HOROSKOP

Horoskopi për datën 23 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 23 qershor nga Russell Grant

Dashi

Do t'ju duhet t'i kushtoni më shumë kohë dhe përpjekje se sa ishte planifikuar fillimisht, nëse do të keni sukses në arritjen e një sfide të guximshme. Ju jeni shumë konkurrues. Tani keni ndërmend të fitoni.

Demi

Për t'i dhënë kohën tuaj një projekti të ri komunitar, do t'ju duhet të hiqni dorë nga angazhimet e tjera. Kjo është zgjedhja juaj. Pasi të keni marrë një vendim të rëndësishëm, do të jeni më në gjendje të flisni hapur për të dhe do të ketë një ndjenjë të jashtëzakonshme lehtësimi.

Binjakët

Keni përfunduar duke shpenzuar të gjithë kohën tuaj në një marrëdhënie ose marrëveshje që nuk funksionon për ju. Pavarësisht se çfarë mund të mendojnë të tjerët, ju jeni të vetëdijshëm se është koha për t'u dhënë atyre lamtumirën. Është koha të përqendroheni në pjesë të tjera të jetës suaj.

Gaforrja

Propozimet tuaja se si të zhvilloni një sipërmarrje pune apo komuniteti do të priten mirë. Megjithatë, dikush që do t'ju kërkojë të shtjelloni mendimet tuaja. Ata do të kenë pyetje dhe sugjerime të tjera që mund t'ju pëlqejnë ose jo. Jini të vendosur në përgjigjen tuaj.

Luani

Romanca është emocionuese dhe argëtuese. Partneri juaj e di se si t'ju bëjë të ndiheni të veçantë. Jeni beqar? Diçka që ndodh gjatë një udhëtimi do t'ju bëjë të rishikoni planet tuaja të ardhshme. Jeni gati të takoni dikë të veçantë dhe tërheqja që ndjeni për njëri-tjetrin do të jetë e qëndrueshme.

Virgjëresha

Një detyrë e veçantë do të thotë që ju mund të përdorni aftësitë tuaja krijuese. Shpërblimet për përpjekjet e palodhura të së kaluarës kanë filluar të vijnë më në fund. Javët e fundit ju keni shkuar përtej thirrjes së detyrës për të kënaqur shefin tuaj. Do të ndiheni mirë të merrni meritat për përpjekjen tuaj.

Peshorja

Do t'ju lodhte nëse do t'i dorëzoheshit kërkesave të të tjerëve pa menduar për veten tuaj. Një familjar ose i afërm duket se mendon se ka të drejtë të presë që ju të hiqni dorë nga gjithçka për ta. Do të habiten kur ju të refuzoni të bëni atë që ata duan.

Akrepi

Keni menduar shumë. Nëse mund të riorganizoni aspekte të jetës suaj në një mënyrë të dobishme, do ta bëni këtë tani. Ju gjithashtu do të ndiheni gati për të shtyrë pengesat e kaluara që mund të kenë ndryshuar përparimin tuaj në të ardhmen. Një qëndrim pozitiv ju mundëson të përballeni me çdo gjë që ju del përpara.

Shigjetari

Njerëzit mirëpresin kontributin tuaj në një përpjekje në grup. Por a ka filluar kjo t'ju marrë më shumë kohë? Sa më shumë që ju pëlqen të jeni pjesë e një ekipi, nuk dëshironi të humbisni vlerën tuaj të vërtetë dhe po ndjeni tani që disa njerëz kanë filluar të përfitojnë nga ju.

Bricjapi

Nevoja juaj për të vazhduar do të shkojë kundër humorit më të qetë të një shoku. Nuk ka rëndësi nëse do të keni një partner ngurrues që është pas jush, sepse ajo që është e rëndësishme është që të gjeni një kanal të vlefshëm për energjinë tuaj.

Ujori

Po dëgjoni shumë fjalët e të tjerëve. Mendimi i tepërt për një situatë po ju bën të imagjinoni probleme që nuk ekzistojnë. Bisedoni me një mik që arrin të shohë gjithmonë një perspektivë praktike dhe të dëgjojë sugjerimet e arsyeshme.

Peshqit

Mund të prisni një rritje të financave. Kjo do t'ju japë mundësinë e përsosur për të trajtuar veten me një pushim të merituar. Do të ndiheni mirë të keni diçka për të pritur kur kushtet kaotike ju kanë dhënë pak mundësi për t'u çlodhur, kohët e fundit.