje e veçantë për t'u përzier me disa njerëz të njohur. Kjo do të përfshijë shtimin e një numri takimesh gjatë drekës. Zgjidhini vendet ku do takoheni, me kujdes.

Demi

Do të mësoni shumë për njerëzit, ngjarjet dhe situatat aktuale duke vëzhguar nga larg. Miqtë janë një shoqëri e mrekullueshme. Ju mund të mos jeni në gjendje të jepni gjithmonë mendimin tuaj, por kjo nuk do të ketë rëndësi. Jeni të lumtur të uleni dhe të dëgjoni.

Binjakët

Mendoni për shëndetin tuaj. Nëse keni vënë re një mungesë të dukshme energjie, duhet të ndaloni t'i bëni njerëzit e tjerë prioritet dhe të filloni të mendoni për nevojat tuaja. Bëni ushtrime të rregullta dhe përgatitni vakte ushqyese për t`i dhënë energji vetes.

Gaforrja

Objektivi i një takimi, udhëtimi ose aplikimi do të jetë eksplorimi i një qëllimi specifik. Nëse gjithçka shkon sipas planit, kjo do të sjellë një përzierje ttë qejfit dhe mësimit. Ju mund të zbuloni informacione që i referohen të kaluarës që do të ndikojë në të ardhmen tuaj.

Luani

Kompleksiteti i një sfide që keni marrë përsipër mund të nënkuptojë se duhet të rekrutoni dikë me aftësi ose njohuri të specializuara. Të tjerët do të presin që ju t'i kryeni këto intervista edhe pse mendoni se koha juaj mund të shpenzohet më mirë diku tjetër.

Virgjëresha

Tregoni aftësitë tuaja dhe do të rriteni në detyrë. Një takim me një klient të shquar do t'ju japë mundësi të reja. Ju keni një ide të shkëlqyer për një biznes dhe mund të dëshironi ta konsideroni me kujdes nëse do ta ndërtoni vetë apo do të bashkoheni me një mik të talentuar.

Peshorja

Nëse ju jepet një zgjedhje midis punës me një partner ose vetëm, do të zgjidhni gjithmonë të parën. Në të njëjtën kohë, nëse ju lihet të bëni të gjitha punët ndërsa partneri është duke u argëtuar, nuk duhet të jetë kështu. Me këtë rast të paktën do të përfitonit më shumë nga të punuarit vetëm.

Akrepi

Ka shumë kuptim t'u delegoni punë njerëzve që kanë talent në fusha specifike. Sado e bezdisshme që mund të jetë që një projekt që ju pëlqeni të ketë hasur në disa probleme, kjo nuk ka gjasa t'ju prishë shumë punë.

Shigjetari

Planet do të shtyhen për shkak të rrethanave apo kërkesave të papritura. Mund të jetë e nevojshme të pranoni se nuk do të jeni në gjendje të filloni një sipërmarrje të re siç ishte planifikuar. Sjellja agresive dhe vendimet impulsive pothuajse me siguri do të përfundojnë në katastrofë.

Bricjapi

Përgjigjet evazive të një kolegu të vjetër ndaj pyetjeve që mendoni se janë të rëndësishme, kanë filluar t'ju bëjnë nervoz. Nëse ata premtojnë se do t'ju japin më shumë detaje së shpejti, pranoni se ata janë duke pritur derisa të vijë koha e duhur përpara se të zbulojnë informacione të ndjeshme.

Ujori

Duhet të dini nga shefi juaj për të ardhmen e karrierës tuaj edhe pse jeni nervoz për atë që mund t'ju thuhet. Bëni pyetje specifike dhe do të merrni përgjigje të vërteta, edhe pse këto mund të mos jenë ato që dëshironi të dëgjoni.

Peshqit

Keni pasur vështirësi për t'i bërë të tjerët t'ju marrin seriozisht. Çfarëdo që të bëni apo të thoni, një koleg më i vjetër do të duket se do t'ju gjejë gabime. Kërkoni ndihmë nga një mik për të promovuar një ide të guximshme. Sapo të vihet në lëvizje një projekt, kundërshtarët do të zhduken.