HOROSKOP

Horoskopi për datën 23 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 23 prill nga Russell Grant

Dashi

Ata që janë në krye të një projekti pune ose një pjesëtar i moshuar i familjes do të refuzojë të marrë në konsideratë mendimet e dikujt tjetër përveçse të vetat. Gjithmonë keni preferuar të mendoni për veten tuaj. Duke qenë se po dekurajoheni, do të tregoni anën tuaj rebele. Kjo është pikërisht ajo që u duhet disa njerëzve për t'i bërë ata të mendojnë jashtë kutisë.

Demi

Duhet të zhvilloni strategji për t`i mbajtur negociatat harmonike. Krenaria po pengon miqësitë dhe marrëdhëniet e tjera. Jeni trishtuar për një çështje që po shkakton disa grindje. Njerëzit kanë pikëpamjet dhe idetë e tyre dhe askush nuk duket i gatshëm të bëjë kompromis.

Binjakët

Pas disa bisedave të thella dhe kuptimplota do t'ju duhet kohë për të menduar dhe medituar për jetën teksa mësoni nga keni qenë dhe ku po shkoni. Marrëdhëniet po përmirësohen. Ju po filloni të kuptoni pse disa situata të së kaluarës përfunduan në atë mënyrë. Disa gjëra tani i kuptoni më mirë.

Gaforrja

Një mik që e njihni prej kohësh do të mbledhë gjërat e së shkuarës që keni lënë pas. Ju nuk doni të flisni për të. Largohuni nëse bisedat ju shqetësojnë. Disa njerëz nuk mendojnë para se të flasin. Të paktën do të peshoni pasojat e mundshme përpara se të shprehni mendimet me fjalë.

Luani

Dikush i afërt ka diçka për të festuar. Jeni të lumtur për të, por keni nevojë edhe për objektivat tuaja. Është mirë të shohësh të tjerët të arrijnë lart, por keni nevojë edhe për triumfet tuaja të vogla. Jeni beqar dhe po kërkoni dashurinë? Vazhdoni të kërkoni. Keni shumë gjasa ta gjeni dikë teksa gjuetia vazhdon.

Virgjëresha

Në çështjet mjekësore dhe ato të parave nuk do të lejoni që një paragjykim personal të ndikojë në gjykimin tuaj ose në vendimet që po merrni. Synimi është të jeni të drejtë dhe pragmatikë kur keni të bëni me ndonjë gjë të rëndësishme. Asgjë nuk do të jetë e lehtë kur përparimi pengohet nga zhgënjimet dhe pengesat.

Peshorja

Dikush është gati t'ju mashtrojë ose t'ju tradhtojë. Po përpiqet të shfrytëzojë natyrën tuaj të mirë dhe ju do arrini ta kuptoni. Miqësia e tepërt e një fqinji apo kolegu të ri ka motive të fshehura dhe këtë do ta ndjeni menjëherë. Ata nuk e dinë që ju nuk mund të manipuloheni kaq lehtë.

Akrepi

Respektimi i rregullave të rrepta vetëm sa do t'ju rëndojë dhe mërzitë. Dikush po i respekton me përpikmëri, por juve nuk mundeni. Kjo do t`ju sjellë disa telashe që do të dini t`i tejkaloni me mençuri.

Shigjetari

Po filloni të shqetësoheni dhe kjo ju bën të padurueshëm dhe nervoz. Nuk mund të jesh kurrë i lumtur me idenë për të qëndruar në të njëjtën situatë për një kohë të pacaktuar. Nuk është ende koha për ndryshim, por ju ndjeni se ndryshimi do të ndodhë dhe do ta gjeni veten duke menduar për disa opsione.

Bricjapi

Gjithçka ka filluar të ketë më shumë kuptim për ju tani që po përshtateni me një botëkuptim të ri për veten, besimet tuaja, jetën dhe marrëdhënien tuaj. E kupton rëndësinë e të qenit vetvetja kudo që të shkosh. Nuk do të lejoni më askënd apo asgjë që të shtypë të vërtetën tuaj.

Ujori

Keni dhënë kohën dhe energjinë tuaj për të ndihmuar njerëzit e tjerë që duket se nuk mësojnë nga gabimet e tyre. Mund të jetë koha për t'i lënë ata t`i zgjidhin vetë problemet e tyre. Diçka ju mungon dhe kjo është një shenjë që ju duhet diçka për t'ju motivuar, frymëzuar dhe entuziazmuar. Bërja e planeve për të ardhmen mund të parandalojë ditët e tjera me shi.

Peshqit

Sa më të organizuar dhe efikas të jeni me kohën tuaj, aq më shpejt do të arrini rezultate. Kërkohet ndihma juaj për të sistemuar disa punë rutinë. Pasi të përfundojë kjo detyrë, mund të vendosni ta trajtoni veten me një masazh ose trajtim në spa. Trupi juaj ka nevojë për një përkëdhelje. Keni nevojë për më shumë relaksim.