HOROSKOP

Horoskopi për datën 23 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 23 shtator nga Russell Grant

Dashi

Një përpjekje në grup e një natyre afatgjatë do të nisë. Familja dhe miqtë e ngushtë janë mbështetje në këto plane. Mund të jetë për të fituar para, mund të jetë thjesht për kënaqësi, por ajo që është më e rëndësishme për ju është kënaqësia që të gjithë do të merrni nga kjo. Ju keni një rol të rëndësishëm për të luajtur.

Demi

Mos lejoni që zemra të sundojë kokën tuaj. Mbajini emocionet nën kontroll. Një situatë nuk do të jetë e lehtë kur ka të bëjë me ndjenjat. Ju do të kuptoni se dikush ka ndryshuar mendim për disa marrëveshje.

Binjakët

Një mik që normalisht i fsheh ndjenjat e tij dhe që rrallë zbulon atë që po mendon, ka nevojë për një shpatull për të qarë. Jini pranë tyre kur ndjeni se ata kanë nevojë për ju. Nevojiten ndryshime për të arritur një objektiv dhe njerëzit në jetën tuaj që kanë rëndësi do të ofrojnë mbështetjen e tyre.

Gaforrja

Do të bini dakord për disa plane me miqtë dhe do të jeni ju organizatori. Energjia dhe entuziazmi për projekte të reja do t'i frymëzojë të tjerët të hyjnë në veprim. Megjithatë, meqë të gjithë ju kërkojnë udhëzime, nuk e kishit pritur që të filloni diçka të re do të kërkonte kaq shumë përpjekje nga ju.

Luani

Ju duket mjaft zbavitëse që dikush ankohet se nuk mund t'ju kapë sa herë që ka nevojë për ju. Njerëzit që kanë pasur nevojë për ju kohët e fundit, janë ata që do të shmangni. Ndonjëherë ju duhet të jeni pak të ashpër në mënyrë që të gjithë të fillojnë të marrin vendimet e tyre dhe të bëjnë gjëra për veten e tyre.

Virgjëresha

Sa më shumë të jepni, aq më shumë do të marrin të tjerët nga ju. Ju jeni duke bërë shumë pa menduar për këtë, sepse fokusi juaj është të kryeni punë. Disa njerëz nuk po e bëjnë punën e tyre, por ata duhet të detyrohen që të bëjnë atë që ju takon.

Peshorja

Ecni me kujdes dhe merrni parasysh të mirat dhe të këqijat e marrjes së një detyre të re. Kjo do të thotë të lini diçka ose dikë pas dhe nuk do të jetë një vendim i lehtë. Nëse e gjeni veten duke menduar, kjo nuk do të jetë diçka që nuk do ju trishtojë.

Akrepi

Duhet të relaksoheni, por vazhdoni t'i thoni vetes se keni shumë për të bërë. Megjithatë, ideja për të lënë disa punë për një ditë tjetër do të jetë e mirë. Vazhdimi do të shkaktojë tension dhe sëmundje të lidhura me stresin. Kjo mund të shmanget duke marrë disa ditë pushimi.

Shigjetari

Ju e dini se dikush nuk do ta miratojë, por po mendoni të blini diçka të madhe dhe të shtrenjtë. Thjesht dëshironi të ndjeni se po bëni më shumë sesa thjesht të paguani faturat me paratë tuaja të fituara me vështirësi. Megjithatë, dëgjoni se çfarë thonë të tjerët, ose mund të përfundoni duke i humbur paratë tuaja.

Bricjapi

Është koha që dikush të ketë më shumë besim tek vetja dhe të jetë më pak i varur nga ju. Mos u ndjeni fajtor se nuk e keni për detyrë ta bëni gjithçka ju. Një debat me një mik mund të zgjidhet. Zgjasni duart për ta vendosur këtë marrëdhënie në një rrugë më të mirë.

Ujori

Një punë që e keni marrë si të përkohshme nuk tregon asnjë shenjë përfundimi. Është më e leverdishme që të tjerët ta vazhdojnë këtë situatë. Nëse këto përgjegjësi shtesë kanë filluar t'ju rëndojnë është më mirë të hiqni dorë.

Peshqit

Bëni një listë prioritetesh dhe studiojini këto pika një nga një. Mos prisni të përfundoni gjithçka që duhet të bëni deri në këtë mbrëmje. Kërkoni ndihmë nëse duket sikur dikush po kërkon diçka për të bërë. Një mik praktik do të japë disa këshilla të mira se si të përballoni gjithçka që duhet të bëni.