HOROSKOP

Horoskopi për datën 24 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 24 korrik nga Russell Grant

Dashi

Një ofertë do të jetë emocionuese dhe e papritur, por ka më shumë për t'u marrë parasysh sesa fakti i thjeshtë se kjo është diçka që gjithmonë keni dashur të bëni. Ajo që dukej si një ëndërr e realizuar mund të mos jetë e mundur kur kufizimet që nuk i kishit marrë parasysh mund t'ju pengojnë ta shfrytëzoni këtë mundësi.

Demi

Të shpenzosh pak kohë për t`u kujdesur për të nxjerr në pah anën e mirë të njerëzve të tjerë duhet të jetë garancia juaj se projektet në grup do të shkojnë mirë në të ardhmen. Nuk do të jetë e lehtë të ngadalësoni shpejtësinë kur thjesht dëshironi të ecni, në mënyrën tuaj, por nëse dikush ka nevojë për ndihmë, mund t'ju duhet të hiqni dorë nga ajo që po bëni.

Binjakët

Do të përziheni me disa persona dhe në veçanti një prej tyre do t'ju tërheqë vëmendjen. Për disa arsye, ju mendoni se është e rëndësishme të flisni me ta dhe kur ta bëni këtë, mund të zbuloni se ata janë në gjendje t'i japin zgjidhje një problemi që ju ka shkaktuar disa netë pa gjumë.

Gaforrja

Perspektivat afatgjata po duken shumë më të ndritshme edhe pse e dini se do t'ju duhet të mbani një qasje realiste ndaj financave. Një çështje pune që ju ka shkaktuar disa net pa gjumë, tani do të zgjidhet në mënyrë të kënaqshme. Paqja dhe qetësia do të mbizotërojnë në shtëpinë tuaj.

Luani

Një aktivitet sportiv mund të mos shkojë ashtu siç është parashikuar, por ajo që ka rëndësi është kënaqësia e udhëtimit. Arritja në finale do të jetë një arritje e madhe. Cilido qoftë rezultati, ka qenë një ecuri e shkëlqyer dhe të gjithë ata që marrin pjesë do të kenë bërë gjithçka që munden për të fituar.

Virgjëresha

Nuk duhet të ndiheni fajtorë që vendosni dëshirat tuaja në radhë të parë. Ju keni shpresuar të filloni një hobi ose interes të ri për disa kohë, por gjëra të tjera ju penguan. Sot do të mbyllni derën dhe do të mbyllni botën jashtë nëse është e nevojshme, por keni ndërmend të bëni atë që dëshironi të bëni për një ndryshim.

Peshorja

Edhe pse normalisht do të bënit gjithçka për hir të paqes, ka disa që kanë filluar të përfitojnë nga kjo anë e natyrës suaj. Ajo që ata mund të mos e kuptojnë është se ju mund të jeni kokëfortë kur dëshironi të jeni dhe “enough is enough” për ju.

Akrepi

Një mik nuk e ka të lehtë. Ata kanë qenë duke luftuar për një kohë të gjatë dhe do të jenë mirënjohës që ju të mbështeteni tek ta tani. Jeni të lumtur që jeni aty për ta, veçanërisht kur kjo ndihmon për të kompensuar një kohë në të kaluarën kur nuk keni qenë në gjendje të ndihmoni për shkak të rrethanave të vështira në atë kohë.

Shigjetari

Më në fund keni filluar të shihni arritje. Keni filluar të kuptoni se duhet të jeni më praktik dhe më të organizuar. Në këtë mënyrë, ju keni më shumë gjasa për të marrë rezultate më të shpejta. Së shpejti do të mblidhet një juri për të vendosur mbi fatin e një projekti në të cilin jeni përfshirë.

Bricjapi

Mungesa në vendin e punës për shkak të sëmundjes ose pushimeve po shkakton një ngërç. Disa punë nuk mund të lihen pas dore dhe duket se keni qenë ju që jeni zgjedhur për të mbajtur ngarkesën. Ju mund të bëni edhe pa këtë, por duket se nuk keni zgjidhje tjetër veçse të bëni atë që pritet nga ju.

Ujori

Një situatë që mund të jetë e kushtueshme për t'u zgjidhur do të shfaqet krejt papritur. Edhe pse nuk do të jeni të lumtur për këtë, do të pranoni nevojën për të gjetur para për ta lënë pas këtë problem. Një i afërm i moshuar do të ndihet i rënduar për shkak të problemeve të transportit. Mërzinë e tyre do ta hedhin mbi ju.

Peshqit

Çështjet e brendshme nuk kanë marrë shumë vëmendje. Për shkak të kësaj, jeta familjare mund të duket se është bërë zhgënjyese dhe e çorganizuar. Mbaje kokën lart. Debatet mund të jenë shqetësuese në atë moment, por ato nuk do të zgjasin dhe ju mund ta përballoni këtë periudhë të shkurtër tensioni.