HOROSKOP

Horoskopi për datën 23 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 23 tetor nga Russell Grant
Dashi

Pikëpamjet tuaja bien ndesh keq me ato të një kolegu, fqinji apo miku të ri. Një debat do t'ju bëjë të ndiheni të shqetësuar dhe të pasigurt. Ndonjëherë mënyra e vetme për t'u marrë vesh me disa njerëz është të pranoni me mirësjellje kushtet e tyre dhe të shpresoni se ata do të bëjnë të njëjtën gjë me tuajat.

Demi

Njerëzit do të vërejnë se sa efikas jeni. Vendosmëria juaj do të reflektohet si në qëndrimin tuaj të përgjithshëm ashtu edhe në punën tuaj. Ju mund të vizualizoni rezultatet përfundimtare dhe kjo është një nga arsyet pse po bëni çmos për t'u marrë vesh me të tjerët.

Binjakët

Jini të kujdesshëm kur një koleg që mezi e njihni duket se po përpiqet t'ju ndihmojë. Ata do të kenë një motiv të fshehtë për ta bërë këtë. Nga ana tjetër, një i afërm do t'ju mbështesë me gjithë zemër.

Gaforrja

Diçka që po ndodh ju shqetëson. Nuk po ju pëlqen ajo që dikush po bën dhe kjo do t'ju ndikojë në një mënyrë të pakëndshme. Një mik apo i afërm nuk dëshiron të marrë parasysh ndjenjat tuaja.

Luani

Keni pritur që dikush tjetër të veprojë ose të vendosë. Nëse mendoni se do ta bëjnë këtë sot, harrojeni. Duket se jeni i vetmi që jeni i gatshëm të merrni iniciativën, kështu që merrni frymë thellë dhe jini gati të flisni vetë.

Virgjëresha

Një kohë e ngarkuar ju pret, veçanërisht nëse jeni duke hapur terren të ri në karrierë. Nëse jeni duke kërkuar për një punë të re, jini të gatshëm të konsideroni vendet e lira për të cilat normalisht nuk do të shkonit. Zgjeroni kërkimin tuaj dhe shumë shpejt do të gjeni diçka që do t’ju pëlqejë.

Peshorja

Mundohuni të mos lejoni që emocionet tuaja t'ju rrëmbejnë. Kontrolloni ato ndjenja ankthi dhe nga pikëpamja mendore dhe fizike, duhet të filloni të bëni përparim të mirë. Merrni vendime bazuar në logjikë. Një planifikim është i nevojshëm për t'ju penguar të veproni sipas impulsit.

Akrepi

Jini të qëllimshëm, të fokusuar dhe të vendosur për të shfrytëzuar çdo mundësi dhe ofertë që ju del. Disa do të bien në prehrin tuaj dhe do të jeni të sigurt se do të përfitoni nga fati juaj i mirë.

Shigjetari

Dikush ka nevojë për ndihmë. Ju ndodh që të keni aftësitë dhe përvojën e nevojshme për t'i ardhur në ndihmë. Një i afërm po ndjen se po i bëni ata më pak prioritet se njerëzit e tjerë në jetën tuaj. Kjo nuk është e vërtetë, por shpjegimet tuaja do të bien në vesh të shurdhër.

Bricjapi

Edhe pse mund të mos jetë asgjë për t'u shqetësuar, nëse ndiheni keq, duhet t’i merrni gjërat me qetësi. Kohët e fundit keni menduar më shumë për shëndetin e një të afërmi se sa për mirëqenien tuaj.

Ujori

Mund të ndiheni shumë energjikë. Megjithatë, emocionet janë lart e poshtë si një slitë. Për shkak të kësaj, ju mund të bëni diçka me impuls që më vonë do të pendoheni. Kujdesi është i nevojshëm nëse nuk do ta lejoni veten për ndonjë gjë që mund të shkaktojë probleme në të ardhmen.

Peshqit

Është gjithmonë e vështirë të pranosh të vërtetën kur kjo nuk është ajo që ke dashur të ndodhë apo të dëgjosh. Kjo është ajo me të cilën po përballeni sot. Ju dhe një mik i ngushtë jeni ndarë. Nuk po shijoni shoqërinë e tyre dhe nuk keni asgjë për t'i dhënë kësaj marrëdhënieje.