HOROSKOP

Horoskopi për datën 24 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 24 janar nga Russell Grant

Dashi

Debatet e vogla në shtëpi apo në punë vazhdojnë. Ndiqni një këshillë ose një parandjenjë dhe interesat tuaja të biznesit do të rriten. Shikoni konkurrencën përpara se të merrni vendime të mëdha. Luajini letrat mirë përballë rivalëve tuaj.

Demi

Një mik duket se ka pak kujdes për shumën që shpenzon për kohën e lirë dhe kënaqësinë. Ju mund të duhet të refuzoni një ofertë për t'u argëtuar kur idetë e tyre ka të ngjarë të kushtojnë një pasuri të tërë. Nëse nuk mund ta përballoni, jini të sinqertë dhe shpjegoni.

Binjakët

Planifikoni përpara nëse jeni duke menduar të nisni një udhëtim, ose një projekt ambicioz. Mendoni se ku do të dëshironit më shumë të shkoni dhe çfarë dëshironi të shihni. Një ndryshim i peizazhit do t'ju lartësojë dhe frymëzojë. Pasi të vendosni se çfarë doni të bëni, do të jeni të emocionuar të hapni krahët dhe të fluturoni.

Gaforrja

Ndjeni se dikush është i shqetësuar për të ardhmen e një sipërmarrjeje në grup. Kur ata të tërhiqen nga marrëveshjet e përbashkëta, nuk do të habiteni. Të kesh plane është gjithmonë një plus për ty.

Luani

Kontradikta me një mik në publik do t'ju bëjë më shumë dëm sesa dobi. Nëse dikush bën një koment për ju ose poston një foto të turpshme në një rrjet social, kërkojini atij me mirësjellje, në mënyrë private, ta heqë atë. Refuzoni të tërhiqeni në një debat. Ju nuk dëshironi që reputacioni juaj të njolloset nga sjellja e keqe e një personi tjetër.

Virgjëresha

Karriera dhe interesat e jashtme duken premtuese duke ju siguruar që të përqendroheni në atë që po bëni dhe të shmangni shpërqendrimet. Pasi të përfundojë një projekt i rëndësishëm, të gjithë mund ta shpërbleni veten me një vakt të shijshëm.

Peshorja

Puna në prapaskenë e pengon rivalin të shohë përparimin që po bëni. Ata po bëjnë gjithçka në fuqinë e tyre për t'ju penguar të keni sukses. Nuk po ia dalin, sepse kjo atmosferë konkurruese ju mban të motivuar dhe të fokusuar.

Akrepi

Ju mund të ndiheni të shqetësuar kur rrethanat ju detyrojnë të punoni me një ritëm më të ngadaltë nga sa preferoni. Në vend që të lejoni që kjo t'ju mërzitë, pse të mos e përdorni këtë si një shans për t'u çlodhur, për të hequr stresin dhe për t'i marrë gjërat më lehtë.

Shigjetari

Jeta familjare do të jetë argëtuese dhe do t'ju sjellë shumë kënaqësi. Ju vetëm duhet të mbani një sy tek një i ri që është i shqetësuar.

Bricjapi

Nuk e keni planifikuar të vendosni aftësitë që zakonisht i mbanit për vete, për t'i përdorur në një grup, ose projekt për mbledhjen e fondeve. Megjithatë, kjo është një mundësi e shkëlqyer për të shfaqur talentet tuaja. Njerëzit që duan të mësojnë do të jenë mirënjohës për ekspertizën tuaj.

Ujori

Përparimi është zhgënjyes, i ngadalshëm, por ju po shihni rezultate dhe përfundimisht këto do të jenë domethënëse. Po ndodh aq shumë sa është e vështirë të dish se ku je ndonjëherë. Kjo fazë do të kalojë së shpejti. Merrni kohën tuaj dhe do ta arrini siç duhet.

Peshqit

Nuk mund ta fusni më kokën në rërë. Çështjet financiare dhe të tjera praktike duhet të diskutohen dhe trajtohen. Dikush i afërt do të ketë disa ide dhe sugjerime të arsyeshme se si të kurseni në të ardhmen.