HOROSKOP

Horoskopi për datën 23 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 23 shtator nga Russell Grant

Dashi

Nëse jeni të vetëdijshëm se shëndeti juaj mund të jetë më i mirë, kjo do të ishte një kohë e mirë për të ndryshuar dietën tuaj. Të hani më shëndetshëm do të jetë një fillim i mirë. Ju gjithashtu mund të përfitoni nga një sport i ri ose aktivitet në natyrë. Kjo nuk duhet të jetë shumë e mundimshme, por ushtrimi do t'ju bëjë mirë.

Demi

Ju nuk jeni nga ata që i ekzagjeroni situatat, por dikush tjetër që njihni e ka zakon të bëjë drama nga situata të thjeshta. Do t'ju befasojë kur të dëgjoni dikë tjetër të përshkruajë të njëjtën ngjarje në mënyrë po aq dramatike.

Binjakët

Mund të kaloni më shumë kohë me partnerin dhe familjarët për shkak se duhet të merreni me punë që kanë nevojë për më shumë se një person. Edhe nëse këto janë shtyrë për ca kohë, ju do ta shijoni dhe do ta vlerësoni këtë shans për të qenë në shoqërinë e njëri-tjetrit.

Gaforrja

Një mik i vjetër është në mendjen tuaj. Dikush po ju bën thirrje që të ktheheni në kontakt me ta. Ju mendoni se ata do t'ju kishin kontaktuar tani nëse do të donin t'ju shihnin. Ajo që nuk keni marrë parasysh është se ata mund të mendojnë të njëjtën gjë për ju.

Luani

Nëse përpiqeni të fshini diçka që ka të bëjë me paratë e kursyera, situata vetëm sa do të përkeqësohet. Faturat duhet të paguhen dhe këtë nuk mund ta injoroni më. Jini të vendosur me këdo që po justifikohet pse nuk mund të paguajë një kredi.

Virgjëresha

Jeni përpjekur të mendoni për një mënyrë për të reduktuar angazhimet tuaja. Ky mund të jetë shansi juaj për të hequr disa nga barrat që njerëzit e tjerë kanë hedhur mbi supet tuaja. Ka ardhur koha që njerëzit e tjerë të fillojnë të kujdesen për përgjegjësitë e tyre.

Peshorja

Kudo që të shkoni duket se ka një faktor pengues. Shmangni miqtë negativë, ankesat e të cilëve vetëm sa do ta përkeqësojnë situatën. Nëse jeni duke udhëtuar dhe duke përdorur një navigator, mos ndiqni verbërisht udhëzimet që instinktivisht mendoni se mund të jenë të gabuara. Diskutimet këtë mbrëmje kanë më shumë gjasa të jenë on-line sesa ballë për ballë.

Akrepi

Marrja e punëve shtesë në vendin e punës do të ndihmojë që gjërat të ecin pa probleme. Megjithatë, nëse po bëni sakrifica personale për të kënaqur shefin tuaj, duhet të jeni të sigurt që ai nuk do të fillojë të përfitojë nga mirësia juaj. Ju duhet të shpërbleheni siç duhet për përpjekjen tuaj.

Shigjetari

Ka shumë mundësi të tjera për karrierën nga të cilat mund të zgjidhni. Ju mund të mos keni planifikuar të bëni ndonjë ndryshim në këtë fushë, por zgjedhjet do t'ju ofrohen. Nëse shkoni me një mundësi emocionuese, kjo mund të nënkuptojë se duhet të lini dikë ose diçka pas jush.

Bricjapi

Dikush në familje do të presë që ju të paguani pjesën e tij të faturave. Nuk dëshironi që financat e përbashkëta të ngacmohen dhe për këtë arsye do t'i përballoni këto shpenzime. Megjithatë, kjo nuk është një situatë që nuk mund ta lejoni të vazhdojë.

Ujori

Keni nevojë për shumëllojshmëri dhe keni nevojë për diçka për t`u marrë nëse doni të ndjeni se po e përdorni më mirë kohën tuaj. Një mbledhje fondesh do të sjellë rezultate për të cilat të gjithë do të jeni krenarë. Një dëshirë për ndryshim ose diçka të re mund të qetësohet duke organizuar një udhëtim ose pushime.

Peshqit

Do filloni një miqësi apo partneritet të ri. Ju mund të mendoni se keni takuar dikë që ju kupton vërtet. Jepini kohë kësaj marrëdhënieje pasi duhet të punoni ende për të njohur njëri-tjetrin. Marrëveshjet e përbashkëta që po diskutohen tani do të përputhen me shpresat tuaja se një situatë e vështirë do të trajtohet me sukses.