HOROSKOP

Horoskopi për datën 23 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 23 prill nga Russell Grant

Dashi

Miqtë dhe kolegët ju kërkojnë ndihmë sepse jeni personi më i mirë për t’u mbështetur. Ajo që ata nuk e kuptojnë është se sa sakrifica bëni ju për t'iu bërë atyre favore. Duhet të ekzistojë një ekuilibër i dhënies dhe marrjes dhe kur kjo të arrihet, nuk do ta keni mendjen vetëm të ndihmoni të tjerët.

Demi

Këshillat e dikujt që është më me përvojë do t'ju ndihmojnë dhe nuk do të pengojnë përparimin tuaj. Qoftë në një mjedis pune apo arsimor, ia vlen të dëgjosh se çfarë thonë njerëzit e tjerë. A po i merrni kritikat konstruktive shumë personale? Kjo mund t'ju bëjë të largoni njerëzit që përpiqen t'ju ndihmojnë.

Binjakët

Ju nuk doni të diskutoni mbi ndjenjat tuaja me një koleg, mik të ri ose partner. Kjo nuk do të thotë që ju po fshihni diçka prej tyre. As nuk do të thotë se nuk jeni të sinqertë me ta. Ju nuk ndiheni të gatshëm të zbuloni gjithçka që është në zemrën tuaj.

Gaforrja

Shumë njerëz po mbështeten tek ju. Ju nuk mund t'i zhgënjeni duke përdorur një ofertë ose mundësi impulsive. Sado emocionuese të jetë kjo, ju jeni të vetëdijshëm për detyrimet tuaja. Ju bezdiseni nga pandjeshmëria e njerëzve përreth.

Luani

Një koleg që e keni ndihmuar shumë më parë nuk është aq bashkëpunues, ose aq i dobishëm sa duhet. Ju do të donit të kishit përkrahjen e tyre. Mungesa e interesit të tij do t'ju bëjë të vini në dyshim qasjen tuaj në këtë marrëdhënie. Bëni kujdes kur jeni me një të afërm që mund të jetë shumë i ndjeshëm. Ju nuk do të dëshironi ta mërzitni atë.

Virgjëresha

Ju keni qenë duke planifikuar me kujdes jetën tuaj, që të mund t'i jepni vetes pak kohë të nevojshme për pushime. Njerëzit e tjerë nuk kanë qenë kaq të organizuar. Ju prisnit të ishit në gjendje të relaksoheshit, por mund të përballeni me detyra shtesë në lidhje me punën tuaj ose jetën familjare, të cilat do të jenë të bezdisshme.

Peshorja

I keni kushtuar shumë kohë gjatë muajve të fundit një interesi të veçantë. Kjo përpjekje ka filluar të tregojë rezultate. Jini të lumtur me hapat e vegjël që po bëni drejt një qëllimi të dashur. Ju nuk shqetësoheni për kohën që ju duhet për ta arritur këtë qëllim. Ajo që është e rëndësishme është që ju po bëni përparim.

Akrepi

Ju po shpenzoni kaq shumë kohë në një projekt, ose detyrë specifike, saqë nuk e kuptoni që gjithçka mund të përfundojë shumë lehtë. Jeni afër finalizimit. Nëse ndiheni të hutuar pse diçka po zgjat shumë ose pse po shkon keq, ndaloni dhe shikoni. Ju do të merrni një pamje më të mirë të të gjithë fotos.

Shigjetari

Para se të bëni ndonjë ndryshim në stilin e jetës tuaj siç jeni gati të bëni, duhet të vlerësoni nëse po i bëni këto ndryshime për arsyet e duhura. Shikoni përreth për mundësi të reja, por mos u ngutni për asgjë të re. Prisni pak për të qenë të sigurt që do të vazhdoni të ndiheni në të njëjtën mënyrë përpara se të angazhoheni për ndonjë gjë me natyrë afatgjatë.

Bricjapi

Atmosfera në shtëpi nuk është ajo që duhet të jetë dhe e gjitha kjo për shkak të pritshmërive të mëdha të dikujt. Një marrëdhënie dashurie ka hasur në probleme teksa partneri juaj po kërkon shumë nga ju. Jeta e vërtetë nuk është një përrallë.

Ujori

Ju nuk mund të anashkaloni ndjenjat e forta. Bashkoni forcat me të tjerët që ndihen njësoj dhe veproni sipas tyre. Inkurajoni idetë e reja të grupit. Një ide do të çojë në një tjetër dhe një projekt i ri do të nisë me lehtësi të habitshme. Mos u habitni nëse ju kërkohet të drejtoni një fushatë.

Peshqit

Një sipërmarrje biznesi me një partner të talentuar do të jetë e suksesshme. Duke i dhënë njëri-tjetrit mbështetje dhe inkurajim, ju do të jeni në gjendje të qëndroni të përqendruar në përparësitë tuaja. Një grup mbështetës do të jetë një ndihmë e madhe nëse vuani nga një sëmundje ose varësi që kërkon trajtim profesional.